[Yaris] - spalanie i "Range" - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zależźy jak kto jeździ
  
 
Nawet więcej niż sto kilometrów przejedziesz na rezerwie. Miałem okazję spraewdzić. Ostatnio przejechałem na rezerwie odcinek 120 km i przy tankowaniu wyszło mi ,że mam w zbiorniku jeszcze ikoło 4 litrów paliwa. Więc spokojnej jazdy na rezerwie około 180 km.
  
 
Obstawial Miles per galon - o ile pamietam tez takie cos moge ustawic.


hehe właśnie też się nad tym zastanawiałem
a twoja teoria jest całkiem realna ale gdzie mierzą paliwo w galonach oprócz USA
[/quote]

W Zjednoczonym Krolestwie
(wlasciwie szkoda, ze u nas nie liczymy kmpl)
  
 
mpg - (miles per gallon) to typowy sposób podawania danych w USA, tam sie podaje ile mil przejedzie auto na jednym galonie (ok. 3,75 litra), nikogo tam nie interesuje "spalanie na setkę".

W Europie jest sporo Amerykanów, więc może takie ustawienia robione są pod nich. W mojej Corolli też to jest.

W Zjednoczonym Królestwie, z tego co pamiętam, paliwo sprzedawane jest na litry. Wbrew pozorom Angole przejęli sporo miar z systemu metrycznego (np. piwo na pinty - ok. 0,58 litra - sprzedają tylko w pubach, w sklepie puszki są pół litrowe, albo mniejsze 0,44 l - szkocka miara).
  
 
Wybacz Miodek to ty jesteś w stnie bo ja po przejechaniu 50 pewnie bym pchał Yarka
  
 
Miodek 180Km na rezerwie musisz byc nie lada mistrzem delikatnosci to fakt nikomu takiej proby nie zalecam.
mozna sie kiedy sniezle naciac:
np. wracam ze szkoly 80 zrobione na rezerwie mysle ze mam jeszcze zapas, jade na stacje (zima,snieg, lod) jestem 150m od stacji skrecal sobie rozkosznie na swiatlach i co ?! zdechl z braku wachy na srodku skrzyzowania i w dodatku na torach! to jest bardzo glupie uczucie....kiedys tez zdechnal mi pod Forum na rondzie ...(ku mojemy zdziwieniu (ze 20 na rezerwie) to tyle co do sprawadznia mozliwosci rezerwy...
  
 
Wy chłopaki macie nerwy jak postrąki! Ja na rezerwie wolę zbyt dużo nie jeździć. Wolę zajechać nawet do "złodzieja" na stację z czarnej listy i zatankować za 10 zł (ale to ostateczność tylko na trasie), żeby móc dojechać na porządną stację.

Nie zasłaniajcie się brakiem kasy na "wachę", przyjemność kosztuje, a jak paliwa malutko to pompa źle pracuje.
  
 
Tak ja w nowym Yarisie mam R-range. Jest to wielkość szacunkowa oparta o obecnie wskazywane średnie spalanie. Co do rezerwy to jak się zamruga to range szybko spada z 10km do 0 trochę to straszne ale po co się tak strsować
  
 
Cytat:
2003-07-28 13:03:28, tmw pisze:
Druga sprawa: zdarza sie Wam iz jak zatankujecie pod korek (ale tak na maxa) - tak wczoraj zatankowalem (przez to troche przeklamalem spalanie - bez tego pewnie byloby 7.3-7.4) - to mimo iz w zbiorniku jest full a nawet wiecej Range = 0 ? Slyszalem, ze takie cos moze sie dziac - gdy spali sie troche paliwa to wraca do normy - mozcie to potwierdzic ?



Juz rozgryzlem temat: po zatankowaniu na full (lub wiecej) przy probie resetu wskaznika "Range" pojawia sie Reset NG .. nie wiem co znaczy NG ale dzisiaj rano po przejechaniu ok 30km (od tankowania) jeszcze raz sprobowalem zresetowac "zasieg" i sie udalo - Reset OK.
  
 
jackal ale z pustszym bakiem lepiej smigasz!!!hyhy
  
 
Cytat:
2003-07-30 15:08:02, Yaryś pisze:
jackal ale z pustszym bakiem lepiej smigasz!!!hyhy


Lepiej zatankuj 10 litrów więcej i wyjmij koło zapasowe żeby obniżyć masę autka
  
 
Cytat:
jackal Wysłany: 2003-07-30 15:13:45

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

2003-07-30 15:08:02, Yaryś pisze:
jackal ale z pustszym bakiem lepiej smigasz!!!hyhy


--------------------------------------------------------------------------------

Lepiej zatankuj 10 litrów więcej i wyjmij koło zapasowe żeby obniżyć masę autka


albo trochę schudnij
  
 
Cytat:
2003-07-30 16:42:05, alan03 pisze:
albo trochę schudnij



Tego bym nie polecał, anorektyczce w Reichu zabrali prawko za to że mogła stanowić zagrożenie na drodze

artykuł o anorektyczce
  
 
Cytat:
2003-07-30 16:42:05, alan03 pisze:
Cytat:
jackal Wysłany: 2003-07-30 15:13:45

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

2003-07-30 15:08:02, Yaryś pisze:
jackal ale z pustszym bakiem lepiej smigasz!!!hyhy


--------------------------------------------------------------------------------

Lepiej zatankuj 10 litrów więcej i wyjmij koło zapasowe żeby obniżyć masę autka


albo trochę schudnij



to jest w planie glownym! odchudzanie samochodu nalezy zaczac od kierowcy))) ja mam z czego sie odchudzac to zes trafil...
  
