Gdzie (i za ile) wymienic pasek rozrzadu w Wawce ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie wszystkich klubowiczow,

w zeszlym tygodniu stalem sie (mam nadzieje) szczesliwym
posiadaczem Toyotki Cariny E 1.6 ('94)
Jako ze wiele osob radzilo mi aby eksploatacje zaczac od wymiany paska rozrzadu chcialbym prosic o rade gdzie to zrobic (w Wawce) i jaka kwota wydaje sie byc do zaakceptowania za taka usluge.
Zakladam, ze oprocz samego paska wymiana dotyczyc bedzie rowniez rolki napinacza oraz uszczelniaczy

Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Yaaco
  
 
Brawo - tez pierwsza rzacza jaka zrobilem po zakupie carinki byla wymiana paska i rolki.
Tylko za chiny nie pamietam ile mnie to kosztowalo. Chyba cos miedzy 300-500 zl razem z czesciami (pasek bosch).
  
 
Pasek rozrządu Gates polecam bardziej. Były montowane w wersjach europejskich. Cena ok. 70 PLN. Dostaniesz w NorAuto albo każdym innym sklepie z częściami. Założy Ci każdy mechanik. Cena założenia - to już zależy od mechaniora. Roboty nie jest bardzo dużo. Ja zapłaciłem 120 PLN.
Napinacz możesz wymienić ale nie musisz. Jeżeli jest w dobrym stanie można zostawić. Ale jak pasek będzie wymieniany drugi raz (po 60 kkm a nie po 100kkm wymieniamy pasek po raz drugi) koniecznie trzeba wymienić również napinacz. Napinacz kupisz w JC - mają całkiem sensowne.
  
 
Hmmmm - nie wiedzialem ze drugi raz po 60 sie wymienia. Ja wymienilem razem z rolka. Czemu taka roznica w przebiegu ???
  
 
Pewnie dlatego, że za pierwszym razem wymieniasz na podróbę, która nie przetrzyma 100kkm
Innego wytłumacznia nie widzę.
No właśnie, Micaj, dlaczego 60kkm ?
  
 
Spróbuj w warsztacie przy ul. Anilinowej, robią tam po gwarancji Lexusy i Toyoty - bardzo sprawnie i rzeczowo, taniej niż w ASO.
  
 
Jackal,

a masz moze jakies namiary telefoniczne do warszatu na Anilinowa. Szukalem w Panoramie Firm, bezskutecznie.

Pozdrawiam
Yaaco
  
 
Cytat:
2003-07-23 09:38:35, perzan pisze:
Pewnie dlatego, że za pierwszym razem wymieniasz na podróbę, która nie przetrzyma 100kkm


Dokładnie tak jest i to bez to piszę. Dopiero teraz do Was.
Yaaco - kup pasek Gates'a - naprawdę jest to lepsza alternatywa jeżeli chcesz kupić zamiennik.
  
 
Cytat:
2003-07-23 11:26:14, Yaaco pisze:
Jackal,

a masz moze jakies namiary telefoniczne do warszatu na Anilinowa. Szukalem w Panoramie Firm, bezskutecznie.

Pozdrawiam
Yaaco



tel. 6147695
  
 
Ja wymieniłem swój 2 raz po 98 tyś i był w idealnym stanie.
  
 
Yaaco czemu nie odbierasz priv-a
  
 
Dzieki za namiary na Anilowej, jednak ten warszat okazal sie drozszy od ASO (gdzie aktualnie jest jakas promocja na niektore uslugi m.in wymiane paska) Dla porowniania
ASO-Radosc 463,- + 350,- rolki, natomiast
Anilowej 400-500,- wymiana + 400,- części
(jak wynika z telefonicznych ustalen)

Pozdrawiam
Yaaco
  
 
Cytat:
2003-07-23 13:19:17, Yaaco pisze:
Dzieki za namiary na Anilowej, jednak ten warszat okazal sie drozszy od ASO (gdzie aktualnie jest jakas promocja na niektore uslugi m.in wymiane paska) Dla porowniania
ASO-Radosc 463,- + 350,- rolki, natomiast
Anilowej 400-500,- wymiana + 400,- części
(jak wynika z telefonicznych ustalen)

Pozdrawiam
Yaaco



Na Anilinowej serwisują głównie Lexusy, Toyoty są chyba dodatkiem. Najlepiej być stałym klientem (mam taki zamiar po gwarancji). Z tego co widzę zaoszczędzisz w ASO 50-100 zł tylko dzięki promocji.

Ale wiesz co? Jedź do ASO i napisz nam na Forum swoją opinię, zawsze się przyda
  
 
Ceny są w miare podobne a opinia o ASO napewno sie przyda czy zaoszczedzisz to trzeba by było sie przejechać bo przez telefon nie zawsze można wszystko ustalić.
  
 
Cytat:
2003-07-23 14:26:51, Iceman pisze:
(...) czy zaoszczedzisz to trzeba by było sie przejechać bo przez telefon nie zawsze można wszystko ustalić.



W pewnym ASO w Wawie potraktowali mnie przez telefon kwotą 400 zł, a zapłaciłęm 370
  
 
400 PLN za wymianę paska???!!!???!!!
Mi to zrobili za 120 PLN. I to bardzo dobrze zrobili.
Oto inne ceny u mechanika. który robi w ASO Toyoty i dorabia po godzinach:
przekładnia kierownicza 200 PLN
sprzęgło 250 PLN
i mam jakość ASO.
Jezusie, 400 PLN za pasek...

  
 
Dokładnie o tym właśnie mówie. Jak robiłem coś u siebie to też przez telefon utalałem cene orjentacyjną a potem zawsze było mniej
  
 
Ja nie powiedziałem, że było 400 zł za wymianę paska, tyle akurat kosztował jeden z przeglądów. Chodziło mi tylko o przykład umawiania się na telefon

W na temat, trzeba podzwonić i sprawdzić ceny i terminy. Telefon na Anilinową podałem wcześniej.
  
 
Cytat:
2003-07-23 14:55:04, jackal pisze:
Ja nie powiedziałem, że było 400 zł za wymianę paska, tyle akurat kosztował jeden z przeglądów. Chodziło mi tylko o przykład umawiania się na telefon


No, to mnie trochę odetkało
  
 
A ja bym to wymienil sam pod okiem kogos kto to juz robil i potrafi poinstruowac ...

Mnie wymiana rozrzadu kosztowala raptem jakies ~300-350 pln koszt czesci i jedno popoludnie przy autku ...