Bioester z bliskiej do 405??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich lwomaniaków! Przywędrowałem tu od toyoty, ale poprzednio jeździłem 405, a teraz ma go mój tata. Pytanie jest takie: czy ktoś próbował tego bioestra z bliskiej w 1,9 TD intercooler pompa boscha. U mnie kosztujue 4,19/litr i wydaje mi się że taki dieselek z klasyczną pompą powinien bez problemu łykać to paliwko, może się mylę, będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Przebieg chyba gdzieś miedzy 200 a 300 kkm, ale kto to wie, żadnych problemów a toyota zadrości mu sprawności na górkach, żaby wprawdzie głośno rechoczą pod maską w 405, ale to prawdziwy i wierny wół roboczy. Czy polecić tacie bioestra żeby taniej jeździł? Pozdrowienia i z góry dzięki
  
 
Witam!!!

Tankowalem to do niedawna do klasycznego klekota jakim jest GolfDzwagen MKII 1.6d. Na poczatku bylo milo, ale po okolo pol roku zaczela pocic sie pompa wtryskowa przy przewodach paliwowych, nie wiem do konca czy od tego, czy tak po prostu, fakt faktem, ze mojemu koledze stalo sie tak samo w Fordzie Fiesta diesel z ta sama pompa [BOSCHa]. Pare razy zalalem to do Corolli E9 i pompa takze rozszczelnila sie. Poniewaz w miedzyczasie tankowalem tez zwykly olej napedowy nie posadzam jednoznacznie BioEstra o takie dzialanie. Bede wymienial uszczelki w pompie niedlugo, wiec dowiem sie czy ciekly z powodu wyzarcia ich przez rzepak, czy ot tak sobie.

pozdr.
  
 
No to jednak z tym rozszczelnianiem pod wplywem bioestru może byc coś na rzeczy. Dzięki za odzew, czekam na werdykt ponaprawczy o uszczelkach. Pozdrawiam