Corolla 2.0D by Cromm - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Klepak i Tyle!!!
  
 
Klepak no i moze jest
Dla mnie traktor, wół roboczy czy jak go jeszcze niektorzy nazywaja

W tej chwili opracowywuję prototypowy wynalazek mojego autorstwa który posłuży w mojej pszczółce i mam nadzieje nie tylko.
Popularnie w trminologi nosi on nazwe tensjometr

pozdrawiam
  
 
I Co ON Ci da?
  
 
Tensjometr jest precyzyjnym urządzeniem służącym do pomiaru wilgotności gleby. Pomiar wilgotności gleby zawiadamia o konieczności nawadniania roślin, oraz służy do ustalenia wysokości i częstotliwości nawadniania, ponieważ rośliny rosnące w optymalnej wilgotności mogą być maksymalnie wydajne. Tensjometr składa się z :

1. Ceramicznego sączka z drobnymi porami
2. Przezroczystej rurki z tworzywa sztucznego (do pracy musi być napełniona wodą)
3. Wakuometra z korolową skalą
4. Uszczelek

Manometr mierzy podciśnienie w zakresie od 0 do 600 hPa (= mbar). Jest to urządzenie o klasie dokładności 1,6 tzn. odchylenie wskazywanych wartości wynosi max. +/- 1,6 % .

yyyy ?
  
 
Cytat:
2008-11-07 13:01:29, Kafi pisze:
I Co ON Ci da?



Heh znowu zle nastawiony

Ale odpowiem.
W kazdej instrukcji obsługi i manualu serwisowym podaje się precyzyjne dane z jakim nalezy naciągnac pasek klinowy a ze na oko i palec tego sie precyzyjnie nie da zrobic postanowilem wynaleźć cos co to naprawi.
Dzięki mojemu urządzeniu (poczekam na rozwiazanie problemu nazewnictwa bedzie mozliwe zmierzenie prawidlowego naciagu paska klinowego, dzięki prezyzyjnie przylozonej sile w srodku dlugosci paska odpowiadajacej 10Kg i skali ugiecia w mm.
no to tak po krotce.


No patrzylem na allegro i google.

http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=tensjometr

W takim razie na allegro zle nazywaja urządzenie ?
Moze slowo to ma rozne znaczenia jak to czesto u nas bywa
  
 
Tensometr (nie tensJometr) Cromm... pomiar siły przecież
  
 
Dzieki misiek.
Jestem juz od dawna dyslektykiem wiec wybaczyc mi trza
  
 
Fajna zabawka

pzdr
  
 
Wczoraj "lekko" przegonilem moja pszczolke na odcinku 600km i tak:
Przy sredniej predkosci 130-140km/h z 5 osobami na pokladzie (klima wylaczona) i kolami zimowymi wyszlo mi 6.7L/100km chyba nie najgorzej ?
  
 
Mi 5,7
  
 
Cytat:
2008-11-12 12:04:55, Kafi pisze:
Mi 5,7



z 2 litrow i 5 cylindrow brnzyna .....powiem szczerze musialbym sam przejechac ten odcinek i sprawdzic bo tak nie ma bola nie uwierze.
  
 
może to o Carinę chodziło ?
  
 
Właśnie

Lex w trasie 9 minimum w mieście 11 przy normalnej jeździe jak dostaje po dupsku to i 15 spali.
  
 
To tez musialbym sam sprawdzic bo wynik 5.7L przy normalnej jezdzie to wg. opowiesci jakich wielu oczywiscie bez urazy dla ciebie kafi, ale po prostu dla mnie to wynik ciezki do uwuezenia dla takiej jednostki.
Po prostu musialbym sam przejechac 100km zalac po korek obliczyc i wtedy bym uwierzyl inaczej daje srednia 9L.
  
 
Cromm Carina pali 5,7 litra przy normalnej jeździe i ślizgającym się sprzęgle, a Jak Ci twoja Pali średnio 9 l. to weź ją podpal
  
 
Cytat:
2008-11-13 13:03:34, Kafi pisze:
Cromm Carina pali 5,7 litra przy normalnej jeździe i ślizgającym się sprzęgle, a Jak Ci twoja Pali średnio 9 l. to weź ją podpal



A dlaczego mam podpalic przeciez zadnami nie zblizy sie nawet do 9L.

Cytat:
Po prostu musialbym sam przejechac 100km zalac po korek obliczyc i wtedy bym uwierzyl inaczej daje srednia 9L.



...Dla 3S-FE oczywiscie, zle mnie zrozumiałes
No chyba ze komus pali podobnie czyli niecale 6L przy normalnej jezdzie to prosze o info wtedy moze zmienie swoje stanowisko

  
 
No wlasnie dzisiaj przyjechal do mnie miły pan z www.motul.krakow.pl z swierzutkimi 6litrami oleju 10w-40 Synergie 6100+ (prod. lipiec 200, jak tylko "stane na nogi" zaleje moja pszczółke.
Oczywiscie dam znac co i jak.
W planach halogeniki i ...spłuczka reflektorów
  
 
Cytat:
2008-12-20 14:35:39, Cromm pisze:
spłuczka reflektorów



się, wodotrysk, mówi

pzdr
  
 
No dzieki marcinm za plukaneczke motul-a, wlasnie zaplikowalem ją pszczółce i nowy olej.
Na pierwszy rzut oka przejaśniało pod korkiem oleju

Marcinm no nowe serducho w camry robi wrazenie, pieknie "szumi" !

  
 
Jak wrażenia na 6100 ?

pzdr