świeci się lampka kontrolna od oleju na wyłączonym zapłonie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
cześć wszystkim, mam nie lada problem. zauważyłem od pewnego momentu że w moim aucie (marki seat ibiza 1.2 benzyna) świeci się lampka kontrolna od oleju podczas gdy wyłączony jest silnik i zapłon. w momencie kiedy uruchomię silnik lampka ta gaśnie i jest ok. ale jest jakiś lewy pobor prądu bo gdy zostawię auto na wyłączonym zapłonie to akumulator całkowicie sie rozładowuje po kilku godzinach. odłączyłem alternator i lampka ta zgasła i auto normalnie pali na akumulatorze, pomóżcie mi co mogę zrobić zeby było ok, bo nie chcę ładować co trochę akumulatora. wydaje mi się ze cos robi zwarcie, sprawdzałem też przewód (ten gruby) od alternaora i jest ok. aq też jest ok, nie wiem tylko w czym leży problem że świeci się ta lampka kontrolna od oleju i gdzieś ucieka energia z akumulatora
  
 
Lampka sie swieci - normalka, potem gasnie - normalka

Akumulator sie rozadowywyje sie na wlaczonym zaplonie - normalka

Akumuator pewnie jest juz na wykonczeniu... normalka

  
 
Porzycz od kogos akumulator w miare swiezy i sprawdz czy dzieje sie nadal to samo. Jesli tak to zapewne jest gdzies zwarcie niestety w autach z dodatkowymi gadzetami lokalizacja zwarcia nie jest taka prosta bo jak wiadomo im wiecej kabelkow tym wiecej szukania. Jedyna i najsluszniejsza rada to jesli sie na tym nie znasz podjedz do elektryka samochodowego niech podlaczy miernik i bedziesz znal odpowiedz. Takie sprawdzenie czyt.znalezienie jak pamietam przynajmniej u mnie kosztuje okolo 60zl