IX Raid Jesienny - 7-mio milowe buty - 27.o9.2oo8 - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nooooo zabawa była przednia i na pewno jak dopuszczą do kolejnych rajdów plastyki to my się piszemy miejsce się tam nie liczy (to tylko miły dodatek może być ), a podchwytliwe pytanka.... tylko dodają doświadczenia i może next time szare komórki będą jeszcze usilniej pracować i kombinić
  
 
Jakbym miał zadecydowć czy przyjadę drugi raz - na pewno bym przyjechał.
Trasa świetna jeśli chodzi o plenery, ciekawe miejsca. Owszem - długa, ale przynajmniej człowiek czuje że coś przejechał. (1000km w weekend). Rozpisana na spokojnie - bez stresu mozna było zrobić sobie przystanek na foto, siku, zwiedzanie, jedzenie. Z jednej strony rywalizacja a z drugiej strony lajcik. Podziękowania dla organizatorów za nisamowitą FRAJDĘ jakiej nam wszystkim dostarczyli.
Nie podobało mi się:
- niejednoznacznie postawione pytania (zamiana strony kierowca/pasażer to cios ponizej pasa)
- interpretacja odpowiedzi - na wynikach dowiadywaliśmy się "Co autor miał an myśli" Np. odpowiedzieliśmy jednoznacznie na pytanie "W którym roku urodził się..." i jak wpisaliśmy rok został nam wpisany błąd i punkt karny który przesądził o "pudle"
Gdybyśmy byli np na 8 czy 14 miejscu to bym sie liczeniem nawet nie przejął. Ale tak zajeliśmy najgorsze z możliwych (w mojej punktacji) - 4. Srać na DVD czy cuś tam innego. Wazon i miejsce dają SATYSFAKCJĘ.
Tak więc FRAJDA - 10, STAYSFAKCJA - 0. No moze 1. Wygraliśmy nieoficjalna klasę.
Ale jak napisał Jojek - to nauka i łapanie doświadczenia.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Olo. Nie śpij !
  
 
Hej,

dopiero teraz sobie Was poczytalem, posmialem sie troche, troche sie zastanowilem. Pisze za siebie, a nie za komandora rajdu i pozostale 2 osoby, ktore nam pomagaly, a nie maja prawa jazdy.

- O tym, ze raid bedzie w milach, bylo moim pomyslem. Primo: pilot mial sie nie nudzic, i liczyc sobie kratki. Secundo: Groszek zakupil prawego malucha, ale za bardzo nim sie w klubie nie chwalil. Cadillac mogl Was na starcie zmylic, o cyzm wogole nie pomyslalem, mea culpa.

- Zadania szofer/pasazer - na odprawie, na ktorej polowa gadala, a polowa patrzyla w inna strone ) Groszek mowil wyraznie o tych usmieszkach przy pytaniach - zeby zwrocic uwage na nazwe rajdu i pytanie zerowe, w ktorym jak byk stalo o ANGIELSKICH milach.

- Niejedoznaczne pytania byly moim pomyslem. Nie w sensie ich wymyslania (nie wszystkie sa moje z racji wady wzroku - nie bylbym wstanie policzyc wyciagow czy czegos, co widac gdzeis tam hen), ale konwencji. Proste pytania, ktore mialyby tylko potwierdzic, ze zaloga faktycznie tam byla, prowadza do dwoch rzeczy:
primo - zalogi spisuja te pytania od siebie, jesli jada grupa, i tylko pierwsza zaloga bawi sie jak trzeba, reszta jedzie za nim. Nie o to nam chodzilo
secundo: wszyscy maja prawie tyle samo punktow, bo dobrze odpowiadaja (Wasz poziom jest juz bardzo wysoki, stad podnieslismy poprzeczke). Wiec caly rajd sporwadza sie do wynikow za proby sportowe, typu sluchanko, macanko, czy jakies slupki...

