Sprzęgło do DOHC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co pasuje z kompletnego sprzęgła polonezowskiego do silnika 2.0 DOHC???
  
 
generalnie nie pasuje bo ma inna srednice

ale podobno można załozyć koło zamachowe od 1.6 DOHC i wtedy mozna zadaptować sprzegło z poloneza ale niektóży fachowcy od silników twierdzą ze to poronony pomysł i ja ich popieram gdyż sprzegło z poloneza cięzko bedzie znosiło moment obrotowy 2.0 chyba ze planujesz załorzenie wyczynowego sprzegła bezposlzgowego z drugiej strony jest ono leżejsze wiec silnik powinien sie lepiej wkrecać

wiec z orginalego sprzegła pasuje tylko łożysko wyciskowe



[ wiadomość edytowana przez: bodziot dnia 2003-09-16 20:32:47 ]

[ wiadomość edytowana przez: bodziot dnia 2003-09-20 11:20:38 ]
  
 
tarcza z poldka pasuje ale bo widzialem takie silniki ale tarcza z poldka jest oczywiscie troche za mala

-----------------
Pozdrowienia
Walezy

Fiat 131 Abarth s2000 :)
  
 
Koło od 1.6 można założyć tylko rozrusznik niestety nie będzie zazębiał bo kółeczko ma mniejszą średnicę od tego z DOHC
  
 
miałem na mysli 1.6 DOHC
  
 
a oczywiscie ze sie da , moj mial sprzeglo od poloneza i przejechal troche , fakt ze bylo zamale i sie szybko scieralo ale cena i dostep mowia zasiebie . nie zaobserwowalem zadnych ujemnych efektow na przyspieszanie czy ogolna jazde , po zatym ze je spalilem ale to inna historia .
  
 
Witaj Olaf
dawno Cię tu nie widziałem
  
 
Wyciągam temat bo gość w sklepie powiedział mi ze argenta 20 i łada 2105 1500 mają ten sam docisk i tarczę - słyszał ktoś o tym?
  
 
Łada 1500 ma taką jak FSO 200X130 (średnica zewnętrzna i wewnętrzna okładziny w mm) a Łada 1300 jeszcze mniejszą powierzchnie okładziny chyba 200X140. Wiem bo niedawno szukałem do Argenty 2.0, w końcu kupiłem włoską, taką jaka powinna być 215X145 za 95zł na giełdzie w Gliwicach. Gość który tym handluje mówił, że jest to ta sama tarcza co w Lancii Thema i Fiacie Croma.
  
 
Cytat:
2004-03-29 17:39:39, LeoBytom pisze:
Łada 1500 ma taką jak FSO 200X130 (średnica zewnętrzna i wewnętrzna okładziny w mm) a Łada 1300 jeszcze mniejszą powierzchnie okładziny chyba 200X140. Wiem bo niedawno szukałem do Argenty 2.0, w końcu kupiłem włoską, taką jaka powinna być 215X145 za 95zł na giełdzie w Gliwicach. Gość który tym handluje mówił, że jest to ta sama tarcza co w Lancii Thema i Fiacie Croma.




mnie pisało jeszcze Lacia Delta TURBO
  
 
Powino podpasowac o lanci dedra 2.0
  
 
to w końcu pasuje to sprzęgło od dedry czy cromy czy nie bo właśnie troszeczkę przypaliłem i się rozsypało, może jeszcze od czegoś pasować???? np. tempra ????
  
 
Czy mozna organoleptycznie stwierdzic czy docisk jest w dobrym stanie i na trochę jeszcze wystarczy? Pytałem w paru sklepach o sprzęgło do 132 i wszędzie jedynie Valeo za 700-800zł!! dlatego zastanawiam sie czy nie kupic uzywanego docisku i jedynie dokupic nowa tarcze (150-180zł) i nowe łożysko (podobno to samo co w Polonezie - 25-30zł)

Ewentualnie: czy ktos ma namiar na tansze sprzeglo do 1,8?
  
 
Cytat:
Ewentualnie: czy ktos ma namiar na tansze sprzeglo do 1,8?



Ja mam "namiar" - nie tak dawno kupowałem, nowa tarcza i docisk made in E.E.C. kosztowały 250 zł. Ale raczej wątpię czy zechcesz skorzystać z mojej pomocy - ale jakby coś to nie ma sprawy. Łożysko faktycznie pasuje od PN, oryginał "fabryczny" prodokowany w Kożuchowie i jest conajmniej dwukrotnie tańsze od "zachodniego" odpowiednika do F132.
  
 
ja za komplet sachsa zapłaciłem coś koło 350zł - orginal do Argenty 2.0
I wg mnie nie ryzykował bym zakładania od słabszych modeli ... szkoda nerwów
  
 
jak pamietam w EMF kupiłem tarcze po 170 ale było to zamówienie expresowe wiec była troche droższa a docisk zdaje sie po 160

a co do tarczy sprzegieł to kupiłem jakieś unijne do 2.0 a nawet Lanci Integrale Turbo ale nie jest za wesołe bo lubi sie slizgac przy ostrym przyspieszaniu otrzywiście jak sie rozgrzeje co widział Pudel na jednym ze zlotów wie proponuje kupić markowe

i jeszcze jedno jesli zalezy ci na ekonomice rozwiazana zawsze mozna nabić nowe okładiny i jak pamietam kostuje to 50 zł zwłaszca jak nie zmienisz docisku
  
 
Witam! Odgrzebuję trupa z szafy ale mam pytanie: czy podpasuje mi tarcza od tego sprzęgło do 2,0 dohc? Pozdrawiam.
  
 
powinna, zapytaj sie sprzedawcy o średnicę , jeżeli taka sama jak twojej to będzie dobrze.
  
 
Martwię się raczej o wielowypust. Kolega Seru pisał kiedyś o przekładce poprzecznego dohc'a i pojawił się tam właśnie problem z wielowypustem. W katologu inter-carsu parametry są takie same.

[ wiadomość edytowana przez: JanKo dnia 2006-07-17 20:15:56 ]
  
 
up