[kiepas96] Custom woofer :d

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak to bywa w esie rdza na porządku dziennym. Jakieś 3lata temu zrobiłem podłużnice, progi, podłogę i nadkola. Po 2 latkach trochę żydów wyszło. Czyszczone do gołej blachy, kilka spawów na klapie,
szpachlowanie szlifowanie szpachlowanie.
Przy okazji pozbywam się listw bocznych.

Kilka fotek, efekt dwu dniowej pracy






jutro szpachla wykończeniowa i podkład, po jutrze baza i klar, za jakiś tydzień polerka całej fury

czym najlepiej usuwać klej z listw bocznych i znaczków








[ wiadomość edytowana przez: kiepas96 dnia 2008-06-11 10:23:39 ]

[ wiadomość edytowana przez: kiepas96 dnia 2008-06-22 12:32:09 ]
  
 
Cytat:
2008-06-02 23:46:24, kiepas96 pisze:
czym najlepiej usuwać klej z listw bocznych i znaczków


Rozpuszczalnik do poliwinyli (mam nadzieję że nie przekręciłem nazwy )
  
 
Cytat:
2008-06-03 00:28:26, czyczu pisze:
Rozpuszczalnik do poliwinyli (mam nadzieję że nie przekręciłem nazwy )



nie mają takich w sklepach jakoś to rozpuchem do akrylu pozmywam
  
 
klej się usuwa gumowym krążkiem na wiertarkę przeznaczonym do tego celu
  
 
rozpuszczalnik nitro
pędzelek
szmata
dwie godziny
pasta tempo
pasta farecla
maszyna polerska


u mnie na zdjęciu widać, że zrobiłem ideał a miałem listwy któe były tam od nowości ;]
  
 
a ja nie mam czasu ani cierpliwości na czyszczenie i polerowanie, pozatym kilka żydków pod listwami było, pod jedną nawet wilgoć z błotkiem, a nie padało od kilku dni

efekt dzisiejszej pracy

poszpachlowane i podkładzik założony




jutro dokończe drzwi i szlifowanie na mokro, po jutrze cd

w przednim nadkolu w tej wnęce przy progu za plastikowym nadkolem wiadomo zbiera się piach i inne syfy. Gdy wygrzebałem i spadło to dziadowstwo na ziemie okazało się że mam w aucie lewych pasażerów a konkretniej mrowisko. Teraz się zastanawiam czy nie zrobić jakiejś dezynsekcji we wnętrzu esa.


  
 
Cytat:
2008-06-03 11:24:53, kiepas96 pisze:
nie mają takich w sklepach


Jak nie ma jak jest Fachowo to się nazywa "Rozcieńczalnik do wyrobów chlorokauczukowych i poliwinylowych ogolnego stosowania. Kupilem firmy NOBILES za 6,5zl
  
 
podkład położony, szlifowanie na mokro i jutro lakier






podpowiedzcie mi jak lampy tylne upiększyć, chodzi mi o coś takiego jak bugz chyba robił w golfie, jak to sie robi? klarem pomalować?
  
 
fajny kolor podkladu, kolor taki jakbys wyszpachlowal pol auta

co do lampek to chyba wlasnie klar robi taki efekcik
  
 
Cytat:
2008-06-04 17:05:41, zenq pisze:
fajny kolor podkladu, kolor taki jakbys wyszpachlowal pol auta co do lampek to chyba wlasnie klar robi taki efekcik



ogólnie dużo szpachli na aucie niema
a lampy to sie zobaczy tylko czy sie ten klar nie złuszczy z nich
  
 
Cytat:
2008-06-05 10:33:01, kiepas96 pisze:
ogólnie dużo szpachli na aucie niema a lampy to sie zobaczy tylko czy sie ten klar nie złuszczy z nich



Bugz robil lampy czerwono-czarne, wiec w sumie to tam mogl byc motip do lamp na calosci, tyle ze w 2 kolorach. ja jak swoje motipem czerwonym wymalowalem to tez sie swiecily jak by je klarem wypsikal
  
 
Cytat:
2008-06-05 11:02:15, zenq pisze:
Bugz robil lampy czerwono-czarne, wiec w sumie to tam mogl byc motip do lamp na calosci, tyle ze w 2 kolorach. ja jak swoje motipem czerwonym wymalowalem to tez sie swiecily jak by je klarem wypsikal



masz jakąś fotke swoich?
  
 
bedzie ciezko bo dokladnych fotek lampek nie robilem... a teraz z tego co wiem to juz 2 razy wlasciela zmienil ;p a w cabrio jezdze na seryjnych lampkach...
  
 
lampy narazie olewam a tymczasem




w przyszłym tygodniu polerka i będzie ok
  
 
Robisz to wszystko sam ?? w swoim warsztacie ??
  
 
Cytat:
2008-06-06 17:48:13, YGH pisze:
Robisz to wszystko sam ?? w swoim warsztacie ??



sam w swoim garażu, ogólnie jest ok ale jak to w warunkach garażowych polerka musi być
  
 
poszedł priv
  
 
w związku z wieloma pytaniami na prv, napisze jak robiłem

1. wydrzyj rdze do zera
pospawać jak trzeba
2. brunox na spawy i rdze jak nie pujdzie wyczyscic odczekać dzień
3. szpachla na brunox i gołą blache
4. wyszlifować na gładziutko tak jakbyś przejechał palcem po szybie
5. podkład, ja maluje novolem 3 składnikowym 50 zł za 1,5 litra
6. papier na mokro 600 potem 1000 wyszlifować na gładziutko tak jakbyś przejechał palcem po szybie
7. odtluścić zmywaczem silikonowym i malować bazą aż do równego przykrycia
8. po 15 minutach malować klarem
jak będzie pomarańcza to kilku dniach papierem 2000 na mokro zmatowić i przepolerować pastą G3 Farecla
  
 
wypowiedzcie się ktoś o polerkach

Pneumatyczna
Elektryczna
  
 
Nie znam sie na tym kompletnie ale wybralbym elektryczna - mniej chalasu bo kompresor mam w garazu a on cichutki nie jest,a druga sprawa to przewod jest cienszy niz waz pneumatyczny a co za tym idzie jest poreczniejszy.