Pompa paliwa zaczęła bardzo głośno chodzić 1.8 16V 92r.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Jak w temacie. Od pewnego czasu moja pompa paliwa zaczęła wyć jak stary kran. Jeśli chodzi o pompowanie paliwa to jest wszystko ok, ale dźwięk jest trochę wkurzający. Czy to oznacza zbliżanie się do końca żywota pompy ? Co o tym sądzicie ? Dzięki za odp.

pzdr
Dumahh
  
 
Nie żebym się czepiał ale na pewno nie użyłeś wyszukiwarki bo TUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
Jest podobny temat
  
 
A jak stoisz z paliwem w baku ??

Bo u mnie jak jest już naprawdę pusto w baku to wyję.

I jak odpalasz ??
tzn. czekasz chwilę aż po przekręceniu na zapłon aż pompa się spokojnie załączy ( coś koło 2 sekund, taki specyficzny odgłos z pod tylnych siedzeń ) czy od razu palisz essa ??

Sorry że tak się wypytuję ale np. u mnie z tym odpalanie to jest ważne bo później w czasie jazdy ją słychać a jak od czekam to siedzi cicho jak mam dość znaczną ilość paliwa


[ wiadomość edytowana przez: MacFly dnia 2008-07-15 23:32:49 ]
  
 
klasyczny przykład zatarcia pompy efekt jazdy z małą ilością paliwa w baku, zdarza się ja jak kupiłem to miałe zatartą wyła jak... a jak było mało paliwa to jeszcze bardziej. ale wsapnąłem urzywaną z bolero2 za 55 zł i od tamtej pory ideał ;]
  
 
Wyszukiwarki użyłem, wpisując "pompa paliwa", wyskoczyło około 30 stron, przejrzałem na szybko i nie znalazłem, więc faktycznie się nie czepiaj


A co do pozostałych odpowiedzi, ja w baku mam zawsze minimum 20 litrów, ale że robiłem swapa niedawno, więc pompa jest od dawcy i co się z nią działo wcześniej to już tylko wiedzą poprzedni właścicielowie. Wiem tylko że w poprzednim essim była na krótko na jakimś przycisku, także może była bardziej eksploatowana.

Auto odpalam oczywiście czekając aż pompa zamilknie po 2 sekundach.
No i na koniec: pompe już zamówiłem na allegro używke za 60 zł, zmienie i zobaczymy.

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
  
 
szkoda, bo mi zostala pompa z essa z 2000r, jak przerabialem u siebie licznik na elektroniczny, wzialem tylko czujnik przelozylem a pompa mi zostala i mialbys taniej


[ wiadomość edytowana przez: radekbox dnia 2008-07-16 10:22:44 ]