Tragedia w Katowicach

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W katastrofie w Katowicach zginęło co najmniej 12 osób. Do szpitali przewieziono już ponad stu rannych. Wiele osób wydostało się spod zawalonej konstrukcji o własnych siłach. Ranni odwożeni są do śląskich szpitali.
W akcji biorą udział zastępy ratowników, górnicy, strażacy i wolontariusze. Leszek Tanaś, uczestniczący w licznych akcjach ratunkowych na świecie powiedział, że poszukiwanie ludzi zostanie zakończone dopiero wówczas, gdy będzie pewność, że pod gruzami nie ma już nikogo.

Podkreślił, że istotną rolą jest czas, a jednocześnie akcję należy prowadzić tak, aby nie naruszyć pozostałej konstrukcji. Dyrektor Polskiego Szpitala Polowego powiedziała, że szanse przeżycia rannych pozostających w gruzach zmniejsza mróz. Temperatura w Katowicach spadła do minus 15 stopni.

Elżbieta Lipska powołując się na swoje doświadczenie z akcji ratowniczych w różnych regionach świata powiedziała, że mróz jest dla rannych zdecydowanie groźniejszy niż odniesione urazy. Dodała, że konstrukcja budynku pozwala na przypuszczenie, że utworzyły się przestrzenie nie przygniecione przez zwalony dach i że wielu uwięzionych w gruzowisku ludzi nie odniosło ran.

Na miejsce tragedii skierowano sprzęt z całej Polski potrzebny do tego typu akcji. Ratownicy używają poduszek powietrznych, rozpieraczy hydraulicznych i urządzeń do lokalizacji osób zasypanych - w tym kamer termowizyjnych. Pomagają im grupy poszukiwawczo -ratownicze z psami.

W hali odbywała się międzynarodowa wystawa gołębi, ciesząca się zazwyczaj na Śląsku dużym zainteresowaniem. W czasie katastrofy mogło się tam znajdować nawet tysiąc osób.
  
 
kurde... i pomyśleć że dzień w dzień przechodzę tamtędy do roboty... znam MTK jak własną kieszeń, nieraz się tam bawiłem za młodu, byłem na setkach wystaw, mieszkam 500 metrów od tych terenów i przez chwile dzisiaj też chciałem tam iść ale mam L4 i jestem uziemiony... normalnie szok... cały czas słysze zza okien syreny... dobrze, że mam wolne do środy, bo chyba serce by mi pękło gdybym tam musiał teraz przejść...

[*] za wszystkich którzy zginęłi
  
 
nie mam słów, by określić tą tragedie...

i prosze jak mozna aby nie stawiać znów tych głupich świeczek ze znaków ASCI tylko napisać chociaż słowo...
  
 
Żądam głupiego łba prezesa reżimowej TVP. W czasie,gdy w Katowicach umierają ludzie,w Warszawie Majkel Wiśniewski wygrywa eliminacje do Ojrowizji.
A co pokazuje TVP???? Roześmiany ryj Wiśniewskiego.
Żądam łba prezesa TVP!
  
 
Prawdziwa tragedia.
  
 
Co tu duzo mowic, tragedia!
Przyczyna pewnie byl zalegajacy na dachu snieg. Ciekwe, ze nikt w tym jebanym kraju nie uczy sie na czyis bledach - przeciez pamietamy tragedie chyba w Niemczech, jak zawalil sie dach lodowiska. Malo kto mowil, ze to samo bylo w Plocku w tym roku, tylko lodowisko na szczescie bylo puste.
  
 
Cytat:
2006-01-28 23:24:38, KiLeR pisze:
(...)Ciekwe, ze nikt w tym jebanym kraju nie uczy sie na czyis bledach - przeciez pamietamy tragedie chyba w Niemczech, jak zawalil sie dach lodowiska. Malo kto mowil, ze to samo bylo w Plocku w tym roku, tylko lodowisko na szczescie bylo puste.


O jakieś konkretne rozwiązanie Ci chodzi? Co mieli zrobić?Odśnieżyć dach?

Szkoda ludzi na pewno fajne to hanysy były.[i]
  
 
Cytat:
2006-01-28 23:29:00, MolibdenFSO pisze:
Co mieli zrobić?Odśnieżyć dach?



Dokladnie - to jedyne i najprostsze rozwiazanie. Wiem jedno - dachy P&G i Carrefoura na Bemowie sa odsniezone.
  
 
Cytat:
2006-01-28 23:29:00, MolibdenFSO pisze:
Szkoda ludzi na pewno fajne to hanysy były.[i]



wielu gości było przyjezdnych - widziałem dużo aut na blachach z poza Śląska - szkoda ludzi, wszystkich...
  