Aby tego uniknac, pytania byly trudne i podchwytliwe, o czym obaj mowilismy na odprawie. Niektore sa bardzo zlosliwe, inne sa tylko zlosliwe. Jestemy szczwane bestie i chcielismy namieszac. O chyba niekoniecznie Ci co nas znaja, wygrali. Pierwsze miejsca zajeli Ci, co jechali po raz pierwszy - nie wpadaja w rutyne, mysla i... dobrze sie bawia, to chyba podstawa dobrego miejsca. Wcale na nie nie liczyc - ja tak zawsze robiac zajmuje przewaznie 3-cie miejsce. Albo i wyzej

- Liczenie punktow. Chetnie przyjmiemy pomoc w organizacji raidu. Nas bylo 4 osoby do liczenia, zalog bylo 40-sci. Liczylismy, ze w raidzie wezmie udzial jak zwykle nie wiecej, niz 20 zalog. Zdecydowalismy sie pobawic sie w wiekszym gronie, wiedzac, ze ucierpi na tym przepustowosc. Samo liczenie bylo pod wielka presja, bledy owszem, zdarzaja sie, nie mowie nie.

- Dlaczego Groszek stwierdzil, ze nie bedzie reklamacji?? Nie wiem, moge gdybac. Gdybam, ze ciagle podchodzenie wiekszosci zawodnikow, z pytaniami: kiedy beda wyniki?, ktore mam miejsce?, o, ale fajne, moge wziasc?, a czy dostane jeszcze jedna smycz?, a kiedy beda wyniki... spowodowalo wlasnie taka, a nie inna decyzje. Po calym dniu stania, pilnowania, krzyczenia mnie osobiscie leb nap... juz na pierwszym moim KJSie, a jeszcze byl start i meta II etapu. Knajpa byla apogeum.

- Swoi musza wygrac... Wiecie co, to naprawde zabolalo... Mnie jest naprawde obojetne, kto z 40-stu zalog wygra. Jesli na pierwszym miejscu byl Motocykl, ktory byl u nas pierwszy raz, na drugim Zaporozec, ktory do tej pory byl w polowie stawki, i Garbate Volvo na 3-cim, to jest to nam zupelnie ganz-e-gal. gdyby udzial bral 3 reki kosmita, tez moglby wygrac, gdyby tylko wczul sie w konwencje raidu.

- Jacekes: wypowiedz o AKMie i ukladach pozostawie bez komentarza, przykro sie Ciebie slucha i czyta. Niemniej jednak zapraszamy Cie na nastepna edycje raidu. Moze po prostu przyjedziesz nam pomoc i od srodka zobaczysz, JAK WYGLADA RAID. Od strony organizatora, i ze nie jest to takie fajne, mile, przyjemne i proste, jak sie wydaje.
--

A teraz WIELKI DZIEKI, ze chcieliscie do nas przyjechac, poswiecic swoj czas, przegonic swoje zabytki i pokonac w wiekszosci ogromne odleglosci.
Bez Was nie byloby tego raidu, nie byloby tak fajnie i nie widzialbym tylu super Fiatow, pierwszej i jedynej mojej milosci. Za kilka lat moze bedzie wspominac fajne rajdy na Pomorzu. I tych, co je organizowali... A czesc z nas bedzie mogla nadal wspominac Was jako uczestnikow.

Od 9-ciu lat robimy raidy w nowej grupie AKMu. Jesienne sa holdem, pamiecia i czescia dla pierwszego raidu zorganizowanego przez Korka. Itinerer jest dokladna kopia tamtego itinerera. Za rok bedzie dekada - 10 lat od pierwszego rajdu sekcji. Tak, wlasnie jesienny zapoczatkowal pozniejsze wiosenne, neptuny w wakacje. I kto wie, co bedzie za rok...

Ze swojej strony przepraszam za szutry, ale to byla jedyna droga, aby ominac korki i moze pokazac ciekawe miejsca. Przepraszamy za opoznienia na starcie i na pierwszej mecie. Partnerzy (bo w sumie kasy nie dali, tylko gifty) maja swoje prawa i nalezalo ich jakos dopiescic. Spoznienie na mete zaliczyl Groszek stojac w korkach, ktore Wy omineliscie szutrami. Tak bywa.

