CZARNA LISTA WARSZTATÓW - OMIJAJ JE Z DALEKA - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Opel serwis Gdańsk. ul. Grunwaldzka...

Usługa generalnie zrobiona dobrze, ale co się wykłóciłam to moje...
Ja nie wiem co to za czasy panują, facet myśli, że jak z samochodem przyjedzie kobieta do naprawy to mogą jej każdy kit wcisnąć.. phi, no może ale nie każdej. Ja się nie dałam...

Pojechałam z corsunią, bo źle wchodził mi wsteczny, do tego podczas większego deszczu po lewej stronie znad sprzegła strużką płynęła woda. Czasem mocniej, czasem mniej w każdym badz razie bez szmatki i wylania wody z wycieraczki nie dałoby się jechać. Chyba szefo - stwierdził że trzeba wymienić jakąś czarna skrzyneczkę ( ?!? ) i w zasadzie to oni takiej pozycji w cenniku nie maja ale koszt bedzie około 800 ( !!! ) zł. Robota na dobre 3 godziny, ale moze mi zejść z 800 na 200 zł i postarać się zrobic to w godzinę...hihi...(sam sobie zaprzeczał) A-ha i jeszcze jedno - Mechanicy czegos takiego jeszcze nie naprawiali, ale byli na szkoleniu więc powinni wiedzieć jak to sie robi...Zbaraniałam w pierwszej chwili, na szczeście szybko oprzytomniałam i poszłam pogadać z chłopakami zajmującymi się naprawą. No i co sie okazało? że żadnej wymiany nie trzeba robić, wystarczyło tylko zasklepić mały otwór silikonem.

Ludzie....szok. Oczywiście pokrzyczałam sobie troche...że nie jestem blądynką (bez urazy) żeby wierzyć że takie małe cos bedzie kosztowało 800 zł. Nie wiem, moze moja wzburzona mina i stanowczy ton sprawiły, że pan mógł zejść az o 600 zł w dół
  
 
we wrocku na ul.dawida elektryk-mechanik do dupy nic nieumie robi wszystko na odpieprz a uwaza ze sie zna wiekszosc wyjerzdza niezadowolona on to moze naprawiac ciagniki !!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
To może teraz ja zrobię komuś reklamę.
Trzy lata temu kupiłem omę i mechanikowi (bardzo uprzejmy)zleciłem zmienienie pasków i klocków hamulcowych. Przy wymianie tych klocków miał jeszcze oszyścić tłoczki, bo gadał, że są one zabudzone a to jest ważne, żeby były czyste no i dobra robił swoje, zrobił już trzy koła ja poszedłem do sklepu po płyn hamulcowy. Przychodzę wszystko jest OK , dolał płynu, zapłaciłem mu i w długą. Ome miałem ze 6dni to chciałem się przejechać , pojechałem 40 kilosów od W-ka, i coś zaczęło śmierdzieć, sprawdzam a to czwarte koło było gorące(te przy którym mnie nie było). Tak się wkurw... pojechałem do niego i odzyskałem połowę forsy. Podaję adres : W-ek ul. Toruńska, "mechanika pojazdów".
  
 
SULEJÓWEK, UL. WIŚNIOWA - KOMBINATORZY



1. koledze w Fordzie Mondeo 1.8 TD po wymianie oleju do miski olejowej wkręcili świece samochodową, (chyba komuś była potrzebna śruba). nie wymienili tarczy sprzęgłowej, choć wzięli za to pieniądze.

2. W mojej Lagunie chcieli wymienic całą skrzynię biegów, mówili że są opiłki w oleju, że padło łożysko, skasowali 3 x po 50 zł za jakieś prostowanie blaszki pod lewarkiem, pojechałem do innego warsztatu, okazało sie że wszystko OK.

- urawali mi w Lagunie kabelki od klocków hamulcowych, aby kontrolka pokazywała zużyte klocki, mimo że były zużyte zaledwie w 1/4.

- w Omedze stwierdzili mi stukające szklanki, a przepuszczała uszczelka pod kolektorm wydechowym (stuki)

- kiedyś kolega zapłacił z wymianę amortyzatorów. Oddali samochód, wzięli pieniądze, okazało się że NIE WYMIENILI !! Właściciel warsztatu, powiedział ze zapomnieli, zreflektował się i wymienił.

- Vectrą juz tam nie pojade ... NEVER !!!!!!!!

