Plis o porade-tylko obiektywnie co i jak - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Obiektywnie patrzac nadal lepszym wyborem jest Kosiarka...Oferuje duzo wiecej. Sam mam jarisa z podobnym wyposazeniem i to co bym w nim poprawil to dodanie elektyki i centralny. Samochod kupuje sie poprzez zmysly a zmysl "lenistwa" aktywujacy sie przy klimatyzacji, centralnym i prundzie w dzwiach jest jednym z bardziejszych. gabaryty obu aut podobne wiec to kryterium nie bedzie brane pod uwage. Jaris ma do zaoferowania lepszy silnik, ale jest to drugo jesli nie trzeciorzedna sprawa...
Poza tym niektorym bryla tojoty nie odpowiada i wola bardziej tradycyjne rozwiaznia nadwoziowe...To sa czynniki, ktore znam m.in. z autopsji....macie prawo do odmiennego zdania
  
 
Reasumując naszą dyskusję.

1. Niech kobitka sama wybierze. Zazwyczaj kobiety "nie znające się" na samochodach kierują się zupełnie innymi kryteriami wyboru niż mężczyźni. (Miłe Panie proszę na mnie nie krzyczeć, napisałem "zazwyczaj" co nie ozanacza "zawsze").

2. Powinna obejrzeć i przejechać się zarówno jednym jak i drugim samochodem i "organoleptycznie" stwierdzić który bardziej jej odpowiada. Może się okazać że np. tylko Opel ma kolor lakieru który jej odpowiada i sprawa jest jasna.

3. Zapytać jak jest z gwarancją na blachę i podzespoły mechaniczne (ile lat, czy jest limit km itp).

4. Ponegocjować jakieś extrasy do samochodu u dilera (ubezpieczenie w cenie-gratis, może jakiś lakier metalik lub coś w tym stylu). Możliwości jest bardzo dużo.

5. Zapoznać się z opiniami użytkowników na www.autocentrum.pl lub innym portalu motoryzacyjnym.
  
 
Zgoda Dzida, nieźle to ująłeś.

Ale ja jeszcze tylko jeden wtręcik do Dmana

Cytat:
2003-07-23 16:21:18, Dman-666 pisze:
Obiektywnie patrzac nadal lepszym wyborem jest Kosiarka...Oferuje duzo wiecej. Sam mam jarisa z podobnym wyposazeniem i to co bym w nim poprawil to dodanie elektyki i centralny. Samochod kupuje sie poprzez zmysly a zmysl "lenistwa" aktywujacy sie przy klimatyzacji, centralnym i prundzie w dzwiach jest jednym z bardziejszych.



Nie ma obiektywnych wyborów jeśli chodzi o auta. A Ty chyba nie czytasz dokładnie o co chodziło. Panienka ma do wydania 42.000 zł, a za to może mieć spokojnie Yarisa w bogatszej wersji wersji z elektryką szyb, centralnym zamkiem i innymi ekstrasami.
  
 
to jeszcze ja dorzucę coś od siebie... padło wiele agrumentów na korzyśc różnych samochodów ale gdybym ja miał wybierać to brałbym Yarisa a to dlatego:
- mniejsze spalanie od Corsy a lepsze osiągi
- trzyletnia gwarancja (szczególnie przydatne jeśli auto jeździ w firmie
- parę groszy mniejsze opłaty są za silnik 1.0 niż 1.2 (tak mi się wydaje) a jeśli to Cię nie interesuje to brać 1.3 Yariska
- Nowe Yariski są już lepiej wyposażone w podstawowej wersji a w tej cenie jedynie różnica chyba jest w posiadaniu klimy
- jeśli zależy Ci na wyposażeniu samochodu wybierz Dewoo (nawet nie wiem czy dobrze napisałem ) tam dają Ci praktycznie połowę samochodu gratis
Nową Corsę sprzedają od kilku lat a Yarisek praktycznie od zeszłego roku zaczął się pokazywać na ulicach i zobacz ile się tego pojawiło (coś w tym musi być bo taki ogrom ludzi badziewia by nie kupowało)
- podobno kobieto podbają się takie zaokrąglone samochodziki a Yarisek to ma najlepsze kształty w swojej klasie
dziękuję skończyłem
  
 
Cytat:
2003-07-23 16:45:48, jackal pisze:
Nie ma obiektywnych wyborów jeśli chodzi o auta.


A to niby dlaczego?
Chyba, ze bierzesz pod uwage, ze autor posta prosil o obiektywizm w wyborze m.in. tojoty na forum tej marki. To faktycznie totalny bezsens bo wynik jest z gory wiadomy

Cytat:
A Ty chyba nie czytasz dokładnie o co chodziło. Panienka ma do wydania 42.000 zł, a za to może mieć spokojnie Yarisa w bogatszej wersji wersji z elektryką szyb, centralnym zamkiem i innymi ekstrasami.


Bardzo mozliwe, ze powinienem isc do lekarza od oczu, ale jednoznacznie nie jest napisane, ze ma tyle wydac i kropka. Poza wszystkim jest tam o ile sie nie myle, wyrazne wskazanie na wyposazenie tojoty. Poza tym roznice powstala z kosztow auta i przewidzianego budzetu mozna spozytkowac w bardziej korzystny sposob niz doposazanie auta badz kupno wersji z wyzszej polki-mozna po prostu pojsc na piwo! Jest to korzysc z tych niewymiernych!
  
