Jakie kosmetyki samochodowe polecacie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Od paru dni mam swój pierwszy samochód więc temat dla niektórych może się wydac błachy i lekko amatorski, ale musze wam zadać pare pytań
A więc kokpit mojego samochodu jest lekko zakurzony, po przetarciu go szmatką kurz i tak po chwili na nim osiada. Wpadłem na genialny pomysł, że w walce z kurzem mogą mi pomóc kosmetyki samochodowe.
1) Jakie są waszym zdaniem dobre i w miare tanie kosmetyki do czyszczenia kokpitu?
2) Jak często mniej więcej trzeba czyscić kokpit takimi kosmetykami żeby nie osiadał na nim kurz?
  
 
Ja polecam plak oraz polskie specyfiki firmy zdaje sie autoland.
  
 
Heheh... odesłano mnie do tematu z przed 3 lat, w którym prawie nikt nie pisze. Może zaczniecie?
Więc ponawiam pytanie - jakie kosmetyki samochodowe moglibyście polecić na początek przygody z pielęgnacją auta?
  
 
Na początek najlepsza jest woda i dobra ścierka z mikrofibry i właściwie na tym należałoby poprzestać.
  
 
Zszokowałeś mnie. Woda? I ścierka? Idąc tą drogą najlepiej jest wystawić auto na deszcze, a później je tylko przetrzeć. O to ci chodziło? Czy ktoś ma inne rady?
  
 
Oczywiście kolega chce cię skutecznie zniechęcić. Powinieneś posiadać dobry szampon. Większość kierowców korzysta z płynu do naczyń co mądre nie jest Kolejny kosmetyk to oczywiście wosk. Pewnie chcesz by auto wyglądało efektownie? Poza tymi możesz jeszcze pomyśleć o kosmetykach do tapicerki, felg, opon... Naprawdę sporo tego jest
  
 
Co powiesz na szampon Dodo Juice Szampon Super Natural? Polecają go na wielu forach, więc chyba jest ok. Inny kosmetyk, który zbiera pozytywne opinie to Collinite no. 915 Marque D'Elegance. Również mnie zaciekawił. Znasz te produkty?
  
 
Mam czarne auto i miałem tez problemy po umyciu. Najwazniejsza jest woda tzn musi być miękka. Jeżeli nie jest taka będzie zostawał kamień, który jest niewidoczny i podczas wycierania auta do sucha będzie rysował lakier. Ostatnio zakupiłem pakiet kosmetyków u dealera jak robiłem renowację lakieru 100% zarysowań znikneło, lakier ma głębie i jest zabezpieczony przed różnymi czynnikami zęwnętrznymi. Teraz wystarczy że myjką cisnieniową spłuczę bród, który słabo przystaje na powłokę i jest git.
Gość robi takie rzeczy pod Radzyminem przy s8 mce.

[ wiadomość edytowana przez: lookforit dnia 2011-09-24 15:23:13 ]
  
 
S.P.A tylko tak się gość nazywa.668 086 616 Polecił mi go kolega, który robił swego lancera. U niego kupiłem kosmetyki które zmniejszaja napięcie powierzchniowe wody. Ale napoczatku potrzebna jest porządna renowacja lakier. Na nic szampony i woski jak lakier jest zniszczony.
Teraz raz w miesiącu myje środkiem który uzupełnia powłokę i nie potrzebuje wosków.

[ wiadomość edytowana przez: lookforit dnia 2011-09-24 15:21:59 ]
  
 
Polecam S.P.A. koleś robi takie rzeczy i ma środki angielskiej firmy. Profesjonalne nie jakieś tam plaki. Potrzebne jest przedewszyskim czyszczenie a potem kosmetyka w postaci nakładanych środków
  
 
lookforit dzięki za Twoją reklamę, ale nie skorzystam Nie czekałem na odpowiedz. Dwa pierwsze zamówione przeze mnie kosmetyki to Dodo Juice Szampon Super Natural i Collinite no. 915 Marque D'Elegance, które wskazałem w poprzednim moim poście. Wszędzie są polecane, więc raczej i w moim przypadku się doskonale sprawdzą.
  
