2107 morphio - Strona 41

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A co to za gips?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
puki co rzeźbię sobie dolot powietrza do przepustnic z chłodniejszej strony, na razie w styropianie ale docelowo chciałbym to zrobić w żywicy, jakoś



przewód zbliżony kształtem do koła i średnicą do 100 mm, szczególnie w fazie początkowej gdzie będzie stożkowy filtr powietrza K&N, prawdopodobnie jakieś jego termiczne izolowanie albo kierowanie chłodniejszego powietrza wyjdzie w praniu
  
 
Okleisz ten styropian żywicą, potem wlejesz do środka nitro i po styropianie a ni śladu.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Tak można okleic żywica styropian ale trzeba styropian zabezpieczyć też przed żywicą bo ona topi styropian.
  
 
Folia spożywcza przyjdzie z pomocą

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
a ja myślałem nad próżniowym wyssaniem powietrza i żywicy z rękawa i tak jak piszesz Szoko, nitro i na razie ale całość wysmarować toskiem
  
 
plany techniczno/wykonawcze były ogromne ale w końcu zrobiłem to trochę inaczej jak zwykle
posłuchałem rady Szokolada i owinąłem swój model folią. na to żywica, mata, żywica, .... i folia
potem folię ściągnąłem, nałożyłem jeszcze jedną warstwę maty i znowu zacisnąłem na tym folię

tak to na razie wygląda ale muszę to jeszcze zabezpieczyć żelkotem



i waży 1090 gram
  
 
Cytat:
2018-01-28 20:02:16, morphio pisze:
Dawno nic nie pisałem Generalnie nic się nie dzieje ale zacznie. Kiedyś, wkrótce Porzuciłem ostatnio pomysł z pompą paliwa wysokiego ciśnienia z folkswagena bo nie mam na nią miejsca, znaczy się jest go pełno ale mi się tak nie podoba. "Przypomniałem sobie", że przecież najłatwiejszą opcją jest użyć oryginał Zamówiłem więc zbiornik paliwa z czujnikiem i pompą paliwa oraz przewody paliwowe z Łady 21073 - wtrysk.


Możesz napisać ile cię to kosztowało? I gdzie kupowałeś?


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
nie wiem czy pamiętasz ale chwaliłem się że mam znajomego z przypadku z Ukrainy
wspominałem że mogę coś załatwić z Ukrainy ale czas zamówienia jest nie do sprecyzowania bo gość raz jest tu a raz tam i zazwyczaj nie wiadomo kiedy wróci ale nie ma tragedii daję mu numery części albo linki do strony www a on działa

zbiornik z pompą, kostką elektryczną do podłączenia, wszystkie przewody paliwowe z filtrem 650 z dostawą do domu
  
 
przewody kompletne od zbiornika do komory silnika?


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
tak, to 7 przewodów
  
 
7???


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Idziesz do przodu jak dzik. Fajnie wygląda ten dolot. Teraz jeżeli chcesz żeby to ładnie wyglądało, daj trochę szpachli na to. Następnie szpachla natryskowa, podkład i lakier. Będzie pięknie to wyglądało.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
dziękuję, ale nie oczywiście zrobię jakiś kamuflaż ale nie będę tego szpachlować itd, po prostu nie mam na to ani chęci ani czasu prędzej pomaluje to jakimś zielonym sprayem albo wsadzę to komuś do malowania wodnego i w 10 minut będzie po robocie potem tylko jakimś clarlakiem i skończone

bardziej się skupię na wnętrzu tuby żeby było w miarę gładko no i jeszcze te przyczłapy muszę zrobić żeby to umocować do silnika
  
 
Cytat:
andrzej_krakow pisze: 7???


tak, 7
dwa w bagażniku, dwa pod spodem i trzy w komorze silnika

[/URL]
  
 
Korzystając z dosłownie kilku wolnych chwil, zrobiłem przymiarki, delikatnie nagiąłem przewody i wstępnie je zamocowełem. Wszystko zaczyna nabierać kształtu, powoli. I w tym właśnie sęk cały drogi Andrzeju, że modyfilkacji prawie tu się nie zauważy bo wszystko wygląda tak, jakby tu zawsze było.





podłączyć to jeszcze wszystko trzeba porządnie i idziemy dalej, ale to dopiero za tydzień

[ wiadomość edytowana przez: morphio dnia 2018-03-12 20:18:08 ]
  
 
No przecież wiesz ze mnie przekonałeś ( tak na 99%) 😜

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
powoli, powoli do przodu











narazie przymiarki na zimno, bez otworów, bez elementów montażowych itd (nie ma czasu)
  
 
Wczoraj pogoda dopisała i założyłem cały rurociąg od baku do komory silnika, w oryginalnym miejscu mocowania i zaczynam rozmieszczać elementy końcowe. będzie można robić próby ciśnieniowe

  
 
Przypomnij mi proszę z czego masz chłodnice, wiatrak i czy trzeba było ciąć budę do montażu?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986