Przeciwmgielne tylne

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Nie świeci tylnie przeciwmgielne. Żarówka ok. Jest jakiś bezpiecznik / przekaźnik do tego światła? Co radzicie ?
  
 
Cytat:
2008-10-25 13:56:12, psolarz pisze:
Witam! Nie świeci tylnie przeciwmgielne. Żarówka ok. Jest jakiś bezpiecznik / przekaźnik do tego światła? Co radzicie ?



Sprawdz najpierw czy dochodzi napięcie do żarówki i czy masz "dobrą" mase na klapie.
  
 
z racji ze jestem kompletnym laikiem prosze o wytlumaczenie w sposob lopatologiczny :]

znalazlem w ksiazce, ze jest przekaznik r 19 brazowy. ale w jaki sposob moge rozpoznac, ze jest zepsuty ?


[ wiadomość edytowana przez: psolarz dnia 2008-10-25 14:58:49 ]
  
 
Powinieneś słysześ jego tykanie, połóż na nim palec, powinieneś poczuć czy włącza w momencie włączania przeciwmgielnego. Ale zacznij tak jak napisał dyras, od sprawdzenia nawet prostą probówką (tylko na 12V) czy dołazi prąd do żarówki, klapy, styków na klapie.
  
 
Cytat:
2008-10-25 15:08:53, Wojo pisze:
Powinieneś słysześ jego tykanie, połóż na nim palec, powinieneś poczuć czy włącza w momencie włączania przeciwmgielnego. Ale zacznij tak jak napisał dyras, od sprawdzenia nawet prostą probówką (tylko na 12V) czy dołazi prąd do żarówki, klapy, styków na klapie.



Zapomniałem wspomnieć, że przycisk odpowiedzialny za włączanie światła też się nie pali (ta dioda pośrodku). Ma to jakieś znaczenie?
  
 
U mnie rowniez nie dziala przeciwmgielne, z tym ze w moim essim gdy wlaczam wycieraczke tylna najpierw zapala sie dioda wewnatrz auta na przycisku wlacznika swiatel przeciwmgielnych. Po jakims czasie gasnie i zapalaja sie przeciwmgielne. Ma ktos jakis pomysl co moze byc nie tak ?
  
 
Dodam ze ogrzewanie tylnej szyby tez mi nie dziala...
  
 
Cytat:
2008-10-25 15:13:27, hugobos pisze:
U mnie rowniez nie dziala przeciwmgielne, z tym ze w moim essim gdy wlaczam wycieraczke tylna najpierw zapala sie dioda wewnatrz auta na przycisku wlacznika swiatel przeciwmgielnych. Po jakims czasie gasnie i zapalaja sie przeciwmgielne. Ma ktos jakis pomysl co moze byc nie tak ?


stawiam na to, że masz słabą masę na klapie, polącz klapę auta z budą jakimś kablem i wtedy sprawdź, czy coś pomogło.
  
 
Cytat:
2008-10-25 15:21:21, dyras pisze:
stawiam na to, że masz słabą masę na klapie



to znaczy ze za mało prądu dochodzi, za małe napięcie ?
  
 
Do było raczej do hugobosa
  
 
Ok pokombinuje z tym kablem, przeczyszcze jeszcze styki w klapie i bolce. U Was tez srodkowy bolec jest wcisniety caly czas? U mnie boczne sa "miekkie" i sie wciskaja a srodkowy jakby na stale wcisniety.
  
 
Cytat:
2008-10-25 15:37:16, hugobos pisze:
Ok pokombinuje z tym kablem, przeczyszcze jeszcze styki w klapie i bolce. U Was tez srodkowy bolec jest wcisniety caly czas? U mnie boczne sa "miekkie" i sie wciskaja a srodkowy jakby na stale wcisniety.


wszystkie trzy powinny jednakowo się wciskać do srodka.
  
 
Cytat:
2008-10-25 15:25:00, psolarz pisze:
to znaczy ze za mało prądu dochodzi, za małe napięcie ?



tak, jeśli nie masz dobrego polączenia klapy z resztą budy tzn, że rezystancja na stykach jest dużo większa niż kilka omów pasków na szybie. Co za tym idzie większość napięcia odłoży się na stykach klapy a nie na zaciskach ogrzewania szyby.
  
 
Cytat:
2008-10-25 17:17:28, dyras pisze:
wszystkie trzy powinny jednakowo się wciskać do srodka.



a to niespodzianka... dzis sprobuje to rozkrecic i zobaczyc co tam sie porobilo. Dzieki za info