 
Panowie przestańcie mi to robić reklamy w kółko na około tego samego bo zrobię tu zaraz takie sprzątanie, że wszystko wyczyszczę do zera.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Rozmawiamy o różnych kosmetykach. To kolega wrzuca tu jakiś spam. Zainteresuj się również zakupem czegoś do czyszczenia opon i felg. Nie zapominaj także o wnętrzu, bo ono jeszcze szczególnie istotne.
  
 
Kosmetyków do czyszczenia opon jest oczywiście o wiele więcej, ale podałeś dobry przykład. Sam nie wiem jak to do końca działa, ale opony potrafią fajne wyglądać nawet przez 2 tygodni - i nic tutaj nie zmienia fakt, że pogoda jest fatalna
  
 
Tych kosmetyków Diamondbrite, których używam do pielegnacji auta, stosuje się w salonach Mercedesa, Porsche. Ja rozumiem woda i mikrofibra to było może fajne 20 lat temu.Są to kosmetyki z gwarancją. W momencie kiedy wydaje kilka stówek na zabezpieczenie auta i to dział, zatem polecam.
  
 
Zabezpieczam felgi dwa razy do roku na wiosnę i zimę. Mam spokój z smoła, osadami innymi nalotami.
  
 
Cytat:
2008-07-06 22:05:46, gordriver pisze:
Witam, Od paru dni mam swój pierwszy samochód więc temat dla niektórych może się wydac błachy i lekko amatorski, ale musze wam zadać pare pytań A więc kokpit mojego samochodu jest lekko zakurzony, po przetarciu go szmatką kurz i tak po chwili na nim osiada. Wpadłem na genialny pomysł, że w walce z kurzem mogą mi pomóc kosmetyki samochodowe. 1) jakie są waszym zdaniem dobre i w miare tanie kosemtyki do czyszczenia kokpitu? 2) Jak często mniej więcej trzeba czyscić kokpit takimi kosmetykami żeby nie osiadał na nim kurz?



Ja miałem podobne pytania gdy kupiłem pierwsze wymarzone auto Odpowiedzi nie szukałem jednak na forum, ale na stacji benzynowej. Wyszło całkiem sensownie, bo jestem bardzo zadowolony. Sprzedawca pocil mi szampon Platinum impact. Jest z woskiem, wiec po umyciu naprawde niezle wyglada lakier. A ze myje go niezbyt czesto to woze jeszcze w bagazniku inny srodek - MaxMaster Szyby. Fajnie wyglada bo ma dwukolorowy płyn, ktory trzeba zmieszac i mozna uzywac jak zwykly srodek do okien, z tym ze czysci wszystko jak leci, na czele z tlustymi plamami i owadami ktore garna się do szyb i kratek. Do kokpitu mam jakis zwykly spray z marketu, nazwy nie pamiętam, bo szału nie robi.


  
 
Kosmetyki samochodowe mają podobną właściwość jak te dla ludzi, im droższe tym teoretycznie lepsze, ale ważna jest systematyka stosowania. Jak auto zarasta brudem to najlepszy kosmetyk zastosowany raz od wielkiego dzwona nie zadziała, stosowanie nawet najtańszych kosmetyków systematycznie daje długotrwały efekt.


powód edycji: reklama

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2014-01-22 20:57:40 ]
  
 
ja też korzystam z Plak- nie są aż takie drogie, ale skuteczne
  
 
Cytat:
2008-07-06 22:41:16, thaniel pisze:
Ja polecam plak oraz polskie specyfiki firmy zdaje sie autoland.


ja polecam produkty K2 bo są bardzo dobre a jednocześnie tanie, a już zwłaszcza ich środek K2 Auron Strong, który rewelacyjnie czyści tapicerkę skórzaną https://youtu.be/fk4aeRkkMlM