  
 
SULEJÓWEK, UL. WIŚNIOWA - KOMBINATORZY



1. koledze w Fordzie Mondeo 1.8 TD po wymianie oleju do miski olejowej wkręcili świece samochodową, (chyba komuś była potrzebna śruba). nie wymienili tarczy sprzęgłowej, choć wzięli za to pieniądze.

2. W mojej Lagunie chcieli wymienic całą skrzynię biegów, mówili że są opiłki w oleju, że padło łożysko, skasowali 3 x po 50 zł za jakieś prostowanie blaszki pod lewarkiem, pojechałem do innego warsztatu, okazało sie że wszystko OK.

- urawali mi w Lagunie kabelki od klocków hamulcowych, aby kontrolka pokazywała zużyte klocki, mimo że były zużyte zaledwie w 1/4.

- w Omedze stwierdzili mi stukające szklanki, a przepuszczała uszczelka pod kolektorm wydechowym (stuki)

- kiedyś kolega zapłacił z wymianę amortyzatorów. Oddali samochód, wzięli pieniądze, okazało się że NIE WYMIENILI !! Właściciel warsztatu, powiedział ze zapomnieli, zreflektował się i wymienił.

- Vectrą juz tam nie pojade ... NEVER !!!!!!!!

  
 
JESZCZE JEDEN PRZYKŁAD ...
wprawdzie to nie warsztat, lecz autoryzowany komis przy salonie firmowym OPEL AUTO-ŻOLIBORZ w Warszawie.

Kupili na przetargu z firmy farmaceutycznej auta służbowe, jednym z nich - Renault Laguną jeździł wcześniej kolega, auto miało ok. 130.00 km przebiegu, lecz ostatni wpis w książce serwisowej był przy ponad 80.000 km przebiegu.
Komis zakupił auto z firmy, i cofneli licznik na niewiele ponad 80.000 km, tak aby wyglądało że niedawno był przegląd.
Jak gostek zauważył że przyszliśmy (pamiętał nas) i oglądamy auto z uśmiechem na twarzy, to schował się w budzie.

autoryzowany komis OPEL-AUTO-ŻOLIBORZ W WARSZAWIE

nie uwierzycie, ale własciciel z warsztatu przy ul. Wiśniowej w Sulejówku, zna ze szkoły pana z komisu w Auto-Żoliborz, chodzili razem do szkoły (ciekawe co to za szkoła?), i oboje mają na imie Ryszard
  
 
Łuków Aleje Kościuszki u pana Misiaka
  
 
auto-body w sopocie!!
w ciągu tygodnia 4 razy wymieniali łącznik stabilizatora aby dopiro po tym stwierdzić że padły amorki. za wymiane amorków skasowali duuuuużo więcej niż w autoryzowanym serwisie!!

ASO-OPEL-Konokar w Gdańsku
Przy stwierdzeniu że gdzieś ucieka olej bo cały silnik jest zachlapany wymienili rzeczy za 800 PLN a z silnika dalej cieknie!! Dopiero dobrze znany forumowiczom inny warsztat w Gdyni usterke usunął okazało się że poszedł jakiś zimmering przy kole zamachowym i tamtędy ciekło!!

Tom-GUM na morenie!!
po zakupie opon zimowych założyli na felgi i nawet nie wyważyli jednego z kół. Po moim pytaniu dlaczego padła odpowiedź że wszystko wskazuje 0 0 nastepnego dnia jechałem w trase i po jakiś 50 km szukałem warsztatu bo sie nie dało jeździć!! okazało sie że na nie wyważonym kole było z jednej strony -20 a z drugiej -25. Natomiast w kole "wyważonym" ciężarek swobodnie latał do okoła. Reklamacja nie została uwzględniona!!
  
 
Turbosprezarki ul.Obozowa 82a paw. 8 Warszawa

W zasadzie wczesniej slyszalem o nich, ze to najlepsi spece od turbo, a ze miale blisko to podjechalem, gdyz padla mi turbosprezarka( tak myslalem). Panowie wzieli sie za samochod.
Po trzech dniach zadzwonili zebym odebral auto i jakiez bylo moje zdziwienie gdy okazalo sie, ze turbina jest w zasadzie sprawna, ale przy okazji sprawdzania bez mojej wiedzy usuneli mi katalizator( w zasadzie mala strata i tak byl rozwalony), wymienili przeplywomierz (zalozyli jakis od skody) i na koniec powiedzieli , ze to zawor podcisnienia turbosprezarki jest uszkodzony. Ile dni tyle wnioskow!!. Przez pierwsze 2 km bylo ok, a potem znowu wszytko padlo. Wkur...lo mnie to i pojechalem do ASO, a tam wymienili mi przeplywomierz(znowu) i zawor podcisnienia. Poprawa nastapila od razu. Jedyna radosc , ze panowie na Obozowej zwrocili mi pieniadze za przeplywomierz. A katalizatora jak nie mialem tak nie mam.
  
