Toruń :-) dobry warsztat i hurtownia z częściami znacie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
to podpowiedzcie
  
 
Tak jest. Chcielibyśmy się dowiedzieć
  
 
Jeśli chodzi o mnie to słyszałem tylko o MerFord... chyba na Poznańskiej. Na szczęście jeszcze nie muszę tam zaglądać.
  
 
Kupowałem w Merfordzie - chyba cenu w porządku. Warsztat robi obskurne wrażenie ale nic tam nie robiłem.
Wstawiłem auto do Forcaru na Okrężnej - wymiana płynów, napędu rozrządu, tarcze i klocki ham. Wyjęce wkładki zamka do dorobienia klucza. Coś stukało w zawieszeniu
Efekt - rozrząd ok., hamulce znacznie lepiej, zawieszenie dalej stuka (wymienili końówki stabilizatora, gumy oraz tulejowali wahacz ). Po kilkuset kilometrach odkręciła sie kieszeń w drzwiach gdzie zmianiali zamek. Za części dałem 800 PLN robocizna 400. Płyny i filtry i paski rozrządu były moje. Pod klapą zostawili śrubokręt. Mieli przejrzeć samochód isprawdzić go ogólnie - powiedzieli, ze spoko, można jeździć i żadnych wycieków. Obiecali w cenie sprawdzić świece żarowe - nie sprawdzili.
Po 400 km byłem u blacharza i widzę spód zarzygany olejem i brak dwóch śrub od osłony koła zam.- jade na reklamację stukającego zawieszenia, wycieku i tapicerki drzwi.
Właściciel mówi że tu pracują tylko ludzie i że nie musze u nich robić, ale dochodzimy do porozumienia i zostawiam auto - 190 PLN wymiana uszczelniacza wału, tapicerkę poprawiają i gratis czyszczą styki wycieraczki tył która nie chodziła. Zawieszenia nie zrobili, mówią że się kończą amortyzatory.
Po kolejnych 400 km - dopiero teraz zajrzałem pod spod - olej w tym samym miejscu co był - czyżby wzięli kasę i nic nie zrobili ??!!?
Zmieniłem robotę i teraz nie ma mnie w Toruniu, nie wiem czy będę miał siłę ich ścignąć. Co Wy na to? Czy ktoś korzystał z usług serwisu FORCAR?
  
 
No własnie korzystałem, z pierdołą, wymieniłem zarów odpowietrzający skrzyni korbowej i podobno nieźle mnie skasowali 120 zł za zawór + wymiana...
  
 
i co nikt więcej nic mi nie popowie
  
 
zycie jest brutalne
albo ... nie ma nic za darmo
  
 

Nie narzekałem w sumie na Tomasza Kurtykę. Ale to za czasów gdy miałem poloneza. Ma on zakład Auto-Service na Rydygiera. Jak będę u niego przy jakiejś okazji to zobaczymy jak poradzą sobie z essim.

Na servis przy salonie Forda chyba nie ma co liczyć. Za odkodowanie radia sporo skasowali. Chyba każda naprawa u nich jest 2xdroższa.

Z drugiej strony jeśli ma być porządnie to chyba tylko w serwisie Forda. Chociaż zawsze będzie drożej.
  
 
ja kupuje w Merfordzie. Jezeli cos pilnego to w merfordzie, jesli nie to na allegro.
Nie polecam arpolu na lelewela bo b.drogo.

W merfordzie ceny sa bardzo dobre w sklepie .. a warsztat .. no troche drogo ale coz .. ostatnio wymienialem drazek itp .. 120zł z czesciami. Nie duzo dalem. Teraz jade ze sprzeglem
  
 
A mnie sie glupio samemu reklamowac, o
  
 
Cytat:
2004-08-20 08:57:26, lewandowski pisze:
No własnie korzystałem, z pierdołą, wymieniłem zarów odpowietrzający skrzyni korbowej i podobno nieźle mnie skasowali 120 zł za zawór + wymiana...


i uważasz że 120 zł za zawór łącznie z wymiana to dużo...?
Orginalny fordowski zawór do 1.6/1.8 zetec w tej chwili w dobrych skllepach kosztuje w granicach 95 zł no to 25 zł za prace mechanika któremy trzeba opłacić zus i dać wypłate to chyba nie doużo... chyba że myslisz inaczej
  
 
Alez Marku, tutaj to po prostu pokutuje prlowskie wychowanie w naszym spoleczenstwie - byle taniej, nawet na lewo. a jak pojedzie sie do warsztatu ktory pracuje uczciwie i na uczciwych zasadach to sie pomstuje ze drogo i zdzieraja....