Ford Focus a Avensis - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Rysiu,

Avensisy zdrożeją, bo skubani zrobili tak dobre auto, że fabryka nie wyrabia się z produkcją Podwyżka obniży nieco zapotrzebowanie, jednocześnie pobudzając niezdecydowanych do złożenia zamówienia.

A Focus wręcz przeciwnie, cena zostanie, bo sprzedaż w Europie nieco siadła, teraz trochę sięratują bogatą wersją X100. Ktoś wcześniej pisał o sprzedaży ponad 1 mln sztuk Focusa rocznie, ale te statystyki obejmują Stany i inne rynki, w Europie Ford nie sprzedaje więcej niż 500.000 tyś, z czego większość na swoim tradycyjnym rynku w UK i Niemczech.
  
 
Ja natomiast pół swojego samochodowego życia miałem Forda Scorpio i muszę Ci powiedzieć ... że obecnie nawet wrogowi nie życzę samochodu Forda. Jest to chyba jedna z wielu firm która nad jakość postawiła ilość wytwarzanego sprzętu/ Zasadniczo kiedyś Pan Ford miał budować samochody dla amerykańskiego Kowalskiego ... i mu się to udało. Jednak obecnie od lat 80tych widać zmniejszenie drastyczne jakości tych pojazdów. I nie pomaga tu nawet ich niemiecka produkcja. Wiadomo, że w Niemczech produkują teraz wszyscy ... tylko nie Niemcy. Turcy, Polacy i inny badziew z całej wschodniej Europy zatrudniany za marne grosze w marnych niemieckich fabrykach.
Wiem ,że zrobisz jak uważasz - widzę też nastawiemie do Forda... ale przekonasz się za kilka lat ... gdy zwykły mechanik samochodowy spyta się ... a po co Pan kupował ten złom jakim jest Ford. Ja to słyszałem na każdym kroku... gdy po raz setny zawoziłem pojazd do warsztatu na kolejną naprawę.
Więc powodzenia...
  
 
Jak zawsze takie dyskusje opierają się w znacznej części na gustach o których ...
A tak serio to chyba raporty o bezawaryjności Focusa nie mogą być całkiem wyssane z palca. Są oparte na statystykach i badaniach więc powinny być wymierne.
Co do AVE to jest to toyota więc z założenia powinna okupować czołówkę aut bezawaryjnych. (moi znajomi twierdzą że w ich AVE - nowym,w czasie jazdy otwierały się wszystkie drzwi i dopiero wymiana zamków pomogła)
  
 
Witaj
Trochę dyskutowaliśmy prywatnie o samochodach więc znasz moje zdanie, i wiesz też dlaczego, natomiast ogólnie zgadzam się z przedmówcami że to auta z 2 różnych półek.
Oczywiście na korzyść focusa przemawia wyposażenie (głównie bajery) i cena. Natomiast jakość, bezpieczeństwo i wiele, wiele innych przemawia za Ave.
Wygląd to już kwestia gustu.
Na tym forum raczej mało prawdopodobne, aby ktoś doradzał focusa - ale spróbuj zrobić takie porównanie na forum "klubowiczów" forda - to może być ciekawe doświadczenie
  
 
Cytat:
2003-07-30 13:41:43, Lapa pisze:
A tak serio to chyba raporty o bezawaryjności Focusa nie mogą być całkiem wyssane z palca. Są oparte na statystykach i badaniach więc powinny być wymierne.



I tak i nie.
Tak - jeśli wiele statystyk z różnych krajów potwierdza ocenę auta

Nie - jeśli tylko wdług jednej firmy auto plasuje się na "nieoczekiwanym" miejscu.

Focus wygrał tylko raz, pozostałe firmy tego nie potwierdziły. Kilka lat temu, podobnie statystykę (również niemiecką) wygrał Fiat Bravo - ot odosobniony przypadek.

  
 
Kasuję podwójnego posta, doprawdy nie wiem jak to się mogło stać.*


*) połączenie zawisło na 5 minut i bez mojej ingerencji post pojawił się dwukrotnie.

[ wiadomość edytowana przez: jackal dnia 2003-07-30 14:48:34 ]
  
 
Sie nam kolega rozpedził
Co do Forda w firmach to zależy od umowy podpisanej z fordem.
Nie zamienił bym Toyoty na Forda, moi znajomi mają Focusa i wiecznie na niego narzekają, servis nie był w stanie znaleść uszkodzonej gumy w zawieszeniu przez 3 miesiące.
Za Fordem przemawia tylko wyposarzenie i nic wiecej, natomiast Ave jest najnowszą konstrukcja a nie dziełem z przed kilku lat i rozwiązanie zastosowane w tym samochodzie sa naprawde nowatorskie.
  
 
Zastanawiam się cały czas, skąd wzięła sie taka rozpiętość i cenowa i klasowa. Przecież pomiędzy Avensisem a Focusem jest przynajmniej 10 innych ciekawych aut do wzięcia pod uwagę. Zakładam, że Tata chciałby Avensis, ale finanse pozwalają raczej na coś tańszego i tutaj wypasiony Focus pojawił się na horyzoncie

Parę miesięcy temu znajomi robili zapisy na Focusy Comfort X, chodziło o to, że jak się zebrałą grupa chętnych, to Ford dawał sporą zniżkę. W tej kwocie jaką dysponowali najlepiej wyposażone były Focusy, chociaż ja namawiałem ich na Corollki. Trwali w swoim zamiarze, ale teraz nie wszyscy są zadowoleni.

Jak widać, wybór jest kwestią gustu, a jak się już kupi auto, to zazwyczaj klienci chwalą swój wybór. Działa tu prosta zasada konsekwencji i samopotwierdzania własnych wyborów. Niestety w przypadku Forda występuje spory odsetek niezadowolonych .
  
 
Cytat:
Zakładam, że Tata chciałby Avensis, ale finanse pozwalają raczej na coś tańszego i tutaj wypasiony Focus pojawił się na horyzoncie



Mysle, ze dokladnie tak to wyglada.....

Meti:
Faktycznie, to moze byc ciekawe wrzucic ten sam temat na forum Forda. Podejrzewam, ze bylo by mniej wiecej tak:"Avensis OK, ale Focus tanszy, wiec Focus"

Ktos napisal, ze jamam nastawienie do Forda - nie, chcialbym tylko Tacie doradzic tak dobrze jak umiem, a najlepiej ostrzec przed mina jesli takowa istnieje. Osobiscie mi bez roznicy czym bedzie jezdzil moj Tatek, Jego wybor.

Dzieki wszystkim.