CZARNA LISTA WARSZTATÓW - OMIJAJ JE Z DALEKA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
P. H. U. NOVA
Robert Sułkowski
ul. M. Focha 34
Bydgoszcz

Myślę, że dla usystematyzowania wpisy w następującej kolejności: nazwa firmy adres oraz krótkie uzasadnienie, w celu uniknięcia jakieś np. nieuczciwej konkurencji.
Moja przygoda z "gazownikami" z PHU NOVA:
Po zamontowaniu LPG stwierdziłem następujące usterki:
1. Radio nie działa - spalone dwa procesory koszt naprawy 320 zł.
2. Nie dziłające poduszki powietrzne i napinacze - świeci się kontrolka koszt naprawy 140 zł.
3. Rozpierdolony alarm:
a) włączający się co min antynapad - i brak możliwości włączenia alarmu
b) po usunięciu usterki z antynapadem - nie działający alarm na ruch wewnątrz pojazdu - co czyni auto z ryglowanymi drzwiami niezabezpieczonym bowiem alarm działa tylko na otwarte drzwi których i tak sie nie da otworzyć.
4. Nie działające szyby elektryczne
5. Gaśnięcie na jałowym biegu przy podjeżdzaniu np. do skrzyszowaniu
6. zegar poprzestawiany

Moja przygoda opisana ściślej jest w poście pt:"Czy przy montażu LPG mozna tak rozpierdolić auto ???"

DO GSI - fajnie by było gdyby można było ten temat podwiesić
pozdr. i ostrzegam

[ wiadomość edytowana przez: wojciechb dnia 2003-08-05 14:55:08 ]

[ wiadomość edytowana przez: wojciechb dnia 2003-08-05 15:07:04 ]
  
 
Witam wszystkich
chce wystawić negatywkę ASO Opla w Lublinie.

Są dwie stacje i obie do DUPY!!!


Moja przygoda z nimi dotyczyła silnika krokowego w mojej Vectrze B z 1996 roku.
Pojechałem z objawami bardzo typowymi do zanieczyszczenia silnika krokowego w tej wersji: pływające obroty, zapalona kontrolka pomarańczowa z symbolem silnika.
Zgłosiłem dość wyraźnie że zidentyfikowałem usterkę i chodzi mi o silniczek krokowy ----olali moje informacje.
W obydwu stacjach spędziłem po TRZY GODZINY ZEGAROWE ----tj 180 minut , podpinali te swoje smieszne komputery , wymienili mi nawet cały moduł zapłonowy, czujnik przepustnicy, czujnik obrotów wału etc....

I co po trzech godzinach wyjechałem niesprawnym samochodem - a mechanik który babrał się w moim aucie powiedział mi na odchodne - : Proszę pana to od gazu niech Pan jedzie do nich to naprawią.


LUDZIE omijajcie tych kowali!!!

  
 
"OPEL-SERVICE" Mechanika Pojazdowa Dariusz Andrzejewski
ul. Młodnicka 31
04-239 Warszawa

Koszt przeglądu Vectra 2.5 V6 wykonany przez poprzedniego właścicela:

1) Wymiana rozrządu + części (bez pompy wody) 2400 PLN
2) Klocki P/T + tarcze P + wymiana (najtańsze części) 550 PLN
3) ...inne pierdy w stylu olej, filtry, silentbloki, łącznik stabilizatora
suma 4300

Po przeglądzie furę zdarzyło się, że nabyłem ja. Stwierdziłem:

1) Wycieki z pokrywy glowicy uszczelnianej silikonem (akurat nie mieli uszczelki)
2) Wałki rozrządu i okolice zachlapane silikonem
3) Niedokręcone świece, niektóre wykręciłem "ręką"
4) Rozchodzące się w ręku przewody wysokiego napięcia
5) Cieknąca miska olejowa
6) Dziurawe osłony przegubów
7) Zajeżdżony przegub
W czasie używania pojazdu:
1) Klocki piszczały aż do wywalenia
2) Tarcze popaliły się po 20 tys, są krzywe a klocki się na nich kończą po 5 tys (po wymianie na solidne - brak bicia przy hamowaniu, klocki po 5 tys nie wykazuja nadmiernych śladów zużycia
  
