Laminowanie, laminaty,laminat........ - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
najpierw lukasz czy da sie zrobic forme z 1go czy wielu elementów.
jak jednoczęściowa to bajka
start:
polerowanie elementu pasta bez silikonową
woskowannie
nakładanie żelkotu
laminowanie formy
docięcie
rozformowanie
wykończenie formy.
gotowa forme polerujesz a potem woskujesz .
no i forma gotowa.Na dobrze przygotowanej formi zrobisz koło 10 elementów bez woskowania.
  
 
elementy taczej nie skomplikowane wiec powinno dac sie zrobic z 1 kawalka

pasta polerska do lakieru i to samo wosk samochodowy tak??
  
 
pasta polerska do lakieru TAK
wosk samochodowy NIE
jeżeli maska CC to robie własnie forme.
połowa gotowa,będzie taka jak oryginalna z wzmocnieniem albo same poszycie.
  
 
maske juz kupilem od HNT teraz potrzebuje tylnia klape i poszerzone przednie blotniki oraz poszerzki na tyl
te poszerzki to moja wydumka wiec chcialem sie pobawic i zobaczyc jaki wyjdzie efekt



[ wiadomość edytowana przez: fuso dnia 2008-06-17 18:58:07 ]
  
 
A ja mam pytanie trochę z innej beczki, co będzie lepszym materiałem na powiedzmy poszycie drzwi, mata szklana czy tkanina??
  
 
CARBON
myśle ze to niema wiekszego znaczenia.
lepiej zainwestowac w dobry epoksyd.
  
 
4xtrim nie szalej

Czyli jakie materialy poelcasz do takeigo wyrobu?? Jaka zywica itp
  
 
tkanina albo mata
taki podstawowy zestaw 3 warstwy maty 300/m i poliestrowa zywica np; 105
a ciut lepiej to 3 x 300 i epoksyd ale epidjan to był dobry za Gierka
a masz forme??
  
 
mam jeszcze dwa pytania

"nakładanie żelkotu
laminowanie formy"

co to jest żelkot i skąd go wziać ?
laminowanie - czyli nakładnie maty i żywicy tak ?

czy nie lepiej zrobić sobie formę np. na foli, żeby nie było problemów z rozformowaniem?
  
 
po to dajesz wosk żeby się nie pierd**** z jakąś uja wartą folią...
  
 
Żelkot to ta "śliska"warstwa ochronna co to ją sie potem maluje.
Można go kupic bo na sośnie nie rośnie
A co do foli to juz CEHU chyba wszystko powiedział na temat
Laminowanie czytaj:Babranie sie z mata i żywicą
  
 
hehe, troszke smiesznie sie to czyta. wg mnie nie da się nauczyć laminowania na forum a juz napewno nie poprawnego wykonania formy czy tym bardziej modelu. była mowa o zywicach epoksydowych. jesli ktos chce prosze bardzo, jest wytrzymalsza ale jest dużo trudniejsza technologicznie, nie wolno sie pomylic przy dodawaniu utwardzacza bo sie nie utwardzi poprawnie, samo mieszanie też musi być mega dokładne ( w tych żywicach teoretycznie jedna cząsteczka zewycy łączy sie z jedną cząsteczką utwardzacza), stosowane maty szklane powinny byc proszkowe, zwykłe nie bedą sie dobrze trzymaly zywicy, proces utwardzania nalezy przeprowadzac w podyzszonej temperaturze ( czasem wystarczy namiocik z folii i farelka), kupując epoksyd i utwardzacz nalezy zaoptrzyc się u tego samego producenta bo to skomplikowana chemia i rzadko utwardzacz jednego producenta pasuje do zywicy drugiego, duzo latwiejsza jest zywica vinyloestrowa (mowia ze łatwa jak poliester a dobra jak epoksyd... pff.. ale napewno cos pomiedzy i napewno wystarczająco dobra do takich potrzeb). koledzy pytający co to jest żelkot lepiej niech poprostu zamówią element żeby nie rwać sobie włosów z głów i nie wyrzucac kasy w błoto.
  
 
brawo!!!!!!!!!!!!!!!!! lepiej tego bym nie opisał.
ale wiesz wszyscy coś tam słyszeli widzieli i myślą ze moga laminwac samoloty albo przynajmniej szybowce
  
 
A ja mam taki problem: Mam maskę z laminatu (by HNT oczywiście ) i potrzebuje w niej zakleić dziury po zapinkach. Robił ktoś już coś takiego lub wie jak to zrobić?
  
 
ja bym probowal podkleic od spodu kawalkem maty na zywice a otworki zaszpachlowal szpachlem z wloknem... pewnie zostane wyklety za brak profesjonalizmy
  
 

Witajcie mam problem z zelkotem
nakładam żelkot po 20 min żeluje potem nakładam laminat zamykam formę bo składa się z dwóch części no i jak rozformuje są nieregularne wciągnięcia na formie zmieniłem już żywice bo myślałem że żywica poliestrowa wciąga żelkot jak zastyga ale to jednak chyba wina żelkotu czy może być tak że w tych miejscach jest zbyt wiele żelkotu po prostu nieregularnie
  
 
Napisz coś bardziej po Polsku.
Może znaki . ,????
Nie rozumiem"jak rozformuje są nieregularne wciągnięcia na formie"
Może jakieś foto??
  
 
pisałem szybko posta
chodzi o to że albo żywica i żel kot mają skurcz ale bardziej rozsądne wytłumaczenie to żel kot ma skurcz
skurcz ma bo:
za dużo utwardzacza,
to że forma jest zamknięta i brak dopływu powietrza .
czy są jeszcze inne jakieś wyjaśnienia tego skurczu ??
wygląda to na powierzchni jak by się kawałek powłoki zapadło
mam fotki ale nie widać tego bo nie mam dobrego aparatu żeby miał tak dobrą ostrość i uwidocznił to tąpnięcie

chodzi o gotowy element forma jest oki

[ wiadomość edytowana przez: djjaroo dnia 2009-12-24 14:19:43 ]
  
 
Chodzi o "łuszczenie żelkotu"??spowodowane moze byc przez nadmierna ilosc styrenu.
"gwiazdziste spekania"zbyt gruba warstwa żelkotu.
Wszystkie żywice poliestrowe maja duży skurcz.
Epoxydy maja skurcz wiele mniejszy.


ps.poliestry wymagaja formy otwartej.

Daj jakies foto formy.
  
 





żywica niby jest bez skurczowa one shot taką nazwę ma
tam jedna strona jest zelkotem zalana bo odbijam pozytyw od niej ale one się schodzą razem i zamykają element w środku i po zastygnięciu wychodzi gotowy produkt
po nałożeniu żelkotu po jakim czasie można laminować


[ wiadomość edytowana przez: djjaroo dnia 2009-12-24 16:32:09 ]