[Alvin]pilnie poszukiwane rozsadne porady

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Posiadam ładnego essiego z silnikiem- no właśnie 1.6 diesel i co mu zrobić żeby auto choć trochę szybciej się bujało.Silnik pracuje ładnie tylko mu charakteru brak.
Jeśli ktoś się orientuje co na szybko mu poprawic to niech pisze- dobre 5-10 koni.
Wymiana silnika nie wchodzi w grę.
Pozdro


[ wiadomość edytowana przez: Alvin dnia 2008-11-11 22:38:14 ]
  
 
No ten silnik to rewelacja nie jest i chyba nic z nim takiego nie zrobisz... niewiem czy tam sie uda turbinkę wstawić?

Ps
zmień nazwe tematu
  
 
nic nie zrobisz... 5KM - wymien caly wydech od kolektora do koncowego moze nawet z 6KM zrobisz, tylko czy koszty wzgledem mocy beda dla Ciebie oplacalne to nie wiem

-----------------
passionford.pl
  
 
no właśnie straszna padaka z tym silnikiem i nawet nie wiem czy 130km/h max to normalne w tym silniku??
  
 
w mk5 były seryjnie 1.6D? Sory za OT
  
 
Cytat:
2008-11-11 21:55:16, MaRRecki pisze:
w mk5 były seryjnie 1.6D? Sory za OT

Nie.
  
 
a no własnie nie było benzynowy co wczesniej siedzial został zajechany a prawdopodobnie był to 1.8.Cała buda i zegary sa od benzyniaka.Serce ma tylko inne
  
 
Jeśli 1.6 to benzyna, jeśli diesel to 1,8 oczywiście w seryjnym wydaniu.Ale wątpie zreszta by komuś chciało sie do MKV pakować silnik z MKIV. To raczej niewiedza posiadacza auta.
  
 
diesel jest na pewno to wiem a wczesniej byl benzynowy tez na 100% jestem pewny
  
 
Nie wiem czy to rozsądna porada bo piszesz że wymiana nie wchodzi w grę ale za 800 - 1000 zł silnik 1.8 16v można znależć w dobrym stanie do twojego essiego. Od razu będzie lepiej...
  
 
Cytat:
2008-11-11 22:06:19, Alvin pisze:
diesel jest na pewno to wiem a wczesniej byl benzynowy tez na 100% jestem pewny

A na 100% pewny jestes, ze to 1,6 diesel a nie 1,8 diesel?
  
 
raczej jestem pewien ze to jest 1.6 diesel.Nawet same osiagi mowia za siebie
  
 
Cytat:
2008-11-11 22:09:34, Alvin pisze:
raczej jestem pewien ze to jest 1.6 diesel.Nawet same osiagi mowia za siebie

Osiagi 1,8D tez sa do niczego, masz moze jakas fotke silniczka?
  
 
nie mam fotki ale jak coś to postaram sie jutro cos wrzucic.A moze jakos bez fotki mozna rozroznic te dwa silniki?????
  
 
nie mam fotki ale jak coś to postaram sie jutro cos wrzucic.A moze jakos bez fotki mozna rozroznic te dwa silniki?????
  
 
Cytat:
2008-11-11 22:17:04, Alvin pisze:
nie mam fotki ale jak coś to postaram sie jutro cos wrzucic.A moze jakos bez fotki mozna rozroznic te dwa silniki?????

KLIK Tak wyglada Twoj silnik?
  
 
dokladnie to jest to samo.To wkoncu jaka ma pojemnosc???
  
 
To auto przyjechało w takim stanie z Niemiec.
Wszystko możliwe że silnik jest z mk4.

Ale osiągi ma tragiczne, gorsze niż mój stary 1,3 cvh
  
 
Cytat:
2008-11-11 22:28:55, Alvin pisze:
dokladnie to jest to samo.To wkoncu jaka ma pojemnosc???

Wiec to jednak bedzie 1,6.
  
 
no i wszysko jasne.czyli silnik do dupy tyle tylko dobrego ze pali 5l na 100km