Toyota Auris 1.4 16V dziwne odgłosy z komory silnika...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Odnośnie wcześniejszego tematu, rodzina kupiła Aurisa dzisiaj mialem chwile i nim jeździłem. Ogolnie spoko ale zaniepokoiły mnie dwie rzeczy:

1. Po zatrzymaniu auta po jezdzie gdy stoi ono luzie z włączonym silnikiem to z jego komory dochodzą dziwne odgłosy (taki jakby chrzęst lub pisk coś takiego jak sie dzieje w przypadku poluzowanego paska klinowego ale go sprawdzalem i jest prawidłowo napięty) Czy to zachowanie może mieć związek z tym ze silnik sie dociera i to samo ustanie??

2. Druga rzecz to hamulce ktore czasem piszczą?? Czy ustąpi to samo czy trzeba się udać z tym do serwisu? To że piszcza to moze nie problem ale dziwne jak tam się dzieje w nowym samochodzie.

Proszę o pomoc bo moje zaufanie i opinia o toyocie dzisiaj podupadła i nie wiem czy słusznie ale martwią mnie te objawy...
Z gory dzieki za odpowiedz
  
 
Pasek czasem skrzeczy jak jest za mocno napiety czasem jak za slabo a czasem,co bys nie robil bedzie skrzeczec i tylko wymiana na innego producenta pomoze.
Co do hamulcow to jak sie dotra po kilkudziesieciu kilometrach po miescie to przychamuj pare razy ze 130 do 50 i powinno byc ok

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
A mogę się domagać tej wymiany w ramach gwarancji?? Czy to się dotrzę w miarę jazdy, jeżeli nie pasek to co może powodować taki odgłos? (ten pasek to moja diagnoza ktora nie musi byc słuszna)
  
 
A jeżeli nie pasek to co to może być??
  
 
moim zdaniem jest zle napiety. moze tez byc tlusty w czyms i sie slizgac po rolce.
  
 
Cytat:
2008-11-08 09:26:29, peterchen pisze:
A jeżeli nie pasek to co to może być??


W tym akurat przypadku nasze przemyslenia sa bezcelowe i nic z nich nie wyniknie....Masz samochod na gwarancji wiec jedz do Serwisu niech to sprawdza i stwierdza co trzeba zrobic aby usunac problem.Piskow i stukow raczej przez internet nie zlokalizujemy.
Co sie tyczy hamulcow to jak odebralem nowy samochod ,co prawda nic nie piszczalo ale dzialaly bardzo dziwnie.Nie hamowalem jednak gwaltownie raczej staralem sie jezdzic jak kapelusznik po miescie,po kilkudziesieciu kilometrach zaczely lapac dobrze i wtedy je przetestowalem.Poprostu wszystko sie musi ulozyc ,nowe tarcze nowe klocki.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Ok dzięki co do serwisu to najpierw do nich zadzwonie jeżeli objawy nie przejdą za jakiś czas znaczy powiem rodzinie zeby zadzwonili bo to nie moj samochod;p;p
  
 
Co do tego zachwania to zauważyłem że odgłosy te występują jak jest okolo 800 obr/min na luzie. Gdy obroty są wyższe dzwięk ustaje, nie palą sie przy tym żadne kontrolki, auto zachowuje sie normalnie (nie ma utraty mocy, nierownej pracy silnika).

P.S.

W pon zadzwonię do Toyoty i zapytam Nie moj samochod wiec nie chcialem rozpętywać burzy w szklance wody dlatego zadalem to pytanie tutaj na forum zeby sie zorientowac co to może byc Dzieki za wszystkie rady
  
 
Co do tych odgłosow to sa o wiele cichsze teraz i zaobserwowałem że to dzieje się tylko gdy jest włączona klimatyzacja. Czy to może być odgłos sprężarki?? Czy to jest prawidłowe?? Z gory dzieki za pomoc
  
 
Co do sprężarki to zwykle ją słychać jak się włączy ale czy akurat takie odgłosy jak opisujesz są prawidłowe... nie wiem.

A jak tam wrażenia z jazdy Aurisem z silnikiem 1.4
  
 
Powiem tak samochod prowadzi się przyjemnie ale mocy troche moim zdaniem brak szczegolnie na trasie i przy predkosci powyżej 120 km robi sie glosno, zaskoczyl mnie pozytywnie uklad kierowniczy (moim zdaniem auris jest bardziej zwrotny niż corolla - moze wynika to też z tego ze jest krotszy), fajnym patentem jest też skrzynia biegow ma krotkie przełozenia i jest umieszczona wysoko - super sprawa w miescie.

Dzięki za odpowiedz podjade do Toyoty jutro jak bede w Lublinie i powiem w czym rzecz bo sie wlasnie wybieram nim do Lublina, jak już pisałem zadnych innych oznak awarii nie ma (lampki, klima i silnik dziala prawidlowo)
  
 
Byłem dzisiaj w Toyocie i powiedział pan ktory był troche dziwny że jak piszcza hamulce to mogą klocki wymienic a co do tych odglosow to stw ze to na pewno nic strasznego bo z samochodzie z takim przebiegiem na pewno wszystko jest ok

Strange