 
Ten sam warsztat - Młodnicka 31

Za "instalację przednich halogenów" zapłaciłem 80 zł

- zmienili tylko koncówki przy halogenach

Byłem też u nich w sprawie "bujania w obrotach" zapłaciłem ok 800 zł

- zmienili przewody wys. napięcia, świece, sprawdzili elektronike tymi swoimi śmiesznymi maszynkami

nic sie nie poprawiło - silnik korkowy wyczyściłem sam przypadkiem - przy okazji polerowania dolotu...




  
 
AutoPolService
Mangalia 2
Warszawa

Miałem rozbitą szybę - zadzwoniłem, czy moge przyjechać i czy zrobią to od ręki... - odpowiedzieli, ze tak.

Wróciłem po auto po 6 godzinach stało rozdłubane...

Pojechałem tego samego dnia na Chełmrzyńską - zajęło im to 30 min...

Nie ma to jak autoryzowany serwis


  
 
Warsztat samochodowy
ul. Akustyczna 24
Warszawa

Zerwał mi się pasek rozrządu w tamtej okolicy. Więc dotoczyłem się do najbliższego warsztatu. Na początku było bardzo miło. Właścicel stwierdził że naprawa wyniesie 150 pln. Dosyć spore było moje zdziwienie jak przyjechałem następnego dnia. Okazało się że naprawa wyniosła 300 pln (za sam pasek + holowanie do warsztatu, które było "oczywiście" gartis). Udało mi się troche stagrować ale i tak koleś mocno przegiął. Omijajcie ten warsztat szerokim łukiem.

PS. Przyłączam się tu również do postu o AutoPolService. Nie spuszczajcie swoich aut nawet na chwilę z oczy w tym serwisie, bo mieć przykrą niespodziankę.
  
 
Szczecin, ul, Żyzna 1.

Silnik gasł podczas jazdy. Robili dwa razy i dwa razy brali kasę. Many tylko grzebał przy przewodach a okazało się, że to pompa paliwowa przerywa. Oczywiście doszli do tego w innym warsztacie a na Żyznej wogóle się nie znają na mechanice.
  
 
W Gdansku omijajcie Regement na Słowackiego.
Chcieli mnie naciągnąc na nową chłodnicę za 700 PLN plus robocizna plus napełnienie klimy. A wystarczyło pospawać pęknięty wlot do chłodnicy. Całość za 130 PLN bez ruszania klimy.
  
 
Hej.
Może troche nie w temacie ale omijajcie w Warszawie stację benzynową "KONPAL" ul. Staniewicka 7
Nie wiem jakim sposobem napchali mi do niezupełnie pustej butli gazu 39,63l gazu. ZŁODZIEJE.

PS. Zgłosiłem dzisiaj ten fakt do UOKIK (tel. 826-42-09 - do zgłaszania nieprawidłowości na stacjach benzynowych) - powiedzieli że sprawdzą.
Pozdrawiam
Rafał
  
 
Gdańsk ul.Nowolipie

Stacja LPG naprzeciw Carrefour.


Do 48L zbiornika z gazem w którym dopiero sie rezerwa zapaliła chłopaki zdołąli zatankować 56L gazu.


PS:Zdolni są co?
  
