Rada - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dobry wieczór lub niech będzie pochwalany . Byłem zdziwiony istnieniem miejsca w którym rozmawiają ze sobą ludzie posiadający samochody radzieckie .Takie miejsce w Polsce ? To jest baardzo dużo według mnie ,i z tego trzeba się cieszyć .Reszta to drobne sprawy .Spotykają się czy nie ,piszą często lub wcale ,pokazują co remontują lub się tego wstydzą(lub uważają że samochód ma być sprawny na wczoraj ,zawsze i o każdej porze ,a nóż widelec padnie rozkaz ataku na Berlin i po co tu zdjęcia wrogowi udostępniać).To minie ,Donald bierze się za Chińczyków razem z Rosjanami .Auta nasze znowu będą modne.
  
 
Andrzej, pamiętaj, że tkwienie w obecnym stanie rzeczy to zwyczajny krok w tył. Ten, kto się nie rozwija do przodu - cofa się do tyłu. Mi zwyczajnie szkoda tego co wspólnie zrobili nasi poprzednicy w Klubie. Zlot (o ile się odbędzie) to dobra sprawa na przedyskutowanie kilku spraw. Kwestii zlotów, wydawania gadżetów klubowych itd. Zobaczymy jaki podgląd na sprawę mają ludzie. Ale tak jak piszecie - nic na siłę, musi być chęć w ludziach by działać. Tak to widzę.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Emde, był klub bo ludzie po prostu znali się i chcieli spotykać. Teraz oprócz kilku osób reszta ma to gdzieś. Wiec nie ma sensu gadać o rozwoju, wizjach itp. Zobacz na to ilu jest zainteresowanych wątkiem zlotowym? A piszemy od kilku m-cy.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Andrzeju, trzeźwy realista z ciebie. Co do mnie to ja zawsze jestem optymistą. Czasami umiarkowanym ale ciągle optymistą. Cały czas powtarzam, że ten klub (ta grupa ludzi) ma spory potencjał. Pamiętamy, że "nie od razu Rzym zbudowano"... I nie tylko nasz klub miał lepsze i chudsze lata. Ludziom potrzeba czasami iskry do działania. Gdyby udałoby się nam jakoś ogarnąć na stałe termin, miejscówkę i atrakcje (na początek skromne) uważam, że frekwencja rosłaby. Pomału ale rosłaby. Nawet, mogę pokusić się o stwierdzenie, przyjechałby też ktoś zza granicy.

Ludzie niestety w tych czasach patrzą się mocno na innych. Zobaczy jeden z drugim, że zlot był udany, przyjechało sporo fajnych aut to za rok będzie chciał pokazać i swoją Ładę. Prosty przykład: poszła lista, ludzie wpisali się. Ktoś napisał, że odpada. Potem ta sama osoba widząc, że frekwencja "urosła" wpisała się, że przyjedzie. Tak to wygląda. Dlatego uważam, że pomysł z Radą (bądź czymś na kształt podobnym) nie jest wcale złym pomysłem. Trzeba byłoby tylko pomyśleć w jakim kształcie miałoby to najlepiej funkcjonować.

Bonus:



To fotka z polskiego spotu/zlotu Renault 4. A teraz niech każdy odpowie sobie na pytanie kiedy ostatnio widział takie auto na drodze...

Dziękuję, nie mam więcej pytań.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Ja widziałem sporo, przez 2 tygodnie około 30 szt. Ale to było w Chorwacji. Hehe 😉

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Ja widziałem, nawet często- pod Łodzią jest takie R4 w kolorze, hmm, bodaj kanarkowym. Od kilku miesięcy widzę, że jednak nie jeździ, tylko stoi (przejeżdżam koło warsztatu Land Rovera, gdzie parkuje).
Mój kolega spod Leszna kupił niedawno takie, w rewelacyjnym stanie za śmieszne pieniądze.
No, ale ja nie jestem reprezentatywny- jako były administrator nieistniejącego od dawna forum Retro-Renault.pl mam nadal kontakty z tymi ludźmi. Zresztą stare Renault, BMW i Ople to moje korzenie, do których wracam. Dlatego między innymi wyprzedaję graty tych marek, do których już mnie przestało ciągnąć, w tym do Łady.