 
Cytat:
2003-07-23 17:10:53, Dman-666 pisze:
Bardzo mozliwe, ze powinienem isc do lekarza od oczu, ale jednoznacznie nie jest napisane, ze ma tyle wydac i kropka. Poza wszystkim jest tam o ile sie nie myle, wyrazne wskazanie na wyposazenie tojoty.



Dlatego podałem linki do cenników Toyoty, bo to co napisał twórca wątku nie miało sensu, co chciałem dowieść. A jak znam życie każdy kto ma 42.000 na auto, to wyda to do grosza, albo jeszcze więcej.

Pozdrawiam, bynajmniej nie ozięble
  
 
najlepiej wziąść jazdę próbną obydwoma ale w tym wyposażeniu jaki ma być na jaki stać i zobaczyć realnie
  
 
A to jeszcze wrzucę a propos gustu kobiet.
Moja Zosia za Yariska by się dała pokroić na plasterki. A z tego co mówi to jej koleżanki też by wiele zrobiły ...
Jeżeli porównać koszty użytkowania i wygląd co dla młodej lekarki (koszty) i kobiety (wygląd) ma podstawowe znaczenie to jednak wyraźnie Yaris. Myślicie, że one patrzą na to co jest pod maską? Albo czy ma takie dodatki czy inne? He,he. Ważne jak wygląda, jaki ma kolor (czy będzie pasowało do torebki) i nie żarło kasy (kosmetyki kosztują troszkę). I to jest profil charakterologiczny obejmujący 85% babeczek. Znam to z autopsji. Pamiętajcie, że faceci patrzą na autko zupełnie od innej strony. Więc o czym mowa. Temat uważam za zamknięty.

A swoją drogą wpaść z takim pytaniem na forum Toyoty? Ale założę się, że właśnie na forum Opla klubowicze piszą jaką ten Yaris jest beznadziejną jednorazówym żółtkiem .
  
 
Cytat:
2003-07-23 18:18:31, Micaj pisze:
A swoją drogą wpaść z takim pytaniem na forum Toyoty? Ale założę się, że właśnie na forum Opla klubowicze piszą jaką ten Yaris jest beznadziejną jednorazówym żółtkiem .



Micaj to ja podałam pomysł umieszczenia zapytania na naszym forum - z uwagi na dużą liczbę Yarisowiczów
Bo mając opinie z różnych for można wybrać to co najlepsze

A co do ocen to jak zauważyłeś są różne
  
 
Cytat:
2003-07-23 18:58:27, gosiek pisze:
Micaj to ja podałam pomysł umieszczenia zapytania na naszym forum - z uwagi na dużą liczbę Yarisowiczów
Bo mając opinie z różnych for można wybrać to co najlepsze

A co do ocen to jak zauważyłeś są różne


No, właśnie. Są różne. I tego nie rozumiem, przecież to jest jasne, że Yaris jest lepszejszy

A że, to był Twój pomysł to nie wiedziałem. Nie rozpatrywałem tego w kategoriach złego albo dobrego pomysłu ale raczej przewidywalnego efektu takiego zapytania. I tu się naprawdę zdziwiłem, bo klubowicze wbrew moim przewidywaniom starali się być obiektywni .

Co nie zmienia faktu, że Yaris w tym przypadku jest najrozsądniejszą propozycją. Dzisiaj nawet zrobiłem ankietę w pracy. Na 15 dziewczyn w moim dziale 14 wybrało by Yarisa. 1 się wstrzymała bo nie miała zdania (ciekawe).
  
 
a ja mam jeszcze propozycje

na stronie oneta o ile dobrze pamiętam www. ocenauto. onet.pl jest cosik takiego jak ocenianie samochodów różnych marek pod względem różnych kryteriów np: silnika, ustekowości , widoczności. naprawde fajna sprawa. Fakt że większość chwiali swoje ale są też bardzo negatywne wypowiedzi do jakiegoś elementu oceniania i to nie przez jedną osobę ale powtarzające się

  
 
po "drobnej" modyfikacji postow (ufff... palcow nie czuje) temat powraca - mam nadzieje bez mięsa i ukierunkowany na temat
  
 
No i brawo Marysiu

Wydaje mi się, że na tym Forum byliśmy w stanie wykazać wyższość Yarisa na Corsą. Wybór pozostaje kwiestią gustu i wrażeń z jazdy.
  
 
No i stało się. Zosia zobaczyła dzisiaj w AŚ nowy Pluriel Citroena. No i zakochała się po raz drugi. Teraz nie może się zdecydować czy Yaris czy Pluriel. Jak jest taka stała to zobaczymy co będzie jak pójdzie kiedyś na jakieś dicho i zobaczy jakiegoś przystojniaczka ...
  
 
Myśle że dobrze by było sie przejechać jednym i drugim.
  
 
Cytat:
2003-07-25 08:14:05, Iceman pisze:
Myśle że dobrze by było sie przejechać jednym i drugim.




Micajem i przystojniakiem ......................
  
 
Cytat:
2003-07-25 08:20:22, robert-gda pisze:
Cytat:
2003-07-25 08:14:05, Iceman pisze:
Myśle że dobrze by było sie przejechać jednym i drugim.




Micajem i przystojniakiem ......................


Podobno dzisiaj masz mnie odwiedzić. Weź przy okazji szpadelek to sobie dziurę wykopiesz w pobliskim lasku
  
 
Nie yariskiem i opelkiem, ale wybór należy do przyszłej kierowniczki