 
HAMULCE w Konopnicy pod Lublinem (firma CD lub jakoś tak).
Może tylko ja trafiłem na ich
lub mój zły dzień, ale po ich ingerencji w moje hebelki szlag mi
trafił cylinderki z tyłu bo "pan fachowiec" założył mi blaszki
trzymające szczęki zrobione z kawałka cholera wie czego. Dzięki
bogu nikt przede mną nie jechał w chwili gdy mi to zaniemogło.
.... a reklamacji oczywiście nie przyjęli....
  
 
Cześć!
Ostrzegam przed tym ASO. Miałem problem ze strzelającą na gazie (zakładanym w tym ASO) Omegą 2000 16V. Szukali i szukali, zapłaciłem za sprawdzenie świec i przewodów, powiedzieli, że dobre. Zdiagnozowali albo aparat zapłonowy albo przepływomierz. Pytali czy zamawiać !!! Podziękowałem wystraszony. Znalazłem w AutoGiełdzie warsztat we Wrocławiu (specjalizacja Opel), facet odkręcił pierwszą świecę - czarna, przewód na tej świecy do wywalenia. Powiedział, że przepływomierz na gazie nie pracuje więc diagnoza ASO śmieszna.

Omijajcie ASO Euro Auto Golanowski (Nowa Ruda, Wałbrzych, Świdnica). W tamtym roku jednego dnia odeszło z firmy 5 najlepszych mechaników. Od tej pory tragedia.
nara
  
 
Elektryk w Lodzi na ul. Blokowej...naprawi auto ale lubi sobie doliczyc do ceny kilka "ciekawostek"...
Wrzuca używane części, a liczy za nowe. Po 4 miesiącach jazdy awaria oczywiście powróciła.

[ wiadomość edytowana przez: Paladinus dnia 2005-12-12 01:54:48 ]
  
 
ja naszczescie nie spotkslem sie z takimi szpecami i miejmy nadzieje ze nie bede mial z nimi okazji sie spotkac!!
  
 
nie polecam zanberga w szczecinie straszny zdzierca i raczej nie pomoze furze...
  
 
a moze by tak temat gdzie sie serwisujemy i polecamy?
no to mowy post - regionalny wawa i okolice
  
 
LUBOŃ ul.Revoliego 14 "auto naprawa" , skopali mi tam stacyjke i niemalże cała elektronike, szef oka, ale chłopaki jak go nie ma to sobie jaja robią z klientów !!!!!

ŁĘCZYCA Chrysler- zajebiście drogo!!!!! i niezbyt fachowo...
  
 
Jest taki przy Zabkowskiej na tylach Rozyckiego... Przy ABS pan Miecio stwierdzil awarie czujnika - diagnoza 80pln .
wymiana czujnika 300pln +2 tyg. na sprowadzenie
Po wykonaniu... to samo. Sprawdzenie instalacji i ... znaeziono przetarty przewod przy przejsciu przez blachy. Zaizolowano i ... po kilku tygodniach to samo. Teraz juz dalem sobie spokoj.

Jezeli ktos mial podobne doswiadczenie z ABSem (zalacza sie przy malych predkosciach) to prosba o info
  
 
BAX - pewnie mówisz o Markowskiej. Znamy ten warsztat
  
 
NIEpolecam w gnieźnie przy zjeździe z wiaduktu na poznań(niewiem jaka ulica) BOSCH SERVICE. Gośiu leci w "kulki" kłamie, zmienia cene na poczekaniu.Mówi że ma części, a jak zajedziesz na miejsce to się okazuje że bedą ale za 2 godziny i to 100% drożej.NIEPOLECAM.OSZUST
Dobrze że mu auta nie kazałem robić!!
  
 
PROMOTO Warszawa ul Pułkowa 33
Zero fachowości, nie potrafią nic naprawić, wszystko robią na zasadzie prób i błędów. Psują!!!! Powyłamywane uchwyty, pozaginane węże, niepodokręcane śruby. Bezczelni !!!