[Dumahh] Koniec FO - pożegnanie - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moim skromnym zdaniem:
1. Obniż go
2. Nie dawaj lotek
3. jakieś ciekawe dokładki do zderzaków
4. ta dwu rurka jest spoko ale postaraj sie ja schować

[ wiadomość edytowana przez: Bartek_901 dnia 2008-08-02 14:08:33 ]
  
 
Tak sobie pomyślałem, że wkleję mega szybką fotorelację z najpoważniejszej modyfikacji Orionka, czyli SWAP z 1.4 na 1.8.

Był 1.4 8V


Przyjechał dawca 1.8 16V


A tu straszny widok, oba Fordziki bez silników - przygotowanie do przełożenia wiązki elektrycznej.


I wszystko się udało- choć nie obyło się bez niespodzianek (cyrki ze skrzynką bezpieczników, pęknięcie śruby przy trzecim etapie dokręcania głowicy itp.). Na szczęście HAPPY END i Orionek śmiga aż miło.



Teraz pozostają zmiany kosmetyczne i zwiększenie ilości koników pod machą.

Pozdrowienia dla wszystkich Klubowiczów i Swapowiczów
  
 
Gitarra Teraz będziesz mógł sobie pośmigać Ile Cie wyniósł SWAP ?
  
 
Ogólny koszt to około 2200 zł. Nie licząc że po dawce jechałem do Poznania i przyjechałem nim na kołach Do Poznania mam około 300 km, więc troche paliwka trzeba było kupić. Wszystko robiliśmy sami z kumplami, więc kosztów robocizny też nie było. Absolutne minimum jakie mogłem włożyć to koszt kupna dawcy (1600 zł) ale jak już silnik był na zewnątrz to warto było zrobić wymiane paru części( rozrząd, uszczelki, planowanie głowicy itp.)
  
 
szkoda że nie RQB Ale teraz możesz swapnąć wałki, kompa i już prawie RQB.
  
 
Cytat:
2008-08-06 09:59:12, yezXR3i pisze:
szkoda że nie RQB Ale teraz możesz swapnąć wałki, kompa i już prawie RQB.


Na pewno o tym pomyślę w przyszłości, ale wiem że łatwo takowych wałków dostać nie można.
  
 
Panowie, na pewno zmieniam amorki na fabrycznie nowe na początku września, a więc jest dobra okazja zrobić małą glebę. (40/40) Większej nie planuję, gdyż nie chcę zamiatać asfaltu wydechem (ach te nasze drogi) .

A teraz moje pytanie, temat gleby jest mi nieznany, może ktoś z klubowiczów poleci mi jakieś fajne sprężyny, może ktoś ma na sprzedaż ? Z góry dzięki za pomoc

pzdr
  
 
Sprężynki może ja będę miał na sprzedaż, ale raczej w przyszłym roku dopiero. Gleba 40/40 to prawie żadna gleba lepiej jak coś to już 60/40
  
 
Cytat:
2008-08-12 23:19:47, Luniz pisze:
Sprężynki może ja będę miał na sprzedaż, ale raczej w przyszłym roku dopiero. Gleba 40/40 to prawie żadna gleba lepiej jak coś to już 60/40



Ale jednak jakaś już jest
  
 
Tak jak doradzała większość z Was, zrobiłem co trzeba z tłumikiem. Nie wymieniałem go, bo ma super dźwięk, lecz schowałem go bardziej i troche podprostowałem.

TAK BYŁO PRZED


A TAK JEST PO





Myślę, że teraz jest ok.

Pzdr
  
 
much better
co tam w najblizszym czasie orionik dostanie za mody?
  
 
Chciałbym zafundować mu jakieś dokładki do zderzaków, a na wiosne wstawie mu do towarzystwa RS-a 2000
  
 
Acha no i zapomniałbym, mam drugą maskę od dawcy silnika, pomaluje ją na czarno, tak samo zrobie z atrapą grilla i zobaczymy jak to będzie się prezentować z niebieskim nadwoziem.
  
 
hehe,ja znowu mojemu chce zafundowac do towarzystwa oriona w mkVII albo cabrio ah ta milosci do essow
Cytat:
2008-09-07 12:42:59, Dumahh pisze:
Chciałbym zafundować mu jakieś dokładki do zderzaków, a na wiosne wstawie mu do towarzystwa RS-a 2000

  
 
Wypucowałem Orionka i nie powstrzymałem się od pstryknięcia paru fotek










  
 
I jak tam plan z maska i grillem ?
  
 
Cytat:
2008-09-28 13:01:40, TomekBury pisze:
I jak tam plan z maska i grillem ?



Musimy z kumplami dokończyć budowę warsztatu oraz zakupić niezbędny sprzęt do lakierowania.
  
 
Idziemy do przodu z dopieszczaniem Orionka.

A więc tak, udało mi się zakupić dokładkę zderzaka na tył, a na przód zakupie w poniedziałek.

Teraz proszę o poradę. Dokładka jest z hatchbacka, nie pomyślałem nawet, że przecież zderzak tylni sedana jest dłuższy i teraz czeka mnie kombinowanie Ale wszystko da się zrobić. Problem leży w tym, że dokładka jest za krótka po bokach i raczej nie będzie to wyglądało fajnie, więc trzeba coś wymyśleć. Po głowie chodzi mi dorobienie kawałka dokładki, lub zaokrąglenie brzegów tej. Bawił się już ktoś z Was w sztukowanie dokładek itp ? Z góry dzięki za rady. Poniżej foto jak to mniej więcej wygląda:


  
 
zaokrąglanie raczej odpada
musisz dosztukować
Zapodaj fote dokladki przedniej !!

a tak na marginesie kopiłeś fele od zioomka ode mnie z osiedla
  
 
Hmm nie pamiętam gdzie ale chyba ja mam zbędną lotkę do oriona. Jutro jak nie zapomnę to zerknę.