Pomozcie z baza.Ratunku!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Mam dosc duzy proble a mianowicie mam juz maszt ok.14m do tego odciagi,antena 5/8 fali i Cobre gtl 200 dx no i przewod rg213 ale wynajmuje mieszkanie i po prosu wlascicielka sie rozmyslila co do mojej bazy.Potrzebuje informacji: 1.Czy trzeba zezwolenia na taka baze(najlepiej jakis przepis)? 2.Czy sasiedzi beda mieli zaklocenia w telewizorach lub jaka minimalna wysokosc masztu zeby wyeliminowac taka mozliwosc ? null
  
 
Cytat:
2008-10-25 21:58:06, arekpluta81 pisze:
Witam.Mam dosc duzy proble a mianowicie mam juz maszt ok.14m do tego odciagi,antena 5/8 fali i Cobre gtl 200 dx no i przewod rg213 ale wynajmuje mieszkanie i po prosu wlascicielka sie rozmyslila co do mojej bazy.Potrzebuje informacji: 1.Czy trzeba zezwolenia na taka baze(najlepiej jakis przepis)? 2.Czy sasiedzi beda mieli zaklocenia w telewizorach lub jaka minimalna wysokosc masztu zeby wyeliminowac taka mozliwosc ? null


Napisze w skrocie,nie trzeba mieć formalnego zezwolenia na używanie żadnego radia CB (bazowego także) - vide ustawa Prawo Telekominikacyjne. Jednakże radio musi posiadać wazna deklaracje zgodności, a co za tym idzie, spełniać normy techniczne prawem przepisane. W przeciwnym razie, narażasz się na znaczne klopoty. Biorąc pod uwagę, że wynajmujesz mieszkanie- właściciel/wspowlasciciele budynku (ew. lokali), jeśli to np. wspolnota, moga zakazac Ci instalacji radia (szczegolnie chodzi o antene na dachu), chyba ze w umowie najmu bylo to zastrzezone. Co do drugiego pytania, jesli sasiedzi maja anteny TV na dachu, lub jest zbiorcza, to moga miec zaklocenia. Wysokosc masztu i odleglosc od ich anten TV moze polepszyc sytuacje, ale nie musi w 100%. Jesli juz przeforsujesz jakims cudem mozliwosc instalacji anteny CB na dachu (i co WAZNE podlaczysz ją do isntalacji odgromowej budynku), zeby sie zabezpieczyc przed skargami o zaklocanie, powinienes wpiąc w tor anteny, filtr dolnoprzepustowy (przy odrobienie zaangazowania da sie kupic na rynku, bywaja tez na allegro).