Avensis vs. Accord vs. Mazda6 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Znalazłem coś w temacie


http://www.motofakty.pl/artykul/toyota_avensis_kontra_mazda_6.html

http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=5809

Co o tym sądzicie ?

[ wiadomość edytowana przez: badur77 dnia 2008-10-31 20:20:49 ]
  
 
Cytat:
2008-10-31 20:19:55, badur77 pisze:
Co o tym sądzicie ?



Słabe artykuły, szkoda czasu
  
 
Cytat:
2008-10-24 12:17:51, MisiekII pisze:
Z tego co mi wiadomo, mazdy 6 produkowane są w Japonii z japońskich części.. i uważane są za super niezawodne auta.




Zgadzam się, zapraszam na forum mazdy tam wszystko jest napisane przez fachowców co i jak.
http://forum.mazdaspeed.pl
  
 
ale trzeba przyznać.
to jest klasa. ktoś pyta na forum Toyoty co jest lepsze od Toyoty....
i nie ma beszta chciałbym zobaczyć pytanie np. co jest lepsze od BMW na forum BMW
...CzCz... zapodaj podobny temat na WV
  
 
Takie są realia ja rozglądając się za pojazdem z 2002 roku kombi, wybrał bym Mazdę 6.
Różnica w cenie to jakieś 10-15 tysięcy, a i wygląd oraz testy wypadają lepiej na korzyść Mazdy, takie realia Toyka to lekka przepaść technologiczna i bardzo uboga, sam zobacz:
( znaleziona na szybcika )


Tutaj Mazda6:









  
 
No nie jest tak do końca, jak kolega mówi Post nie sprowadza się tylko do tego co jest lepsze od toyoty. Jeżdże toyotą 4 lata, jestem z niej zadowolony, ale szukam teraz czegoś nowego, bo już jej latka lecą, i nie wykluczone ze nie pozostanę przy tej marce. Ale jak mamy do wyboru kilka aut tego segmentu to czemu nie zmierzyć się z konkurencją ? To dobry moment by pokazać wyższość toyoty nad innymi ( miłośnicy toyoty do dzieła ), a i będzie bezcenny dla tych co szukają pomocy przy wyborze.
  
 
Zgadzam się ja też mam corolle już chyba ponad 5-6 lat, ale patrząc na samochody teraz, jednak wybrał bym inną markę i to w 99% wiadomo najlepiej toyota, ale za pieniądze które są w portfelu wystarczyło by tylko na biedaka bez niczego, a dlaczego nie porównać innego japońca jest, mazda, nissan, ze nie wspomnę o audi a6.
  
 
Witam

Sam szukam samochodu toyote verso,avensis,honda accord lub mazda.Mam 6 w dieslu i od zawsze jezdze mazdami dobre auta jednak sa wady.....Kazda powtarzam kazda 6 koroduje,i to jest wada a jak wiadomo w Polsce sa kowale a nie lakiernicy!Kolejna wada fabryczna to....pekający intercooler,Slaba jakosc plastikow.

Tyle od siebie teraz moze ktos sie wypowie na temat verso i avensis
Chodzi mi o roczniki 2004.
pozdrawiam
  
 
Witam

Sam szukam samochodu toyote verso,avensis,honda accord lub mazda.Mam 6 w dieslu i od zawsze jezdze mazdami dobre auta jednak sa wady.....Kazda powtarzam kazda 6 koroduje,i to jest wada a jak wiadomo w Polsce sa kowale a nie lakiernicy!Kolejna wada fabryczna to....pekający intercooler,Slaba jakosc plastikow.

Tyle od siebie teraz moze ktos sie wypowie na temat verso i avensis
Chodzi mi o roczniki 2004.
pozdrawiam
  
 
A ja rozglądając sie za autem z 2002 roku bezapelacyjnie wybrałbym coś z Lexusa . Niestety i Mazad i Toyota i Honda nie dorównują tym pojazdom .
  
 
A co wybrał i kupił kolega który założył temat ?
  
