Do znawców Fiata 125p

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Otóż mamy w KrAKu problem z jednym muzealnym Kantem z 1980 roku. Auto oczywiście jest jeszcze na licencji, jest to pełnoprawny Polski Fiat, ma listwy progowe zewnętrzne, znaczek lizencja fiat, metalowe listwy drzwiowe, chromowane przednie kierunkowskazy.
Ale jest mały problem. Otóż wloty na słupkach ma plastikowe.
I to jest cała zagadka, bo generalnie powinien mieć wloty chromowane, ale kilku z nas widywało zachowane oryginalnie kanty 80' właśnie z plastikami. Więc mamy pytanie do znawców.
Czy tak powinno być, czy mamy zmienić na chromowane.
Najlepiej byłoby gdyby każdy poparł czymś swoją tezę.
Pozdrawiam
  
 
Ja tam aż takim specem nie jestem, ale na 100% mogę potwierdzić, że plastikowe wywietrzniki były - miał takie mój ojciec w kancie z 1980 r.. Zdjęć nie mam, bo ojciec nie miał pierdolca polegającego na robieniu fotek samochodowi...
  
 
Ja mam '81 i są plastikowe, u Jacka_S (tak pisze na stronie), że były plastiki ale zmienił na chrona czy nikla. Według mnie chyba lepiej zostawić pliaski
  
 
tu też ma plastikowe
  
 
Jak 80r, to na 100% powinien mieć plastikowe. One weszły pod koniec 79r, sam miałem właśnie rocznik 79 z plastikowymi i to był na pewno oryginał.
  
 
Czyli mamy jasność
Ale ciekawie to urządzili Wszędzie chromy, a tu nagle słupek i plastix
Czyli w muzealnym nic nie ruszamy
  
 
Cytat:
2005-07-21 12:49:50, Wilu pisze:
tu też ma plastikowe


OŻ w dupe Jasia. Fiacior z mojego obrębu . No lepiej nic nie ruszać z tym muzealnym.
  
 
Tzn,to zależy jak chcecie Bo chyba efektowniej wygląda fiacik z chromowanym wlotem na słupku. Sugeruję tu,że można założyć ten chromowany (bo chyba jeszcze były w produkcji w '80) jezeli chcecie mieć ładniejszego fiata. Oczywiście,nie mam nic przeciwko czarnemu,ale sami przyznacie...
  
 
No ale ma być oryginał. Bo on właśnie należy do niewielkiej grupy aut w tym muzeum, które wyglądają jakby przed momentem z fabryki wyjechały. Więc powinien być oryginalny w 10000000%
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-07-21 14:19:04, Wujek-Kajtek pisze:
Więc powinien być oryginalny w 10000000%


Mój prawie taki jest. Z psucia to psue tylko je**na rdza noi wymienione 2 przednie błotniki i parę innych rzczy. Fiacior jakies 90% orginal
  
 
No wiesz....ten z muzeum, to ma generalnie wszystko nowe
Ale był lekko odrestaurowywany, więc mieliśmy wątpliwości, czy to oryginał
Bo mimo, że przebieg 27 tysięcy, lakier ideał, blacha super, pod maską tylko troszkę kurzu, ale poza tym wszystko NOWE, to drzwi w tym aucie ledwo się zamykają, jest kiepsko spasowane i takie tam.
Ostatnio nawet się kłóciliśmy o to czy to auto miało robioną blacharkę.
Ja oczywiście twierdzę, że tak, bo na 10000000% nie wyszedł z fabryki z drzwiami niepasującymi do nadwozia i z takimi niedoróbkami, a jeśli faktycznie drzwi tak poopadały czy cuś, to niemożliwe, żeby miał oryginalny lakier, bo to auto mocno zużyte.
Ale cóż....kiedyś może się dowiemy
Pzdr
  
 

Dziwne jest to,że niektóre FSO 125p z połowy lat 80-tych,które widziałem na prospektach (przeważnie do Angli) mają chromowane kierunki a przecież od kilku już lat były czarne.A na jednym prospekcie chyba z 85 roku,długi pick-up nie ma kierunków na błotnikach a koło niego stoi normalne FSO 125 ME.Dziwne tak jakby były zrobione z części które im zostały w magazynach i wciskali gdzie popadnie żeby się pozbyć.
  
