Włączająca się dmuchawa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam problem z często włączającym się wentylatorem w Focusie. Wiem, że to nie Essi ale mim to, że go sprzedałem to sentyment do forum pozostał. Jestem zapisany do FFFK, ale tak jakoś nie moge sie zaaklimatyzować Ok przechodząc do sedna sprawy.
Wskazówka na wskaźniku temp. wody prawie cały czas stoi na środku i ani w lewo ani w prawo (czytałem, że w licznikach z ele. wyswietlaczem tak jest). Ale wentyl. bardo często się włącza podczas jazdy i tak sie kręci, wtedy to auto chodzi dosyc głosno Jak stane na światłach to po jakims czasie dmuchawa się wyłączy, ale jak przejade chociażby 1km to znowu dmuchawa się włącza. Jak zgasze auto to się wyłącza, nie pamiętam czy w Essim po zgaszeniu auta ona przypadkiem nie chodziła jeszcze przez jakiś czas?? Myslałem ze to od klimy no ale teraz nie jezdze w ogóle na klimie. Czy może to być wina płynu, jakiś zawór, no ale wtedy to by się woda gotowała
Macie jakies pomysły?? Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Lukas_power dnia 2008-10-23 21:38:14 ]

[ wiadomość edytowana przez: Lukas_power dnia 2008-10-24 11:25:32 ]
  
 
Witam
Wygląda mi to na awarie termostatu co objawia sie tym że płyn nie jest puszczany pełnym obiegiem przez chłodnice. Trochę dziwne że wskaźnik temperatury nie wchodzi ci na czerwone pole a juz pracuje dmuchawa ale może to być tez dodatkowo wada czujnika temperatury na deskę.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2008-10-23 21:54:45, nowypn pisze:
Witam Wygląda mi to na awarie termostatu co objawia sie tym że płyn nie jest puszczany pełnym obiegiem przez chłodnice. Trochę dziwne że wskaźnik temperatury nie wchodzi ci na czerwone pole a juz pracuje dmuchawa ale może to być tez dodatkowo wada czujnika temperatury na deskę. Pozdrawiam



Wentylator zawsze włącza się przed czerwoną skalą.
W nowych autach jest często tak, że wskazówka cały czas jest na środku. To nie Essi, że pływa od dołu do góry .
U mnie znowu jest tak, że wskazówka lata między początkiem skali "normal", a połową, pewnie czujnik mi tak działa jak działa .
  
 
A czy płyn chłodzący mógł stracić swoje właściwości i nie chłodzi już tak jak należy??
Jeśli natomiast chodzi o to, że wskazówka nie dobija do prawej strony to słyszałem że przy licznikach z el. wyświetlaczem tak właśnie się robi

[ wiadomość edytowana przez: Lukas_power dnia 2008-10-24 11:11:12 ]
  
 
Witam ponownie
Jeżeli płyn straci swoje właściwości to np. nie krzepnie przy -35 stopniach a np. przy -25. To że nie chłodzi jak należy może powodować albo zamknięty lub nie do końca otwarty termostat albo pompa wody może być uszkodzona.
Jak juz włączy ci się wentylator to sprawdź czy węże do chłodnicy są gorące(nie letnie a gorące) - jeżeli będą gorące to znaczy że termostat się otwiera natomiast jeżeli będą letnie to wymień termostat i z głowy.
Pozdrawiam