 
Tak poczytałem, co się pisze tu u was sam zastanawiam się nad zmianą swojego skarbu a jest nim carina e 2d. I tak się zastanawiam niektórzy chwalą mazde6, ale ja tak się zastanawiam ile to zostało z tej mazdy czy to tylko wygląd jak dobrze pamiętam płyta podłogowa to Modeno silnik w disel to fort. A więc, po co przepłacać za mazde jak można kupić forda Modeno i też ma wszystko z wyświetlaczami i kompem w środku. A jak to się mówi w branży TOYOTA to TOYOTA
  
 
Cytat:
A więc, po co przepłacać za mazde jak można kupić forda Modeno i też ma wszystko z wyświetlaczami i kompem w środku.


Mondeo jest jak zwykły banan, a Mazda jest jak Chicquita...
  
 
Niestety jeszcze nie kupiłem autka bo euro szaleje, poczekam aż trochę ostygnie ale jednak zdecyduje się na Madzię tylko trochę boli mnie firmowe radio przez które nie zaadoptuje bez problemów syst. audio z dotychczasowego autka, ale to już inna historia
  
 
Nie będę zakładał nowego tematu , ten jest podobny więc się podepnę , Szukamy dla kolegi corolli wagon E10 w dieslu ale nigdzie nie ma no i kolega już pomału wymięka i upatrzył sobie mitsubishi galant rocznik 95-96 , czy może ktoś coś słyszał o tym aucie jakieś opinie , chodzi mu o diesla 2,4 . Z góry wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam .
  
 
Cytat:
2009-03-28 09:20:04, Tragbier pisze:
Nie będę zakładał nowego tematu , ten jest podobny więc się podepnę , Szukamy dla kolegi corolli wagon E10 w dieslu ale nigdzie nie ma no i kolega już pomału wymięka i upatrzył sobie mitsubishi galant rocznik 95-96 , czy może ktoś coś słyszał o tym aucie jakieś opinie , chodzi mu o diesla 2,4 . Z góry wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam .



Kolega kupił , i 3 miesiące go miał po czym sprzedał bo sie sypać zaczał mu. Czesci drogie i z dostepnoscią niektorych nie jest tez rewelacyjnie.
  
 
Cytat:
2009-03-29 18:13:59, sterciu pisze:
Kolega kupił , i 3 miesiące go miał po czym sprzedał bo sie sypać zaczał mu. Czesci drogie i z dostepnoscią niektorych nie jest tez rewelacyjnie.



Dzięki sterciu większość tak mówi jak Ty piszesz , chyba nie ma co sobie gitary zawracać , tym bardziej że auto z tego rocznika do nowych już nie należy .
  
 
Cytat:
2008-11-01 11:24:45, gladiator pisze:
Takie są realia ja rozglądając się za pojazdem z 2002 roku kombi, wybrał bym Mazdę 6. Różnica w cenie to jakieś 10-15 tysięcy, a i wygląd oraz testy wypadają lepiej na korzyść Mazdy, takie realia Toyka to lekka przepaść technologiczna i bardzo uboga, sam zobacz: ( znaleziona na szybcika )


Ale żeś dał porównanie - zważ że Mazda w 2002 zmieniła model na nowy wiec porównaj ją z Aven2 a nie z pierwszym który już kończył karierę. Ostatnia 626 w porównaniu do Avensisa I to porażka.
Za darmo bym nie chciał taką jeździć .
  
 
jakby nie patrzył mazda robiona dalej w Japonii i zbiera super opinie bezawaryjności , jakbym miał wybierać po 2000r miedzy Toyotą a Mazdą to wybieram Mazdę , nie słyszałem zbyt dobrych opinii o toykach robionych w Anglii czy w Turcji z resztą polityka motoryzacyjna wygląda tak że nowsze auta schodzą na psy , ja mam problem z głowy pakuje kase w blacharkę do swojej CE100 i jeżdzę dalej bez problemów pozdrawiam
  
 
Cytat:
2009-07-31 06:52:24, Tragbier pisze:
(...) nie słyszałem zbyt dobrych opinii o toykach robionych w Anglii czy w Turcji(...)


Ja bym się z tym nie zgodził (z tą Turcją). Dlaczego? - Raport niezawodności
No i myślę, że najważniejsza jest marka i to czy ktoś jest zadowolony z posiadania samochodu. A tu: Satysfakcja
jest jasno napisane, że tojki mają się dobrze i właściciele samochodów nie tylko zwracają uwagę na samochód (wygląd, parametry) ale i koszty utrzymania, jakość i ilość serwisów, łatwość odsprzedaży itd.