System ABS w Essi 1.6 16V Zetec

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Które modele posiadają ABS a które nie.......od czego to zależy i jak to sprawdzić
  
 
W numerze VIN chyba
  
 
A so to
  
 
Cytat:
2004-03-21 21:17:29, tjmdm pisze:
A so to



a to taki 14 cyfrowy kod - ostatnie 7 znakow to numer silnika
  
 
No dobra...to teraz jakie cyferki oznaczają ,że autko posiada system ABS
  
 
Żaqden VIN, otwierasz machę i patrzysz po prawej stronie przy błotniku czy jest automat gdzie dochodzą przewody hamulcowe i lukasz na na kólka od wewnątrz czy mają ząbkowanie
  
 
Tja...już tak zrobiłem......niestety mój essi nie posiada tego cudu techniki
  
 
wjeżdzasz na żwirek lub piasek rozpedzasz sie i wciskasz hamulec
  
 
Cytat:
2004-03-23 18:29:35, racy pisze:
wjeżdzasz na żwirek lub piasek rozpedzasz sie i wciskasz hamulec



ale powyżej 30 km/h
  
 
Cytat:
2004-03-24 10:30:24, Sinuspi pisze:
Cytat:
2004-03-23 18:29:35, racy pisze:
wjeżdzasz na żwirek lub piasek rozpedzasz sie i wciskasz hamulec



ale powyżej 30 km/h



no i musisz miec sprawny ten uklad

Mozna tez sprawdzic po kontrolce - przy wlaczonej stacyjce kontrolka zapala sie na chwile
  
 
NA lodzie nawet przy 5kmh mi się włącza, a nie powinien????
  
 
ej cukierki... na desce rozdzielczej jest logo abs-u i zapala się kontrolka przy odpalaniu (tak mi się wydaje)
  
 
nio borys oczywiscie ma rację nie zauwazylam jego postu, ale ze mnie "blond" driver
  
 
Strzałka!

Zgadzam się z Racy, przy niższych prędkościach ABS też działa. Przynajmniej mi zadziałał, chciałem sprawdzić sliskość jezdni, przychamowałem przy niewielkiej prędkości i system zadziałał. Lodowisko to nie było ale szklaneczka pierwsza klasa
  
 
Baaa, nawet na wstecznym działa
  
 
Witam
Podsumowując przedmówców:
- ABS - był opcją niezależnie od modelu (nawet Ghia)
- układ ABS masz stojąc przed maską po prawej stronie podszybia
- po przekręceniu kluczyka powinna na chwilę zaświecić konterolka
- wg instrukcji ABS działa powyżej 7 km/h
- problemy ze zbyt wczesnym działaniem ABS zazwyczaj związane są z: słabą przyczepnością opon, zużytym zawieszeniem (amortyzatory, tuleje w wahaczach)
- twierdzę, że wprost z numeru VIN nie odczytacie czy jest ABS - chyba, że ktoś ma dostęp do katalogu (jak w serwisie) gdzie rozpisany jest każdy samochód. Mnie znajomy tak sprawdził.
pozdrawiam
Arturek
  
 
LadyBabyBlondi wrzuc jakies fotki do profilu najlepiej essiego i swoje

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-02-08 12:40:02, Tazz pisze:
LadyBabyBlondi wrzuc jakies fotki do profilu najlepiej essiego i swoje Pozdrawiam



Tazz... juz mam fotkę... essiego dodam pozniej, narazie nie mam mojego blakiego na fotach patrz na moją ==> ikonkę , pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-02-08 12:30:51, Arturek pisze:
- układ ABS masz stojąc przed maską po prawej stronie podszybia - po przekręceniu kluczyka powinna na chwilę zaświecić konterolka pozdrawiam Arturek



Odświeżam stary temat. Jak dokładnie sprawdzić czy jest ABS ?
Czego szukać pod maską i w którym miejscu? Osobiście po kupnie Essa nie mam ani jednego bezpiecznika odpowiedzialnego za ten układ. Zastanawia mnie czy poprzedni właściciel zrezygnował z tego systemu czy go poprostu nie ma
  
 
kolego nie wiem jak Ty to zrobiłeś, że nie dojrzałeś postu Arturka, ale jeżeli tak samo szukałeś w samochodzie to podejrzewam że masz ABS
Proponuje zamknąć ten temat bo jest tu już wszystko co tylko może być, chyba że ktoś dopisze jak na węch spalonej gumy przy hamowaniu to sprawdzić