Siena odgłosy z silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam radio CB unidena 510 i antena wilsona, mam dokuczliwy problem z odglosami dochodzacymi z silnika PROSZE O POMOC WAZNE !!!
dodam tylko tyle ze mam jakis filter do CB ale ona zbytnio nie pomaga kosztowal okolo 20 zl.

PROSZE POMOŻCIE !!!


[ wiadomość edytowana przez: dyploy dnia 2008-11-01 11:47:33 ]
  
 
Cytat:
2008-11-01 11:46:06, dyploy pisze:
Mam radio CB unidena 510 i antena wilsona, mam dokuczliwy problem z odglosami dochodzacymi z silnika PROSZE O POMOC WAZNE !!! dodam tylko tyle ze mam jakis filter do CB ale ona zbytnio nie pomaga kosztowal okolo 20 zl. PROSZE POMOŻCIE !!! [ wiadomość edytowana przez: dyploy dnia 2008-11-01 11:47:33 ]


Kolego, zakłocenia, mówiąc bardzo ogólnie od silnika (urządzeń elektrycznych pojazdu-komputer, alternator, pompa paliwa, cewka itp.) to powszechny problem i czasami różnymi metodami, przy uzyciu dostępnych środków w zalezności od źródła zakłoceń, da się go zlikwidować lub złagodzić, a czasem niestety nie. Sam miałem zakłocenia w Lanosie z radiem Maycom EM 27. U mnie niestety z tamtym radiem nie udało zlikwodowac calkowicie problemu. Środki te (mniej więcej w kolejności) to : poprowadzić przewód zasilania do radia bezpośrednio od akumulatora, z pominięciem wszelkich kostek, spróbować podpiąć do zasilania radia filterek (piszesz, że nie zdał egzaminu), bezwzględnie wymienić na nowe przewody wysokiego napięcia i świece zapłonowe, odsunąć od silnika antenę (ale tu mogą pojawić się zakłocenia od pompki paliwa w baku i niewiele to da), założyć na alternator filtry przeciwzakłoceniowe (stosowne kondensatory- ale jeśli nie jesteś elektrykiem, musi to zrobić warsztat,zresztą najpierw gdzieś musiałbyś je nabyć). To najpopularnieszje metody pozbycia się zakłoceń, chyba o niczym nie zapomniałem... U mnie powyższe metody nieco pomogły, jednakże dalej przy squelchu na minimum lub od słabych nadawców przbijało się wyraźne "pyrczenie". Po prostu wtedy ustawiałem squelcha wyżej i mocniejsze sygnały wycinały mi zakłocenie, a słabych w ogóle nie słuchałem.
Zmieniając temat- z tego co się orientuję, to Uniden 510XL posiada włączany ręcznie filtr ANL. Czy jeśli go włączysz, dalej zakłocenia są bardzo dokuczliwe? Ja u siebie kiedyś testowałem przez chwilę 510-ke i włączenie filtra ANL w radiu dość znacznie pomagało... Jeśli nic nie pomoże, proponuję podłączenie na próbę lepszej anteny lub w następnej kolejności- radia, które ma skuteczniejszy filtr ANL/NB (np. Presidenty mają zaimplementowane bardzo skuteczne filtry tego typu) i jeśli zakłocenia znikną, kupienie takiego radia/anteny. Dla przykładu, obecnie posiadam Nowego Presidenta Jacksona i po włączeniu filtra, wszelkie zakłocenia "od silnika" znikęły.
Zrobisz jak będziesz uważał, może jeszcze ktoś na forum coś mądrego Ci podpowie.



[ wiadomość edytowana przez: prawnik18 dnia 2008-11-02 01:52:35 ]
  
 
Witam dzieki za wszedlkie dorady poprobouje, jesli chodzi o ANL jest wlaczony i pomaga ale nie do konca. pozdrawiam