Rdza na tarczach hamulcowych..

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
tak jak w temacie
pytanie brzmi jak sie jej pozbyc i czym ja usuwac? tarcze zalozylem miesiac temu nowe i juz mi ruda wychodzi:/
  
 
[quote]
2008-10-16 11:03:53, jojompf pisze:
tak jak w temacie pytanie brzmi jak sie jej pozbyc i czym ja usuwac? tarcze zalozylem miesiac temu nowe i juz mi ruda wychodzi:/
[/quote
Pierwsze słyszę aby usuwac rdze z tarcz tym bardziej ze to normalne zjawisko (wystarczy troszkę wilgoci)
  
 
no ale to mnie denerwuje tym bardziej ze to widac bardzo przez moje fele
  
 
jeśli to nalot kilkudniowy, to powinien zejść po kilku hamowaniach, jeśli gruba rdza, to szlifierka, przetoczenie tarcz, albo nowe tarcze.
  
 
na samych tarczach ok schodzi ale w miejscu zaznaczonym na zdjeciu klocki nie zera tego a tam najbardziej widac

  
 
Cytat:
2008-10-16 11:13:49, surec pisze:
jeśli to nalot kilkudniowy, to powinien zejść po kilku hamowaniach, jeśli gruba rdza, to szlifierka, przetoczenie tarcz, albo nowe tarcze.



nie wiem czy zauwazyles ale tarcze wymienialem miesiac temu i jest to napisane ;p
  
 
Cytat:
2008-10-16 11:19:09, jojompf pisze:
nie wiem czy zauwazyles ale tarcze wymienialem miesiac temu i jest to napisane ;p



Człowieku po wiec mi ile masz lat
już ktoś ci napisał normalne zjawisko i tyle Tarcze Hamulcowe to odlew z Żeliwa będzie Rdzewieć jeśli auto stoi w Wilgoci

proste nie chcesz mieć w tym miejscu Rdzy / pomaluj Tarcze jakimś lakierem i po sprawie Klocki wytrą tam gdzie trzeba a gdzie indziej nie będzie Rdzy tylko w tym miejscu co się klocki Hamulcowe Stykają z Tarczą to Rdza będzie
  
 
Cytat:
2008-10-16 11:34:45, DriF pisze:
Człowieku po wiec mi ile masz lat już ktoś ci napisał normalne zjawisko i tyle Tarcze Hamulcowe to odlew z Żeliwa będzie Rdzewieć jeśli auto stoi w Wilgoci proste nie chcesz mieć w tym miejscu Rdzy / pomaluj Tarcze jakimś lakierem i po sprawie Klocki wytrą tam gdzie trzeba a gdzie indziej nie będzie Rdzy tylko w tym miejscu co się klocki Hamulcowe Stykają z Tarczą to Rdza będzie




Potraktuj Tarcze OLEJEM Rdzy nie Będzie na BANK
  
 
dlatego ja sobie pomalowałem zanim założyłem:
  
 
Cytat:
2008-10-16 11:35:40, DriF pisze:
Potraktuj Tarcze OLEJEM Rdzy nie Będzie na BANK


i olej pod wpływem temperatury ścieknie na klocki...
jak już to posmaruj smarem miedzianym, ale bardzo cienko.
  
 
Cytat:
2008-10-16 11:39:50, surec pisze:
i olej pod wpływem temperatury ścieknie na klocki... jak już to posmaruj smarem miedzianym, ale bardzo cienko.



Ale porady ja nie mogę Olejem Ropą a i też Smarem ogółem
to Ściągnij te Tarcze klocki też na co ci Hamulce w Aucie nie będzie też Rdzy
  
 
Cytat:
2008-10-16 11:45:38, DriF pisze:
Ale porady ja nie mogę Olejem Ropą a i też Smarem ogółem to Ściągnij te Tarcze klocki też na co ci Hamulce w Aucie nie będzie też Rdzy




juz sie ponabijales? dobrze sie czujesz teraz?

MYSLALEM ZE TO FORUM JEST TEZ PO TY BY PORADZIC ALE OK WIDZE TU TEZ SKU****LI KTORZY TYLKO PO TO SA TU BY SIE PONABIJAC!!!:/
  
 
Cytat:
2008-10-16 11:45:38, DriF pisze:
Ale porady ja nie mogę Olejem Ropą a i też Smarem ogółem to Ściągnij te Tarcze klocki też na co ci Hamulce w Aucie nie będzie też Rdzy


to dopiero porada
  
 
Cytat:
2008-10-16 11:48:43, jojompf pisze:
juz sie ponabijales? dobrze sie czujesz teraz? MYSLALEM ZE TO FORUM JEST TEZ PO TY BY PORADZIC ALE OK WIDZE TU TEZ SKU****LI KTORZY TYLKO PO TO SA TU BY SIE PONABIJAC!!!:/




Sku*****rwiel to jest z ciebie Pomyśl 10000 razy zanim coś napiszesz po pierwsze ktoś ci napisał już że to normalne zjawisko i tyle
  
 
mozesz pomalowac, tak, jak to zrobil kolega wczesniej, tylko oczywiscie nie zwykla farba
  
 
Cytat:
2008-10-16 12:12:13, radekbox pisze:
mozesz pomalowac, tak, jak to zrobil kolega wczesniej, tylko oczywiscie nie zwykla farba



i takie rady to ja rozumiem a nie wysmiewanie sie...
bede pamietal i przy okazji pomaluje
  
 
Cytat:
2008-10-16 11:48:43, jojompf pisze:
WIDZE TU TEZ SKU****LI KTORZY TYLKO PO TO SA TU BY SIE PONABIJAC!!!:/


tak ci tu spieszno? klik

Dzisiejszym solowym występem przed publicznością napewno zdecydowanie wygrywasz casting
  
 
Cytat:
2008-10-16 12:13:39, jojompf pisze:
i takie rady to ja rozumiem a nie wysmiewanie sie... bede pamietal i przy okazji pomaluje


tylko wcześniej dokładnie wyszlifuj z rdzy i porządnie odtłuść.
  
 
i po pierwsze to wywal to niebieskie cos co masz w avatarze!! bo jak wieczorem czasem sobacze debila ze swiecącymi spryskiwaczami, które zarabiscie daja po oczach to mam ochote takiego wyciagnac z samochodu i inaczej "dokladnie" wytlumaczyc mu jego błąd...
  
 
Cytat:
2008-10-16 12:13:39, jojompf pisze:
i takie rady to ja rozumiem a nie wysmiewanie sie... bede pamietal i przy okazji pomaluje



Ja też to rozumiem ale poco od razu Wyzwiska

normalną sprawą jest to że Stal czy też Żeliwo Rdzewieje tym bardziej że jest nie zabezpieczone przed korozją

dlatego co nie które osoby Malują Tarcze oraz Bębny Tylne