Problem z rozruchem sllnika 1,4 mpi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kochani pomożecie?
mam kłopot bo mój poldek raz kręci i pali na tip top a drugi raz milczy jak grób a złacza przewodów na rozruszniku ,akumultorze są ok.
  
 
Sprawdz:

- przewody zaplonowe
- zacisniecie koncowek elektrycznych przy cewce
- przewod idacy do bendixa w rozruszniku (najbardziej prawdopodobne)

  
 
W moim przypadku było nieco lepiej - mój odpala zawsze, ale czasem stroi fochy jak jest wilgotno w powietrzu... instalacja wówczas jest namoknięta, komputer też ma swoje widzimisię. W przypadku, gdy pogoda jest rewelacyjna wszystko jest ok. Zaobserwuj czy masz podobnie.. Tylko moja grzechota ma 14 lat.
  
 
Cytat:
2008-02-21 06:22:27, Hoszi pisze:
W moim przypadku było nieco lepiej - mój odpala zawsze, ale czasem stroi fochy jak jest wilgotno w powietrzu... instalacja wówczas jest namoknięta, komputer też ma swoje widzimisię. W przypadku, gdy pogoda jest rewelacyjna wszystko jest ok. Zaobserwuj czy masz podobnie.. Tylko moja grzechota ma 14 lat.




Wilgoć.

Ja miałem to samo - po deszczu odpalenie było ciężkie.
Była nieszczelna kopułka aparatu zapłonowego i przewód główny od cewki do aparatu miał przebicia do wszystkiego, nawet na przewody hamulcowe, masę, na korpus silnika, itd.
Zapłon "słabował" i przy wilgoci ciężko było odpalić.
Wziąłem więc przewód igielitowy o średnicy 8 mm, zdjąłem z jednej strony (od cewki) kapturek gumowy przewodu, nanizałem go na przewód zapłonowy, założyłem kapturek i całość wkomponowałem na swoje miejsce.
Działa to pięknie i efektownie, a przewód zapłonowy ma przebicia nadal, ale sam do siebie, całkiem uroczo to wieczorem wygląda.
Zapłon jakby odżył.
Nie jest to, co być powinno, ale pali bez problemów i zapłonów nie gubi.
  
 
Nowe przewody to 30zł... Nie dziadujmy.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
najtansze przewody do poloneza rovera jakie znalazlem to na allegro i kosztowaly 100zl+przesylka.podejrzewam ze w sklepie beda po okolo 150zl.takze one nie kosztuja 30zl
  
 
Cytat:
2008-05-02 08:14:15, paweldobra pisze:
najtansze przewody do poloneza rovera jakie znalazlem to na allegro i kosztowaly 100zl+przesylka.podejrzewam ze w sklepie beda po okolo 150zl.takze one nie kosztuja 30zl



Ja znalazłem Janmor za 58 z Łodzi. Gościu trochę nagiął aukcję, bo na zdjęciu pokazał przewody oryginalne roverowskie, a w treści nie wykazał, że sprzedaje zamienniki. Niemniej jednak, założyłem je i chodzą jak burza.
Stare przebijały strasznie, zwłaszcza przewód główny, cewka - aparat. Miał takie raki na powierzchni i strzelał do masy nawet w suche dni. Gdy było wilgotno, to nawet zaszczycał mój widok centymetrowymi iskrami do masy (walił nawet w przewody hamulcowe).