 
Boże. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi juz ponad 20 osób. Miejmy nadzieje, że więcej może być tylko osób rannych.
Nie moge sobie przypomniec, by kiedyś w Polsce wydarzyła sie podobna tragedia tego typu...[*]
  
 
Kiler ma racje. Tamci zaplacili najwyzsza cene i nie mozna tak drogiej lekcji zmarnowac. Jak my sobie nie poodsniezamy sami dachow ze sniegu i sopli lodu oraz ulic przed domem to nikt tego nie zrobi bo gmina ma to w (...) albo nie ma zwyczajnie pieniedzy. Oni zgineli, a ile osob sie polamalo przed domem? Sam 10 lat temu 2 tygodnie przelezalem w stanie smierci klinicznej bo ktos nie odsniezyl / nie posypal piaskiem wyjscia z klatki i rabnalem glowa w beton i lod po krotkim i efektownym locie. Czas nauczyc sie zaradnosci, przezornosci i tego jak samemu sie zabezpieczac za swoje pieniadze, zamiast placic podatki nie wiadomo komu i nie wiadomo za co. Kondolencje dla rodzin...
  
 
Ten, kto był odpowiedzialny za utrzymanie obiektu, w tym także i usuwanie zalegającego śniegu z dachu, oraz bierząca kontrolę np. ugięć konstrukcji... powienien już być w areszcie...
Stalowa konstrukcja hali na bank nie była przygotowana na możliwość przenoszenia zmarzniętej, kilkudziesięcio centymetrowej warstwy śniegu, nie była przygotowana bo być nie musiała. Hala ta oddana została do użytku kilka lat temu, więc posiadała dokumentacje ochrony i użytkowania obiektu, w której znajduje sie wpis o konieczności usuwania zalegającego śniegu z połaci dachowych...
Niestety nic już nie wróci życia tym ludziom... [*]
  
 
DRAMAT,MASAKRA normalnie słow brakuje jak to wszystko się widzii,co do ojrowizji to macie rację TVP powinna przerwać tą imprezę...

...kurna idzie sobie człowiek na targi gołębie pooglądać... a tam go śmierć spotyka...brak słów

[*]
  
 
teraz wszyscy wlasciciele takich obiektow odsniezaja dachy...

tragedia, siedze i ogladam TVN24

juz teraz kazdy wie co to jest snieg, pamietajcie m3 sniegu waży 800kg.
  
 
Looknijcie na stronę itvp.pl ani słowa o tym dramacie. Szok. Kondolencje dla rodzin ofiar

EDIT a na stronie tvp.pl temat numer 1 to "Aż troje" w erowizji
Na stronie cnn.com więcej się dowiecie niż na naszej rodzimej telewizji. WSTYD!!!





[ wiadomość edytowana przez: -SerU- dnia 2006-01-29 00:24:46 ]
  
 
Tragedia , tragedia tragedia.Prawdopodobnie byli tam moi znajomi zapaleni ''gołębiarze'' .
P.S Miejsce tragedii to Chorzów czy Katowice bo to jakos chyba na skraju??
TVP wstyd a moi starzy płaca abonament.Za co pytam sie??

[ wiadomość edytowana przez: vistula dnia 2006-01-29 00:42:35 ]
  
 
katowice bytków, z jednej strony jesteś w katowicech, z drugiej strony w minute w siemianowicach a tuż obok jest park chorzowski, taki ten śląsk pogmatwany.
tyle razy tam byłem, czesto w zimie na targach rowerowych, przesada!!
  
 
liczba ofiar sięgnęła już 60 osób... i wciąż szukają
wiecej...
  
 
Cytat:
2006-01-28 23:13:03, LeszekTe pisze:
Żądam głupiego łba prezesa reżimowej TVP. W czasie,gdy w Katowicach umierają ludzie,w Warszawie Majkel Wiśniewski wygrywa eliminacje do Ojrowizji. A co pokazuje TVP???? Roześmiany ryj Wiśniewskiego. Żądam łba prezesa TVP!



Masz w 100 % rację. W takich przypadkach powinno się przerwać tego typu imprezy.
  
 
Cytat:
2006-01-29 00:39:52, vistula pisze:
P.S Miejsce tragedii to Chorzów czy Katowice bo to jakos chyba na skraju??



MTK leżą na styku Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śl. - jednakże administracyjnie są to Katowice

jest mi cholernie smutno... tymbardziej, że stało się to praktycznie pod moim nosem... szok.... szok... i jeszcze raz szok... a tacy uśmiechnięci byli Ci ludzie którzy szli na targi... większość osób w podeszłym wieku, szli całymi grupkami, a na drodze sznur aut z całej Polski... bardzo mi szkoda tych ludzi...