Obsługa w ASO - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Prawdopodobnie jeżdzą dlatego że muszą! Mają gwarancję i aby ja mieli muszą tam jeździć! TO chyba oczywiste!
  
 
Jaro,
chyba nie jest tak jak piszesz. Ja na ten przykład nie dotykam sie do auta bo się nie znam i nie chcę się znać na tyle, żeby samemu dłubać. Należy również szanować swój czas, ja go nie mam. Jestem specem w innej dziedzinie (mam nadzieję) i uważam że auto należy też oddać do speców od aut. Problem jest właśnie w ocenie gdzie są spece, a gdzie nie.

Jak masz starsze auto, przyznaję że podziwiam Cię, to sam dłubiesz. Jakbyś miał nówkę, to też popylałbyś do ASO.
  
 
Marki:
1. Bylem swiadkiem, kiedy podczas zmieniania opon zimowych na letnie w kilku samochodach przed zdjeciem gumy nie odkrecano zaworow, tylko silowo zciagano opone;

2. Zostawilem samochod na zmiane wahacza i ustawienie zbieznosci. Odbieram place, facet od zbieznosci opowiada jakich to nie mial klopotow.
Jakos nie widze specjalnej roznicy.
Po miesiacu wchodze pod samochod i widze, ze wahacze mam oba stare.
Jade do nich, przyznaja sie do bledu i wymieniaja. Gdybym nie byl pewien to by mnie zagadali.

3. Chce wymienic uszczelke od dachu. We dwoch gapia sie w schematy i zamawiaja cos. Po dwoch tygodniach okazuje sie ze to cos to nie to co bylo trzeba. Zaplacilem wczesniej. Chca mi w zamian za darmo wymienic olej (usluga)


Za kazdym razem kiedy samochod zostaje bez nadzoru jazda probna ma powyzej 10 km. Gorace hamulce i ubytek w baku swiadcza, ze proba dotyczy dosc ekstremalnych warunkow.
  
 
No widzisz Jaro....i nie zwróć im uwagi! Mówisz, że nie trzeba!
  
 
Dorzucę swoje 3grosze.
Moja corcia nie jeździ do serwisów ale firmowe Hondziany jak najbardziej.
I 1,5 tyg temu CR-V szefa poszedł na duży przegląd.
Odbierając auto, na fakturze wyczytałem że m.in wymieniono płyn hamulcowy. Odwiozłem auto na jego miejsce postoju a dnia następnego auto miało jechać aż do Gdańska. Rzadko nim jeżdżę więc nie mam obcykane co i jak chodzi, ale hamulce wydały się być kiepskie. Powiedziałem szefowi żeby sobie sam sprawdził bo mi się może tylko wydawać. No i sprawdził - wyszło że są do bani. Szybko tel do ASO, mały opier..... i chłopaki czekali godzinę po zamknięciu ASO aż auto do nich wróci żeby odpowietrzyć układ hamulcowy bo sobie wcześniej zapomnieli.
  
 
Senser, nie powiedzialem, ze nie trzeba, a wrecz jestem zdania , ze kontrolny opier... ol przyniesie jakis rezultat, najczesciej pozytywny ...

Jakis czas temu odstawilem sluzbowego Citroena C15 do serwisu na hamulce oraz ciezko dzialajacy pedal hamulca, i ja nim nie jezdzilem po odbiorze jakies 1,5 miecha ... po czym zdarzylo mi sie nim przejechac i odrazu pojechalem do serwisu ich opierdzielic ... auto wrocilo do nich z reklamacja i co ?? okazalo sie ze jakos nikt nie zajrzal nawet do tego czy zaciski aby dobrze funkcjonuja ( sprawdzilem to wczesniej ) poprostu ich nie ruszyli nawet, tylko uzyli jakiegos preparatu do odtluszczania tarcz i klockow i uwazali ze bedzie okey ... ale ja poniewaz sie doczepilem do tego tematu to naprawili zaciski, wyregulowali wiecznie zle dzialajacy korektor sily hamowania i jeszcze umyli samochod ... a jak odbierlem auto to sie klaniali w pas i przepraszali za niedopatrzenie, od tamtej pory jak ja wchodze do serwisu to od razu rozmawiam z kierownikiem, bo wiedza, ze nie zadra ze mna ....