 
Warsztat samochodowy
Bartczak
ul. Dwernickiego
Bydgoszcz

Zdecydowanie nie polecam, chyba że... masz wypasioną beemkę. Klient z autem z niższej półki (pozdrawiam mojego Opelka ) jest traktowany jak zbędny natręt.
Czekałem chyba z pół godziny zanim właściciel raczył się mną zainteresować. W międzyczasie podjechał klient BMW X5, bo mu się lekko poluzował zamek tylnej klapy i p. Bartczak mało się nie wyp...dolił tak do niego pędził- wystarczyło dokręcić...
Kolega podjechał tam VW Polo i usłyszał "To ma być samochód?"
Uważam, że sposób traktowania klienta- nawet tego z mniej zasobnym portfelem- jest tak samo ważny jak jakość samej usługi.
Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: maXim_1 dnia 2003-09-16 14:36:13 ]
  
 
"OPEL-SERVICE" Mechanika Pojazdowa Dariusz Andrzejewski
ul. Młodnicka 31
04-239 Warszawa

Temat historii " Przegląd techniczny po 30 tys Seata Ibiza 1.4 "

Do tej pory przeglądy w/w samochodu były robione w ASO Seata.
Przede wszystkim zależało mojej dziewczynie, aby była pieczątka autoryzowanej stacji w książce przeglądów.
Tym razem namówiłem ją na znajomy warsztat na Młodniciej ( Firma Promotor). Powód.... sądziłem ze chłopaki zrobią taniej i solidniej. Przegląd w ASO to koszt 850 zł. Wydawał mi sie astronomiczny.
Po wstępnej rozmowie z przyjmującym zlecenie w PROMOTORZE dobiliśmy targu i samochód został u nich w warsztacie. Pan Maciek stwierdził ze należność za przegląd NAPEWNO nie osiągnie kwoty z ASO!!!
Przy oddawaniu samochodu poprosiłem aby sprawdzili jeszcze prawą szybę ( nie otwiera się ) i zreperowali tylni zamek od klapy. Zamek nie zamykał sie z centralnego zamka.

Po 3 h dowiedziałem sie ze koszt naprawy to 820 zł. Poprosiłem o ceny częsci które wymienili i sprawdziłem ceny w ASO Kometa na ulicy Płowieckiej. 2 km od Promotora. Na samych częściach zaoszczędził bym w ASO 70 zł!!!!
Zamka w tylniej klapie TEŻ nie zrobili i dziewczyna po wizycie w PROMOTORZE musiała pojechać do ASO KOMETA gdzie część kupiła bez problemu. A w trakcie gdy popijała kawkę mechanicy KOMETY błyskawicznie usuneli usterkę.

Na pytanie w PROMOTORZE czemu:
1.Części maja takie drogie. ( Drożej niż w ASO!!! )
2.Czemu nie zrobili tylniej klapy. Marnie jeździć z nie zamykającym się bagażnikiem po Warszawie.

Usłyszałem odpowiedz Pana Maćka. " Specjalnie nie będę jeździł po cześć do Pana samochodu. Trzeba było jechać do ASO Seata "

Panowie i Panie ręce opadają jak coś się takie słyszy.
Dodam jeszcze, że sam przegląd w PROMOTORZE kosztuje 250 zł.
Gdy w ASO KOMETA 150 zł!!!!
I do tego umyją ci cały samochód. Taki drobiazg, ale jak miło.

Przykro mi to wszystko pisać gdy właścicielem warsztatu jest mój znajomy. Wydaje mi sie ze firma PROMOTOR powinna się poważnie zastanowić nad zmianą obsługi w warsztacie, a szczególnie osoby, która ma bezpośredni kontakt z klientem.
Pan Maćiek to osoba z czasów Polmozbytu i stacji CPN.
  
 
AW-SERWIS OKĘCIE

Lekko rozbiłem swoje autko. Już jak przywiozłem do nich nsamochód powiedzieli co bedzie do roboty na 100% (wymiana zderzaka przedniego, lewa lampa). Dziś mija 12 dzień od wizyty rzeczoznawcy a oni nie mają jeszcze części bidulki. Mam nadzieje że chociaż zrobią to dobrze, ale ile czasu stracone.
Ten serwis znajduje się w Warszawie przy ul. Saperów.
  