 
Cytat:
2005-07-21 15:24:15, Ziaro pisze:
A na jednym prospekcie chyba z 85 roku,długi pick-up nie ma kierunków na błotnikach a koło niego stoi normalne FSO 125 ME.



Chyba dali stare zdjęcie. Ojciec pracował w CPN-ie i w 1983 roku odbierał pickupa, notabene jednego z pierwszych ze sztywną nadbudówką. Skrzynia z pionowym lewarkiem, ale polonezowskie kierunki na błotnikach już miał. A pamiętam to dlatego, że owym fiatem jeździł do 1991 roku. Później dostał trucka... ale to już zupełnie inna historia.

Pozdro
Tony

-----------------
Może i stary, ale za to brzydki.
  
 
Cytat:
2005-07-21 14:45:10, Wujek-Kajtek pisze:
to drzwi w tym aucie ledwo się zamykają, jest kiepsko spasowane i takie tam.


Chyba nie widziałeś drzwi niespasowanych. FSO to nie ferrari.
Cytat:
.... że tak, bo na 10000000% nie wyszedł z fabryki z drzwiami niepasującymi do nadwozia i z takimi niedoróbkami,


Co? jakie niedoróbki. Nie no wysiadam buecheche W tym fiacie trzeba tylko trzasnąć mocniej drzwiami. Po prostu wystarczy nasmarować zamek w drzwiach. Wszystko jest spasowane, nic nie ociera.
Cytat:
bo to auto mocno zużyte.


nie no styrane jest jak czekolada


[ wiadomość edytowana przez: Mokry dnia 2005-07-21 23:31:54 ]
  
 
Problem z zamkami jest dośc prosty do rozwiązania, wystarczy wyregulować i będzie sie elegancko zamykać, w każdym kancie po jakimś czasie zachodzi konieczność wykonania takiej operacji.
Co do spasowania to moim zdaniem takie niespasowane fiaty to juz z fabryki wyjezdżały Moj MR '83 mial sporo rzeczy niespasowanych jak go dziadek zakupił, bo po prostu maszyny w fabryce juz były wyeksploatowane i nie robiły juz z taką dokładnością jak na początku produkcji.
  
 
Niespasowana to jest syrena r20
  
 
Cytat:
2005-07-21 15:24:15, Ziaro pisze:
Dziwne jest to,że niektóre FSO 125p z połowy lat 80-tych,które widziałem na prospektach (przeważnie do Angli) mają chromowane kierunki a przecież od kilku już lat były czarne.A na jednym prospekcie chyba z 85 roku,długi pick-up nie ma kierunków na błotnikach a koło niego stoi normalne FSO 125 ME.Dziwne tak jakby były zrobione z części które im zostały w magazynach i wciskali gdzie popadnie żeby się pozbyć.


Daj skany tych prospektów to Ci powiem czy sa z 85 czy nie. Kierunki z Poloneza są od 83....
  
 

Hmm..(Skanów nie zrobię bo nie mam skanera ani tych prospektów) ale nawet na Allegro były takie prospekty.
Na okładce widać przód FSO 125p z kierunkowskazami na błotnikach i ma okrągły znaczek i chromowane kierunki jak MR z lat 70tych.A Pick-up był na 100% długi i nie miał na błotnikach kierunków obok stał taki sam Fso Berlina z kierunkami, znaczki miały okrągłe,był chyba tez kombi estate.Pick-up sie wyróżniał bo nie miał kierunków.Oglądałem jakąś strone z prospektami z FSO i tam tez były takie prospekty.
  
 
prospekty samochodowe
  
 
hmm a propo tych wlotow(a moze wylotow ) na slupku-mam takie chromowane do sprzedania,moze ktos potrzebuje??


[ wiadomość edytowana przez: Krupek dnia 2005-07-22 00:41:04 ]