Takze kontrolny opierdziel raz na jakis czas jest calkiem skuteczny ...
  
 
co do listy ASO to widze to tak.
moge zrobic stronke (chyba mnie za to nie udupia) na kotrej byla by baza wszystkich dealerow oraz ASO.
wchodzilo by sie w konkretne miejscowosci i podgldalo ankietke(jakas prosta) i tak jak z politykami dwie: Negatywne opinie oraz pozytywne opinie.
co sadzicie?
ps. tylko musialby ktos pomoc z lista dealerow.
  
 
Cytat:
2003-07-25 11:19:06, Yaryś pisze:
co do listy ASO to widze to tak.
moge zrobic stronke (chyba mnie za to nie udupia) na kotrej byla by baza wszystkich dealerow oraz ASO.
wchodzilo by sie w konkretne miejscowosci i podgldalo ankietke(jakas prosta) i tak jak z politykami dwie: Negatywne opinie oraz pozytywne opinie.
co sadzicie?
ps. tylko musialby ktos pomoc z lista dealerow.



Listę dealerów mozna chyba znaleźć na stronie Toyoty.
A taki pomysł moze być dobry tylko mam propozycję aby był jeszcze jeden podział na salon i serwis
i abyś tylko ty miał możliwośc dodać zakład.
  
 
Listę dilerów biorę na siebie, Yaryś powiedz tylko w jakim chcesz formacie i na kiedy.

Pomysł jak najbardziej potrzebny i prosty do wykonania. Takie oddolne inicjatywy są najlepsze
  
 
Jaro staram sie omijać servisy ale czasem nie mam czasu sam grzebać i wtedy zostawiam auto w servisie, na szczescie chłopaki juz znają mój samochód i jazda testowa jest ze mną na pokładzie.

Wiesz z okna w pracy widze kilka serwisów od fiata do bmw i powiem ci przwde ze ci ludzie naprawde nie szanują tych samochodów tylko katują jak mogą na zimnym silniku cisną do dechy.
  
 
Iceman, ja doskonale o tym wiem ... niestety na tym polega ich praca, zeby naprawiac ... a jak nie ma co to jest bieda, wiec czasem trzeba pomoc zeby bylo co naprawic ...


A pomysl z serwisami jest niezly i mysle ze mozna by w to zaliczyc nie tylko ASO, ale rowniez inne warsztaty w ktorych serwisujemy auta ...
  
 
Cytat:
2003-07-25 12:13:25, Jaro pisze:
A pomysl z serwisami jest niezly i mysle ze mozna by w to zaliczyc nie tylko ASO, ale rowniez inne warsztaty w ktorych serwisujemy auta ...



Czy znajdzie się na liście Jaro-Service ?
A inne warsztaty, fakt, dobra sprawa.
Pozdro.
  
 
A w kolejnej edycji można by było rozszeżyć o sklepy i inne miejsca gdzie można dostac części.

A na liście powinien się znaleźć zarówno Jaro-serwis jak i Perzan-serwis (porady samochodowe na telefon) jak i Benezis-serwis (wszysto o LPG) itp....


[ wiadomość edytowana przez: gosiek dnia 2003-07-25 12:37:23 ]
  
 
Innych serwisów nie biorę na siebie Znam w Wawie 2 gdzie robią Toyki, w tym jeden na Anilinowej, ale ja mam nowy wózek, więc pozostawiłbym tę kwestię bardziej doświadczonym w bojach z serwisami kolegom.
  