 
AW-SERWIS OKĘCIE
WARSZAWA
ul. Saperów

Od ponad 10 dni (od wizyty rzeczoznawcy) czekam na odbiór mojej corsiny. Miałem pecha i rozwaliłem zderzak - wymiana, reflektor - wymiana, błotnik - naprawa.
Mam nadzieję że chociaż naprawią to dobrze. O finale oczywiście poinformuje klubowiczów.
  
 
Wczoraj moja corsina wróciła do mnie. Czekałem dość długo ale warto było. Autko zrobili naprawdę dobrze. Jeżeli maxcie czas i ochotę czekać na odbiór wozu to polecam AW-SERWIS OKĘCIE.
  
 
Warsztat samochodowy Szczecin
ul. Przestrzenna ( przed mostem )

Wstawilem tam moja Caliberke, hm raz ze dlugo czekalem bo caly dzionek zlecial na zmiane gumy na wahaczu i zrobieniu recznego, to skasowali mnie solidnie i wqu...ony wrocilem do domu . Chcialem jeszcze wtedy by zrobili przeglad silnika spaliny cisnienie itp, oczywiscie niby zrobili, ale to tylko niby bo po prostu nie zdazyli. Kazdy kto tam podjedzie od razu ma robione autko, nawet jesli nie wystarcza zalogi . Tym sposobem autko stoi caly dzien a robota nie bardzo sie posuwa do przodu, bo panow jest osmiu a samochodow do zrobinia 15. Zdecydowanie nie polecam !
  
 
No coz dopiero teraz moge sie wypowiedziec na temat , przeglądu i naprawy mojej IBIZY... Maciek juz opisał historie, ja tylko moge dodać tyle , że kobieta w warsztacie samochodowym zwraca uwage na troszke inne rzeczy niż facet i potrzebuje bardziej fachowej obsługi i więcej cierpliwosci kiedy zostawia tam swoje autko ... Korzystałam juz z kilku warsztatów , róznych firm i róznych nazwisk a do PROMOTORA nie oddałabym już nawet wrotek!!!!!!
  
 
Witam
W dniu 16.10.br. w f-mie MOTO-RES w Rzeszowie ul. Przemysłowa, został zamontowany do mojego samochodu "CORSA B" tłumik końcowy firmy "ASMET" z Czerska. Stwierdziłem rozbieżności okresu gwarancji na tłumiki tej firmy, jaką udziela Moto-Res dając 18 mieś. natomiast na stronach internetowych ASMETU jest 24 mieś! Po zadaniu pytania w "Asmecie" otrzymałem taką odpowiedź:

"Chciałabym rozwiać Pana wątpliwości załączając informator ASMET z kwietnia br. Możliwe, że sprzedawca przez pomyłkę nie poprawił okresu gwarancji.
Proszę się nie obawiać, traktujemy wszystkie gwarancje wydane przez ASMET po 15 kwietnia (włącznie) br. jako 24 miesięczne(na wszystkie wyroby sprzedane po 14 kwietnia 2003 roku należy wydawać klientom karty z odręcznie poprawionym okresem gwarancji, 12 lub 18 m-cy poprawić na 24 m-ce). W razie jakichkolwiek problemów proszę o kontakt telefoniczny!"

Pracownicy MotoResu nie informują klientów o przedłużeniu okresu gwarancyjnego, zatajając ten fakt. Moja karta gwarancyjna jest na 18 mieś. Mając tę wiedzę nie dajcie się oszukać firmom montującym produkty "ASMETU", odnośnie okresu gwarancyjnego.
Pozdrawiam
  
 
euro warsztat w chrzanowie na kątach,radze unikac mechanicy nie znaja sie na swej robocie dwa razy sie spazylem i nie mam zamiaru prubowac trzeci raz.
  
 
warsztat, kowalsko slusarski, wulkanizacja, sprezyny tlumiki, amortyzatory
gdynia ul. komandorska

gosc ktory prowadzi ten warsztat to fachowiec ktory robi tylko fuchy na odwal sie i ogolnie podejscie do klienta ma jak burak, zdecydowanie omijajcie z daleka nie polecam, i jest to zdanie od roznych osob ktore tam zajechaly.