Kiedy warto kupic samochod?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie, niedlugo zbliza sie osiemnastka (moja:)) i rodzice postawnwili kupic mi samochod. Chcialbym samochod juz teraz, ale rodzice mowia ze samochod kupowac najlepiej na poczatku roku (styczen) i sam juz nie wiem czy mam czekac czy lepiej sie spieszycc i kupowac przed koncem roku..prosze o jakas podpowiedz...
Mashrum
 
 
To zależy co rodzice mają na myśli mówiąc, że na początku roku jest korzystniej. Pytanie czy ma to być auto nowe czy używane? Biorąc pod uwagę początek roku pewnie myślicie o nowym i wtedy zwykle (w styczniu) sporo taniej czy w inny sposób korzystniej można kupić auta z poprzedniego rocznika (np. produkowane w grudniu). Jeśli nie chcemy auta szybko zmieniać może to i warto ale na wszelkie promocje i tak radzę uważać.

Osobiście nie widzę ważnych powodów aby zwlekać. Zawsze są i będą jakieś promocje. Zawsze też można powiedzieć, że kiedyś tam będzie korzystniej. Prawda. Tylko kiedy ...?

Pozdrawiam. JS.

[ Wiadomość edytowana przez: JS dnia 2001-08-18 00:51 ]
 
 
Hmm, ciezki orzech do zgryzienia.
Jesli ma to byc auto uzywane, to nie ma sie co zastanawiac - wybrac i kupowac. Wydaje mi sie jednak, ze Twoi rodzice mysla o aucie nowym skoro chca kupowac na poczatku roku. Zawsze jest tak, ze na poczatku roku auta nowe sa troche tansze, ale tylko na pozor. Otoz sa to autka z poprzedniego roku, ktorych nie udalo sie sprzedac i trzeba czyms zachecic kupujacych, czyli nizsza cena.
Osobiscie zrobil bym tak: poczekal bym jeszcze z miesiac i wtedy kupil. Dlaczego? Z reguly na jesieni do nowych aut dostaje sie rozne "prezenty" np. komplet opon zimowych. A skoro dostalbys auto na poczatku roku to i tak najprawdopodobniej bedzie mialo rok produkcji 2000, wiec moim skromnym zdaniem lepiej pojezdzic juz tym autkiem - niech nie stoi u dealera na parkingu, niech juz jezdzi!
VaclaV
  
 
JS napisał:
>
> To zależy co rodzice maja na myśli mówiąc, że na początku roku
> jest korzystniej. Pytanie czy ma to być auto nowe czy używane?
> Biorąc pod uwagę początek roku pewnie myślicie o nowym i wtedy
> zwykle (w styczniu) sporo taniej czy w inny sposób korzystniej
> można kupić auta z poprzedniego rocznika (np. produkowane w
> grudniu).
To fakt, na poczatku roku auta sa troche jakby tansze, ale wedlug mnie i tak nie rekompensuje to faktu, ze ma sie auto rocznikowo starsze. Uwazam, ze auta te powinny byc duzo tansze.

>Jeśli nie chcemy auta szybko zmieniać może to i warto
> ale na wszelkie promocje i tak radzę uważać.
O tu popieram. Czasem na takich promocjach mozna sie niezle naciac. Im korzystniejsza oferta, tym bardziej robie sie podejrzliwy...

> Pozdrawiam. JS.
Pozdrawiam. VaclaV
  
 
autko kupic zawsze warto
a tak powaznie to wszystko zalezy od zasobow bo:
- im wieksza kasa tym lepsze awto
- im droższe auto tym mniejsza strata w roku nastepnym
a i jeszcze moze rozejzyj sie za autem po wypadku ktore najpier zobaczysz jako ofiare bliskiego spotkania a potem odbierzesz jako cudo

Ps. sporo jesli nie wiekszosc aut na gieldzie jest po stluczkach lub kraksach wiec lepiej uwazac i kupowac z kims kto wie gdzie zajzec i w co postukac

a z tym poczatkiem roku to bywa roznie, ceny spadaja to fakt ale samochod jest ten sam co w grudniu tyle ze ma troszke wiecej przekulane, ruch na rynku jest mniejszy i to tez jest pretekst do ostrzejszych targow a tak na marginesie to jak cie stac na kupno to na remonty tez miec powinienec

CHYBA ZE KUPISZ NOWKE NIERDZEWKE

Pozdrawiamł

  
 
samochody sa drozsze na wiosne ale jest lepszy wybor,odwrotnie na jesieni.kolejna sprawa to spadek cla z kazdym rokiem na auta importowane np. w2001 tylko 5% min 1500zl
  
 
Moim zdaniem powinieneś poczekać,gdyż mogą być na
początku jakieś promocje lub zniszki.
  
 
Najlepiej jest sprawdzać oferty na bierząco znalazłem dla siebie Forda Fiestę rok 1996 bardzso tanio za 16500
Michał napisał:
>
> Mam pytanie, niedlugo zbliza sie osiemnastka (moja:)) i
> rodzice postawnwili kupic mi samochod. Chcialbym samochod juz
> teraz, ale rodzice mowia ze samochod kupowac najlepiej na
> poczatku roku (styczen) i sam juz nie wiem czy mam czekac czy
> lepiej sie spieszycc i kupowac przed koncem roku..prosze o
> jakas podpowiedz...
> Mashrum

 
 
Uważam, że twoji rodzicie powinni kupic Ci samochód na początku nowego roku. Sadze tak dlatego, że za miesiąc bedzie nowy rok i ten twó samochód będzie miał w dowodzie napisaną datę produkcji 2000. Jaki to ma być samochód?
 
 
odpowiedź jest prosta: jeśli chce się mieć auto na długo i szybko nie sprzedawać to zdecydowanie lepiej pod koniec roku kiedy dilerzy chcą się aut wyzbyć albo na początku roku kupić to z zeszłego, ale jeśli po 3-4 latach chcesz samochód zmienić to zdecydowanie kupować na początku roku