 
Wszystko przez to, ze mieszkacie w dziwnych miejscach typu np. Wa-wa Serwis Toyoty w Opolu ma 5 miejsce w rankingu serwisow w Polsce Wiem to ze pewnego zrodla. Jak do tej pory nie zawiodlem sie na nich. Dlugo by opisywac, ale choc po krotce.
Podejscie do klienta po prostu masakrujaco mile, zanim nawet wiedza czy sie zdecydujecie na zakup auta. Pierwsza wymiana oleju po 2.5kkm odbyla sie u mnie za friko, zaplacilem tylko za sam olej, a juz nawet filtr dostalem za darmo. Wszystie dodatkowe rzeczy zamowione od razu do auta zostaly zamontowane bez dodatkowej oplaty. Teraz czeka mnie wymiana napinacza paska klinowego i samego paska, bo okazalo sie ze za slabo napina, bez problemu sami zaproponowali wymiane na gwarancji oczywiscie
Zawsze uprzejmi tak, ze az mdli

BTW najlepsze ASO w Wa-wie ma chyba cos kolo 20 miejsca, nie moge tego teraz znalezc, a dokladnie nie pamietam
  
 
MisiekTS,
Ty masz z Brzegu tyle samo do Wrocka co do Opola, więc tym ostatnim zależy na takich dojeżdżających klientach jak Ty. Po za tym masz wypasioną furę i jak Cię dobrze podejdą na początku, to zostawisz potem u nich niejeden tysiączek złotych, założę się że za dużo TS-ów po okolicy nie jeździ.

A podczas gwarancji i przy zakupie to prawie wszyscy są mili

Poszukaj koniecznie rankingu serwisów!


[ wiadomość edytowana przez: jackal dnia 2003-07-25 15:24:03 ]
  
 
To nie jest tak do konca, bo widzialem tam nie jednego klienta i wielu kupowalo najtansze wersje, a panowie byli tak samo mili
Zreszta tam w Opolu auta ida jak bulki, za kazdym razem jak jestem to ktos kupuje auto. Ostatnio na parkingu stalo 12 sztuk roznego rodzaju toyot, wszystkie pod konkretnych klientow, a na cle czekalo nastepnych 20 aut !!! Jak bym mial salon i tyle bym sprzedawal to tez bym byl mily dla wszystkich Co do opini na temat tegoASO to nie jest to tylko moje zdanie.

Co do tego rankingu to niestety jest to tajne To jest tylko do wgladu dla ASO toyoty. Po prostu na corolla club jedenego klubowicza rodzice maja salon i on nam to podal. Powiedzial tylko tyle ile ja napisalem, z tym ze podal konkretne miejsce na ktorym jest "najlepsze" ASO w Wa-wie i tak jak pisalem to bylo cos kolo 20.

P.S. W Opolu poszly z tego co wiem 3 TS'y Z czego jedne mieszka 20km od Brzegu
  
 
No nie slodzcie mi az tak .... tak dobrze to ja sie nie znam ... wiekszosc rzeczy poprostu z autopsji znam i juz to robilem ...


Ale fakt faktem jest kilka osob na tym forum, ktore mogloby smialo zrobic infolinie dotyczaca porad na temat roznych autek ...
  
 
Ranking rankingowi może nie być równy, przecież w każdym ASO wisi (powinna wisieć ) tablica z ocenami klientów przed i po sprzedaży.

Nasz Klub może zrobić własną listę Top 20 w oparciu o nasze własne opinie.
  
 
Cytat:
2003-07-25 15:50:38, jackal pisze:
Ranking rankingowi może nie być równy, przecież w każdym ASO wisi (powinna wisieć ) tablica z ocenami klientów przed i po sprzedaży.

Nasz Klub może zrobić własną listę Top 20 w oparciu o nasze własne opinie.



A jak już zrobimy naszą własna stale uaktualnianą listę to możemy ją nawet TMP udostępniać