Jakie jakwieksze fele mozna zalozy bez przerobek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam interesuje mnie jakie max kola wejda do essiego bez przerobek a dokladniej to o et i jaka szerokosc bo srednice juz wybralem 16 cali poniewaz mam gwintowane zawiasy a na takim ustawieniu jak teraz mam to wieksze nie wejda a zawieszenia nie chce podkrecac wiec jakby ktos wiedzial jakie et i szerokosc to prosze o odp tylko ja nie chce zadnch dystansow
pozdro
  
 
17 też wejdą, przy -80



Ja miałem 7,5 " szerokości, ET 38.

Oponę max 205, bo przy 215 może już obcierać.


[ wiadomość edytowana przez: Snale dnia 2008-11-06 16:16:47 ]
  
 
18" 215/35 i dystans 20mm też wchodzi.

A jak chcesz bez przeróbek to w każdym serwisie ogumienia dobiorą ci ET felgi i szerokość opony, tak żeby było dobrze.
  
 
Cytat:
2008-11-06 16:58:53, Tomcio78 pisze:
18" 215/35 i dystans 20mm też wchodzi. A jak chcesz bez przeróbek to w każdym serwisie ogumienia dobiorą ci ET felgi i szerokość opony, tak żeby było dobrze.



Tak mu nie doradzaj, bo często serwisy ogumienia nie wiedzą jakie koła wchodzą.
  
 
Cytat:
Tak mu nie doradzaj, bo często serwisy ogumienia nie wiedzą jakie koła wchodzą.



Ja mam serwis który doradzi
  
 
Cytat:
2008-11-06 17:43:48, deathrider_85 pisze:
Tak mu nie doradzaj, bo często serwisy ogumienia nie wiedzą jakie koła wchodzą.


Sorry za OT
Kolega ma rację, w serwisie ..... wiedzą
Pojechałem raz po opony, założył.
Pojechał na geometrię - a facet do mnie "panie coż ma pan za opony !".
Wziął książkę, sprawdził jaka powinna być (była spora różnica) i kazał jechać spowrotem do serwisu.
Pojechałem, zj....... ich i zaraz pojawiły się odpowiednie oponki bez żadnej dopłaty Niech się nauczą że nie wolno ludziom wciskać kitu !
Dlatego najlepiej samemu wiedzieć jaką Ci potrzeba i o takie właśnie pytać, bo z serwisantami to różnie bywa
  
 
Cytat:
2008-11-06 17:50:51, Tomcio78 pisze:
Ja mam serwis który doradzi


To chyba tylko Twój(ale to dobrze), bo ja się jeszcze nie natknąłem na taki serwis żeby cokolwiek dobrze doradzili pod względem szerokości/rozmiaru felgi i jakie do tego opony.
  
 
kolego Snale ta fotke co wrzuiles to twojego essiego ja raczej bym odstawal przy 16 bo mi w mk VII na 15 i oponie 195/50 tyl juz obieral ale nad 17 sie jeszze zastanowie podro i dzieki
  
 
ma takie fele jak na fotkach a sami widzicie ze troszeke sa teraz zamale jak paru przerobek dokonalem
  
 
17 Cali profil 40; szerokośc opony 205, żadnych przeróbek, zawias -60. Wszystko gra komfortu ZERO!


  
 
Oczywiście 17 wchodzi, ale 16" uważam za najlepszy kompromis. 18" to już rzeźba, bo raczej szeroko i naleśnik
  
 
Panowie a co powiecie na temat 16" szerokiej na 9 cali i ET30 do tego opona 215/40/16, nie bedzie tarło?
  
 
Cytat:
2008-11-07 06:37:40, ArekCLX pisze:
Panowie a co powiecie na temat 16" szerokiej na 9 cali i ET30 do tego opona 215/40/16, nie bedzie tarło?


Nie ma żadnej szansy aby taka felga weszła bez rozpychania błotników.
No chyba, że go z tyłu sie podniesie tak aby nie ocierało, ale chyba nie o to chodzi
  
 
Cytat:
2008-11-07 09:59:59, MAG pisze:
Nie ma żadnej szansy aby taka felga weszła bez rozpychania błotników. No chyba, że go z tyłu sie podniesie tak aby nie ocierało, ale chyba nie o to chodzi


Jednego takiego znam co był na fefk ale już go tu nie ma, jezdził na takiej feldze i nic mu nie obcierało fakt zawias miał sztywny ale nie darło nic a nic... Mam na tych alu jeszcze jego opony i nie ma śladu obtarć na oponach... Auto też miał nisko




[ wiadomość edytowana przez: ArekCLX dnia 2008-11-07 10:33:18 ]
  
 
jak mial nisko jak ma dziure straszna pomiedzy opona a nadkolem...

jesli nikt z tylu nie jezdzil a zawias twardy to moze mu nie tarlo ;]


_Maly_ ma Keskiny 16x9j tylko et nie pamietam ale przy sporej glebie musial poszerzac...
  
 
Boru Ale on tym essem wjechał w konkretny teren mając 3os z tyłu i 2 z przodu i nic mu nie obcierało... Jezdziłem tym essem i było ok
  
 
Arek najpierw sie pytasz czy bedzie tarło, a pozniej piszesz ze jezdziles i nie tarło. Wiec sam sobie odpowiedziales

[ wiadomość edytowana przez: MaRRecki dnia 2008-11-07 15:07:25 ]
  
 
Cytat:
2008-11-07 15:06:48, MaRRecki pisze:
Arek najpierw sie pytasz czy bedzie tarło, a pozniej piszesz ze jezdziles i nie tarło. Wiec sam sobie odpowiedziales [ wiadomość edytowana przez: MaRRecki dnia 2008-11-07 15:07:25 ]


MaRRecki nie chodziło mi o to, słuchaj kolega jezdził na tyc felgach essem 3d na sportowym zawiasie, ja mam 5d obecnie na serii, Jeżeli obniżył bym tylko przód a tył został by narazie tak jak jest bez zmian na serii to czy w takim układzie by mi obcierało???
Kolega który jezdził na tej feldze nie miał nawet zagiętych rantów nadkoli
  
 
Cytat:
2008-11-06 23:43:39, Cetek71 pisze:
17 Cali profil 40; szerokośc opony 205, żadnych przeróbek, zawias -60. Wszystko gra komfortu ZERO!



przesadzacie z tym brakiem komfortu, to już jest smieszne trochę, myślicie ze to doda punktów respektu jak się napisze,ze się ma 17 oponki 205 twardy zawias i zero komfortu??

Ja jakoś mam to wszystko i nie narzekam na komfort, oczywiscie nie jest to wanna jak na seryjnym zawiasie ale bez przesady! komfortu to nie ma na 18, oponach 215 z profilem 35! i dobrym gwincie...
  
 
Cytat:
komfortu to nie ma na 18, oponach 215 z profilem 35! i dobrym gwincie...



bez gwintu na równej drodze (bardzo równej)nie jest najgorzej