Avensis vs. Accord vs. Mazda6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W przyszłym roku planuje zmienić samochód pozostając w japońskim klimacie. Myślę o którymś z tytułowych modeli. Dokładniej myślę o 2 litrowym benzynowym kombi, rocznik 2003/4. Bardzo mnie ciekawi wasza opinia, szczególnie cenne są dla mnie opinie osób które miały możliwość bezpośredniego porównania. Czekam na wasze głosy
  
 
Kolego dlaczego zakładasz ten wątek w dziele GIEŁDA?Przecież nie oferujesz niczego na sprzedaż. Na OGÓLNE z nim.
  
 
szczerze Mazda 6 bezapelacyjnie
  
 
a czemu ten temat jest jeszcze raz?
był już pare dni temu i miał kilka wypowiedzi
  
 
Kilka dni temu były 2 te same tematy. Jak je połączyłam to wyparował. Nie pytaj czemu bo nie wiem.
  
 
Hi Virus ?
  
 
tak jak w pierwszym tym temacie pisałem :Mazdzioche
  
 
A co sądzicie o silnikach? tu mazda ma teoretycznie ma słabszą jednostkę. Ktoś może porównywał je w jeździe ?
  
 
Jakoś nie jestem przekonany do fordowskich diesli pod maską Mazdy.

Gdybym miał brać nowe w tej klasie : Subaru Legacy H6 albo diesla

pzdr
  
 
Cytat:
2008-10-23 12:49:40, marcinm pisze:
Gdybym miał brać nowe w tej klasie : Subaru Legacy H6 albo diesla pzdr


Ja też !
  
 
Diesla odrzuciłem już na początku poszukiwań. Dla mnie tylko benzynka się liczy. To jak oceniacie te benzyniaki ? Czy naprawdę czuć różnicę w KM ( Honda - 155 Ave - 147 M6 - 141 ) ? Podobno jeśli chodzi o ceny to honda jest na rynku wtórnym droższa a i ceny części nowych lub używanych też wypadają drożej. Czy ta korozja dotycząca tylnych części mazdy jest tak powszechnie dokuczliwa ?

[ wiadomość edytowana przez: badur77 dnia 2008-10-23 18:37:21 ]
  
 
Gdzieś moją wcześniejszą wypowiedź wcięło.
Nie pomogę niestety w kwestii motoru ale ja wybrałbym mazdę ze względu na to co sobą reprezentuje - raz że jest naprawdę ładna, a dwa że to wciąż PRAWDZIWY japończyk.
  
 
Cytat:
2008-10-23 21:45:58, MisiekII pisze:
...dwa że to wciąż PRAWDZIWY japończyk.



Mazda to w 2/3 PRAWSZIWY JAPOŃCZYK
Ford chce sprzedać swoje 33,4% akcji
M i F mają niby wspólne platfotmy i silniki...

...ja dalej wolałbym troszkę starszą Camry.


[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2008-10-23 22:24:25 ]
  
 
Mazda 6 masakruje konkurencje niezawodnoscia ale u nas dalej pokutuja inne teorie, drogie czesci, serwis i wogole jakas taka dziwna otoczka
Widzielscie moze ostatnio test dlugodystansowynowego passata TDI w Auto swiecie ?
Pozostawiam bez komentarza
  
 
Cytat:
2008-10-23 22:24:03, Talus pisze:
Mazda to w 2/3 PRAWSZIWY JAPOŃCZYK Ford chce sprzedać swoje 33,4% akcji M i F mają niby wspólne platfotmy i silniki... ...ja dalej wolałbym troszkę starszą Camry. [ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2008-10-23 22:24:25 ]



Z tego co mi wiadomo, mazdy 6 produkowane są w Japonii z japońskich części.. i uważane są za super niezawodne auta.
  
 

No i podobno zawieszenie i układ kierowniczy Madzia ma z tej trójki najlepszy. A co z tym zabezpieczeniem antykorozyjnym? Podobno japońce trochę się poszczypali w tym temacie ? Duży z tym problem ?
  
 
Cytat:
2008-10-23 22:24:03, Talus pisze:
...ja dalej wolałbym troszkę starszą Camry.



Prawidłowe rozumowanie
  
 
Cytat:
2008-10-24 19:15:11, dziadek_tadeusz pisze:
Prawidłowe rozumowanie



jak mam byc szczery to mazdziocha najladniejsza,chociaz i honda niczego sobie. ave jakos malo zadzionie wyglada..
swoja droga to wole jak przedmowcy stare maszyny. kiedys to bylo cos,a nie ten pic co teraz. niby 140-160KM tylko nikt nie widzi,ze masa rosnie i osiagi wbrew pozorom wiele nowego nie wnosza
  
 
a tam zawracacie gitarę innymi samochodami

ja miałem okazje śmigać dwiema szóstaki
jedna rzędowa 4 2.3l około 160 koni
i druga już V6 bodajze 3.0l
obie fajne wiadomo V6 fajniejsza
  
 
Ja jechalem szostka w dieslu , co zapamietalem.... pozycja za kierownica bardzo dobra znaczy brakowalo troszke do bmw no ale naprawde bardzo milo. Materialy w srodku nie za bardzo... ale jak to japoncach