Ale fajnie, ze raczej Wam sie podobalo. Wiem,z e co roku piszemy, ze bedzie lepiej, ze wyeliminujemy bledy, ale... jak zwykle wyszlo jak wyszlo Raid zrobilismy w 3 osoby w miesiac. Kiedys nie odwazylbym sie na tak krotki termin, teraz to po prostu kolejna fajna zabawa - jak Wam wyznaczyc zadania, zeby Was zmylic
A potem patrzec, jak po trasie smigaja zabytki i nie tylko...

--

Chetnie takze pojedziemy na raid zorganizowany przez kogos, dla samej frajdy jezdzenia, bo organizowania 5-tego z rzedu raidu mamy chwilowo dosc

To chyba na razie tyle. Chwilowo nic mi wiecej do glowy nie przychodzi...
  
 
No to ja może aby całkowicie wystudzić emocje które mniemam że już opadły i każdy Rajd będzie wspominał jako świetną imprezę przedstawię moje FOTO-STORY z Rajdu

Start rajdu wyznaczony został na Stacji Obsługi Pojazdów SOSNOWSKI w Gdańsku – jednego ze sponsorów głównych





i od razu na starcie pierwsze zadanie

Zadanie 0 – Podaj przelicznik mili angielskiej drogowej na kilometr przyda ci się to do odczytania itinerera





Zadanie 1 – Na którym końcu jeziora się znajdujesz (podaj stronę świata)



Zadanie 2 – Ile słupów telegraficznych widać po stronie kierowcy



Zadanie 3 – W jakim wieku była uczestniczka imprezy na peronie



Zadanie 4 – Ile jest małych, zgrupowanych silosów



Zadanie 5 – Po prawej stronie mijasz metalowy las. Jedno drzewo jest inne – dlaczego



Zadanie 6 – Po prawej stronie mijasz dworek. Ile okrągłych elementów dekoracyjnych znajduje się na frontowej ścianie



Zadanie 7 – Pod jakim wezwaniem jest kościół oraz w którym roku go wybudowano





Zadanie 8 – Jeśli masz ochotę, możesz wdrapać się na szczyt wieży – widok zapiera dech w piersiach


Fotka zapożyczona od DAX-a

Zadanie 9 – Zadanie otrzymasz na miejscu (w tym miejscu mieliśmy przerwę w Szymbarku gdzie m.in. Otrzymaliśmy zadanie „ze słuchu” - zgadywanie dźwięków silników)











Zadanie 10 – W którym roku urodził się Leon Lipski





Zadanie 11 – Zatrzymaj się na wysokości grzyba „Lech” - ile jest wyciągów po stronie pilota - tutaj fotograf się zagapił i brak fotki

Zadanie 12 – Jak należy podawać ziemniaki





Zadanie 13 – Na pomniku koło punktu widokowego znajdują się nazwy miejscowości – podaj 9-tą od lewej





Zadanie 14 – Zadanie otrzymasz na miejscu (w tym miejscu było tzw „macanko” czyli odgadywanie części samochodowych po omacku)









Zadanie 15 – Podaj nazwę miejscowości na szlaku - tutaj również fotograf zaniemógł i nie ma fotki

Zadanie 16 – Czyjej pamięci poświęcony jest dom? Ile jest złotych liter na tablicy ?



Zadanie 17 – Podaj napis na zegarze słonecznym





Zadanie 18 – Przez ostatnie 0,3 mili mijałeś dawne budynki – jakie? Podaj kolejność mijania



Zadanie 19 – Podaj typ parowozu stojącego na stacji



Rajd zakończył się w późnych godzinach wieczornych - meta została wyznaczona w MECIE - knajpka na terenie stadionu lekkoatletycznego w Sopocie gdzie w oczekiwaniu na podanie wyników i wręczeniu nagród mieliśmy okazję zjeść smaczną pizzę











A za rok kolejny X rajd ...