Rwie, strzela, masakra

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanko, przy przyspieszaniu strzela z rury na niskich obrotach rwie niesamowicie, pracuje nierówno, strach się bać. Teraz pytanie główne czy to wina świec, przewodów, kopułki czy silnika krokowego ?
  
 
Nikt tu nie jest jasnowidzem...
Poza tym temat był wałkowany tysiące razy - nie chce się grzebać w wyszukiwarce?!?
Na pierwszy rzut oka obstawiam wymiane przewodów i świec... Kiedy ostatnio wymieniałeś?
  
 
LPG?
  
 
patrzylem w wyszukiwarce właśnie i wiele tego nie było i nigdzie nie było napisane o silniku krokowym więc założyłem nowy temat bo dostałem takie njusy... a świece i przewody kiedy wymieniane były nie wiem mam samochód od miesiąca.
  
 
Cytat:
2008-06-28 20:54:46, R_O_Y pisze:
LPG?



LPG, ale gadałem jeszcze przed chwilą i mowa, że to kopułka możę być, tylko , że do tych 16stek strasznie kopułki drogie
  
 
Tzw "silniczek krokowy" raczej nie... Wiem, że kopułki są droooogie, dlatego w pierwszej kolejności - wymień świece i przewody WN (tylko Motorcraft). Wydaje mi się, że to podstawowa czynność (oprócz wymiany oleju i rozrządu) przy kupnie używanego samochodu.
  
 
cewka zapłonowa
  
 
Z tymi kablami i świecami to nie tak szybko.Najlepiej od kogoś podmienić na chwile,żeby się nie pakować w niepotrzebne koszty.
Ja miałem kangura na zimnym silniku i każdy pierwsze proponował zmiane kabli i świec.Po kupnie dalej było to samo.W moim przypadku kangur znikł po zatankowaniu polskiego paliwa,bo wcześniej jezdziłem na ukraińskim które sam sobie woziłem.
Dlatego,jak masz jakiegoś znajomego z takim silnikiem,to podmień kable.
  
 
Jest to na pewno wina po stronie elektryki WN - świece, kable, cewka... Praktycznie każdy element z tego układu może być za to odpowiedzialny. Dobry sposób to podmiana "na próbę" z samochodu który jest OK - tak jest szybciej i taniej.
  
 
Przewody i świece tak czy siak muszę zmienić bo sami wiecie jak to jest przy gazie, a tak apropo czemu przewody tylko motorcrafta ? ciężko dostępne są i drogie, mi mechanik polecał świece i przewody NGK a kopułka w tym cały szkopuł żeby się ją dało rozebrać to byśmy zobaczyli jak tam Pan Nagar się ma...