Jest takie forum Renault 25 które mimo małej liczby tych aut w Polsce to na zlotach zawsze gromadzi sporo samochodów.
Kolega od Opli trafił kiedyś przypadkiem na zlot Fiata Pandy (tej starej, kanciastej) i widział tam naprawdę dużo aut.

A żeby nie było, że gdzie indziej jest tak dobrze, to tegoroczny zlot klasycznych Opli (organizowany przez Opel-Youngtimer.pl) zgromadził jeśli dobrze pamiętam raptem dwie Ascony B, pięć Mant (A i B), trzy Commodore, Jednego Rekorda i tylko jednego Kadetta C. Dla porównania: na pierwszym zlocie, na którym zresztą nie byłem samych Ascon B przyjechało ponoć kilkadziesiąt!
Sytuację ratował współorganizator, Kadett Tuning Klub który zgromadził... jednego Kadetta E i dwie Astry I oraz kolega Luz, który przyjechał zdezelowaną Omegą.
Było za to kilku "pieszych" którzy tak jak ja przyjechali bez Opli- bo albo mają je w remoncie, albo podobnie jak ja aktualnie go nie mają.

Ogólnie fora podupadają, widać to wyraźnie. Wasze i tak jest wyjątkowo aktywne, dla porównania na Fiat&Furious czy Opel-Youngtimer dzieje się duuuuuuużo mniej.

Podziały są wszędzie, ale nie ma co rozpaczać czy się na kogoś obrażać. Dyscyplinowanie na siłę niczego dobrego nie daje. Są tacy, którzy nigdy nie przyjadą na zlot, nie ma ich co na siłę ciągnąć, ich sprawa. Są też tacy, którzy przy odrobinie (podkreślam, odrobinie) pozytywnej zachęty ruszą się.

Nie przejmujcie się, działajcie dalej, wprowadzajcie nowe pomysły jeśli takie macie. Dopóki sprawia Wam to frajdę i dobrze się czujecie we własnym gronie jest o co zabiegać. A można naprawdę wiele, jeśli jest grono pozytywnych zapaleńców.
I powtarzam- nic na siłę, to tak nie działa

Ależ się rozpisałem, przepraszam, więcej tak nie będę!
  
 
Jak brakuje gratów na zlotach, to może jakiś zlot połączonych klubów np. jakiś zlot samochodów wschodnich gdzie ludzie przyjadą samochodami rosyjskimi, ukraińskimi, rumuńskimi itp.
  
 
Emde, nie wiem po co poruszasz wątek w tym dziale. Jak ci jest smutno to walnij sobie lufę, albo i dwie, znajdź dziewczynę, zalej formę, odbierz poród, wychowuj dzieci i napraw w końcu twój samochód żebyś mógł zapełnić swój wątek dobrymi informacjami.

świat anie zmienisz a irytujesz ludzi
  
 
Adam, same mądrości gadasz! Polać mu

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2018-09-20 10:59:38, morphio pisze:
Emde, nie wiem po co poruszasz wątek w tym dziale. Jak ci jest smutno to walnij sobie lufę, albo i dwie, znajdź dziewczynę, zalej formę, odbierz poród, wychowuj dzieci i napraw w końcu twój samochód żebyś mógł zapełnić swój wątek dobrymi informacjami. świat anie zmienisz a irytujesz ludzi

A napisałbyś coś, z łaski swojej, bardziej merytorycznego ? Pozostającego w temacie tego wątku ?

A ode mnie i mojego życia łaskawie: odpierdol się. Ja tobie nie ustawiam życia/pracy/wolnego czasu. Nie ustawiaj więc i mi. A jeśli cię irytuję moim odpowiedziami to zacznij łowić ryby. Najlepiej z dala od ludzi, w samotności.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
emde pisze: ... to zacznij łowić ryby. Najlepiej z dala od ludzi, w samotności.



widzę że się znasz na rzeczy