Jak zdemontować Immobilizer? Ztraciłem kluczyk.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Temat jest bardzo prosty. Brat zasiał mi gdzieś jedyny (w dodatku czerwony) kluczyk od mojego MKVII. Mam jeden zapasowy ale bez immobilizera, tylko taki do otwierania i zamykania. Co mogę teraz zrobić? ;( najszybciej będzie chyba dezaktywować jakoś to pieruństwo.
silnik to 1,8TD.
Ktoś ma jakieś, jakiekolwiek propozycje, proszę pisać.
Pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: Scr3m dnia 2008-11-11 01:59:18 ]
  
 
Chyba nie sadzisz ze ktos Ci napisze jak zrobic wlam do auta.
  
 
Poszukaj lepiej naprawde dobrego elektryka ktory sie zna na rzeczy bo na tym forum Ci nikt nie pomoże - zresztą sam widzisz, przerabiam to samo co Ty od pół roku prawie i jednak wsadzam komputer bez imo
  
 
Miałem problem z odpaleniem myślałem że to zepsuty immobilizer, pojechałem do warsztatu gość ponoć wywalił z komputera sterownik immobilizera lecz to nie w tym tkwił problem i założył sterownik ponownie. Możliwie że jest taka opcia w Twoim przypadku. Lecz słyszałem opinie że nie jest to możliwe i panowie elektrycy chcieli wyłudzić pieniążki. Pozdrawiam.
  
 
ok, nie liczę że ktoś mi powie w prost jak to zrobić bo wiem że takie coś by podpadło. I wiem że też ciężko jest ogólnie się cokolwiek dowiedzieć bo na innych forach jest tam sama gadka w stylu "nie powiemy Ci jak zrobić włam na czyjeś auto" ale właśnie może jakieś namiary na dobrego elektryka z Śląska, z jakimś kontaktem w stylu "jestem z FEFK", lub coś, bo jestem w szarej dupie i nie wiem co mam zrobić ;( a bez auta na zimę to ja ocipieje!


P.S.
może jakiś PW? mam papiery, dowód i inne bajki. wszystko da się powysyłać na maila żeby udowodnić jak coś. Ja jestem informatykiem nie elektrykiem (elektronikiem(?)) i jedyny włam co mnie obchodzi to jak się dostać do mojego dziada!



[ wiadomość edytowana przez: Scr3m dnia 2008-11-11 01:59:35 ]
  
 
Cześć,mój kolega robi włamy ale w asyście policjanta,ma pozwolenie na takie rzeczy i zają drugie miejsce w jakimś tam konkursie.On ma swoją firmę "POGOTOWIE ZAMKOWE"co dorabia klucze itp.dam ci do niego nr.tel.601805272 .
  
 
A po co tak kombinowac, zmien kompa od wersji bez immo i powinno byc ok.
  
 
Nie baw sie w żadną zmiane kompów, tutaj wszyscy Ci to bedą doradzać ale to wcale nie jest tak kolorowo, lepiej skorzystaj z propozycji Tomka78
  
 
bo chodzi o to że ja mam kluczyk, dostęp do auta itp. nie mam klucza z immo. THX za numer. Jak nic innego z kumplami nie wymyślimy, to zadzwonimy Może jeszcze ma ktoś jakiegoś znajomego, sposób czy cuś?
  
 
up.

Ok, pogotowie zamkowe doradziło aby znaleźć jakiegoś dobrego klucznika i po prostu przeprogramować immo. Zna ktoś na terenie Śląska takiego rzeźnika co mi dorobi kluczyk i potem zaprogramuje immo?
  
 
powiem tyle zabic immo w 1,8 TD sie da ja seryjny zabilem z tego samego powodu co kolega a zamontowalem swoj

Sa coprawda dosyc spore koszty miedzy innymi wyciagnac trzeba pompe wtryskowa no i wszadzic spowrotem przerobic instalacje elektryczna troche wsadzic troche wyciagnac mi to zajelo u pompiarza 2 dni ale zabic immo sie da
  
 
No skoro już wiem że nie muszę demontować, tylko wystarczy przeprogramować, to wiesz jak teraz kwestią jest znaleźć takiego bata co to zrobi...
  
 
trzeba zdemontowac pompe zdemontowac kaganiec wymienic elektrozawor najlepiej w kagancu zrobic sobie dzurwe na ew wymiany elektrozaworu juz w tym momecie komputer mozesz oderwac od pompy i wywalic go do smieci bo i tak Ci sie nie przyda pozostaje tylko jeszcze przerobic instalacje tak zeby przyspieszacze na pompie i elektrozawor mial sterowanie zamontowac pompe i conajwyzej jeszcze odciac diode pod zegarkiem bo starsznie denerwoje jak miga
  
 
Proszę Cię, pisz jaśniej, i najlepiej z przecinkami!

Czyli żeby dostać się i przeprogramować kompa, trzeba rozbebeszyć pół auta? Ja nie chce całkowicie usuwać Immo, tylko zaprogramować go od nowa. Przynajmniej o takiej możliwości usłyszałem.

Ktoś coś jeszcze wie
? ;(
  
 
Kolego, w którym ASO takie ceny. Jak się pytałem o dorobienie kluczyków (bez matki) to w sumie za 3 kluczyki coś kolo 600zl wyszło.
  
 
temat brzmi " Jak zdemontować Immobilizer? Ztraciłem kluczyk."

Dlatego pisze jak to zrobic
  
 
ok, mechanik znalazł kluczyk już nie ma problemu ;P

mmbu, powiedz mi i przemkowal gdzie takie ceny są xD dzisiaj pytałem sie u kluczarza, i dorobienie z czerwonego kosztuje 150, pytałem w takim sklepie/serwisie specjalizującym się w Fordzie i tam oryginalny kluczyk do programowania kosztuje 180. Więc w ASO pewnie wyskoczą z taką ceną że z butów wyrwie


grapcio, dzięki za chęć pomocy i w ogóle, ale kurcze wątek się czyta zanim sie coś napisze, żeby nie wyskoczyć jak Filip z konopi
  
 
Dzwoniłem w zeszłym roku we Wrocku do ASO. To koleś mi powiedział właśnie coś koło 600zł i koniecznie trzeba dorobić 3 - nie ma możliwości pojedynczo. Więc zrezygnowałem i mam tylko 1.

Trzeba być z autem żeby dorobić, czy wystarczy kluczyk?
Mógłbyś mi dać namiary jakieś na tego klucznika, bo koleżanka potrzebuje dorobić do mondeo 2005 kluczyk ze sterowaniem alarmu i jej to dopiero wyskoczyli z ceną.
Taniej będzie wsiąść w jedno auto i podjechać niż dawać złodziejom zarobić.