 
Mnie anorekcja nie grozi ... chyba wiecie że mam 130 kg żywehj wagi. Ja również nie dopuszczam do jazdy na oparach i nie twierdzę że taki odcinek drogi przejechałem. Jedynie mówię ,że po przejechaniu jak niżej ... w baku na rezerwie było jeszcze paliwko prawie na 100 kilosów. Więc przy delikatnej jeżdzie ( janoop .. ja tak jeżdzę) można przejechać aż tyle. Też nikomu tego nie radzę. Zależy kto ma jak cięzką nogę U mnie n trasie silniczek pracuje na 3tys obrotów i wtedy spala ok. 4l / 100 więc nic niezykłego. Ale oczywiście jak ktoś lubi szaleć i dojechać do celu 5 minut szybciej ode mnie .. nie ma sprawy i setki na rezerwie nie przejedzie.
Pozdraiwm.
  
 
Ostatnio zaobserwowałem u siebie że przy R=90 km do przejechania, wskaźnik paliwa "ten w budce" pokazywał 3 belki (E + 2) poobserwujcie czy u was też tak jest???
gdy później dolałem 17 literków benzynki komp pokazał r=379 km a wskaźnik paliwa ponad połowę (brakowało 2 belek do full)
  
 
Cytat:
2003-08-04 14:36:12, Lapa pisze:
Ostatnio zaobserwowałem u siebie że przy R=90 km do przejechania, wskaźnik paliwa "ten w budce" pokazywał 3 belki (E + 2) poobserwujcie czy u was też tak jest???
gdy później dolałem 17 literków benzynki komp pokazał r=379 km a wskaźnik paliwa ponad połowę (brakowało 2 belek do full)



Sprawdze to - na te chwile mam jedna belke ponizej full a zasieg na poziomie 360km fakt, ze przy tych upalach po miescie non stop z klima wychodzi wg kompa ok 8.3 na 100km.
ps. czy Wam w Yarisach z klima tez dosc szybko wlacza sie wentylator na chlodnicy ? Kontrolka zimnego silnika gasnie po moze 0.5-1km a wentylator zalacza sie po 4-5km miejskiej jazdy (raczej bez stania w korkach za to z 4-5 postojami na swiatlach). IMO chyba wszystko ok - jednak chlodnika klimt zaslania 3/4 chlodnicy - ale wole zapytac
ps2. czy Yaris powinien miec jeden wiatrak na chlodnicy czy 2 ? Seryjnie ma 1 ale wiem, ze do niektorych aut z klima montuje sie 2. zeby poprawic przeplyw powietrza - czy Y. tez tak jest ?
  
 
troche z innej beczki....

ale czy ktos sie orientuej ile kosztuje komplet alufelg do yaris??
  
 
Cytat:
2003-08-04 21:52:35, conte pisze:
troche z innej beczki....
ale czy ktos sie orientuej ile kosztuje komplet alufelg do yaris??



Jaki model ? 14" ? 15" ?
  
 
Cytat:
miodek997 Wysłany: 2003-07-31 12:14:31

przy delikatnej jeżdzie ( janoop .. ja tak jeżdzę) można przejechać aż tyle. Też nikomu tego nie radzę. Zależy kto ma jak cięzką nogę U mnie n trasie silniczek pracuje na 3tys obrotów i wtedy spala ok. 4l / 100 więc nic niezykłego. Ale oczywiście jak ktoś lubi szaleć i dojechać do celu 5 minut szybciej ode mnie .. nie ma sprawy i setki na rezerwie nie przejedzie.
Pozdraiwm.


Miodek pdziwiam Twój spokój za kierownicą ja bym tak nie mógł... a poza tym silniczek przy 4 tyś obr tak pięknie gra... ale czasami mam takie dni że mogę jechać spokojnie i nic mnie nie rusza, nawet jak mnie mijają maluchy... tylko czasami potrzebuję poczuć tą moc ale ostatnio zrobiłem błąd... byłem u dziewczyny i jak odjeżdżałem od niej to guma okropnie się paliła ale sam nie wiem czemu tak odjechałem... a na ulicy było pełno sąsiadek... ostatnio jak "przypadkowo" pisknąłem... to sąsiadki już się pytały co to był za szaleniec próbuję otym zapomnieć teraz...