Skrzynia basowa pod muzykę techno.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. jesetem w trakcie zmiany skrzyni basowej i chcialłem od was usłyszeć jakieś propozycje na głośniczek pod muzykę techno do 300 rmsu bo takowy wzmacniacz posiadam kwota to 600 zł musi być nóweczka.
  
 
Np. Hertz ES300 w skrzyni Bass-Reflex. W miarę szybki głośnik potrafiący wytworzyć spore ciśnienie. Ja mam Hertz'a ES250 w ~20l skrzynce zamkniętej i naprawdę ładnie idzie.
  
 
Lanzar MAX 12 w skrzyni ~47l z bass-reflex i jezeli ten twoj wzmacniacz faktycznie ma 300W RMS to bedzie laadnie trzaskało blachą a i kasiory zostanie troche w portfelu
  
 
Słucham techno i ta skrzynka jest rewelacja cena do jakości brzmienia bez porównania. Mam ją już ponad rok:
http://www.allegro.pl/item502879057_hurt_skrzynia_soling_cp123_blaupunk_1200w_mdf_prof.html
300W [RMS] 30cm głośnik
do tego mam wzmacniacz zmostkowany tylko na skrzynie:

http://www.allegro.pl/item497103356_carpower_hpb_602_350watt_wysylka_kable_gratis_ss.html
na mostku ma 225W [RMS]

łączna cena 150+264= 415+przesyłka.

w aucie sie nie da wytrzymac wszystko sie trzesie i darmowy masaz

Sprzęt dobrany przez znawce tematu
  
 
wybacz everlast, ale takiego czegos bym nie kupil bo to nie gra to robi hałas i tyle przechodzilem juz te tansze tuby i to jest porazka... albo wydajesz kase na gotowe, albo kupujesz sam glosnik i robisz skrzynie do niego, innej opcji nie ma...
  
 
Cytat:
2008-12-15 11:30:49, pytlar pisze:
wybacz everlast, ale takiego czegos bym nie kupil bo to nie gra to robi hałas i tyle przechodzilem juz te tansze tuby i to jest porazka... albo wydajesz kase na gotowe, albo kupujesz sam glosnik i robisz skrzynie do niego, innej opcji nie ma...



zdziwilbys sie- dla mnie jest wystarczajaco a nawet za
tez nie mialem przekonania. podłączylem od kumpla infinity ref1050w:

http://allegro.pl/item502958409_infinity_ref1050w_wielki_bass_mala_skrzynia_gwpl.html
250W[RMS]

i powiem ci ze teoretycznie niemożliwe ale w praktyce cp123 lepiej dawala niż infinity!!
czystszy dzwięk a cena 2-3razy taniej!!
nie słuchales takiej więc sie nie wypowiadaj
W miesieczniku car audio wygrala na skrzynie do 300pln i to bez porównania. przeczytaj opinie na jej temat.

Ja tylko polecam wybór należy do nabywcy.
Oczywiście wzmak jaki ja do niej mam to jest minimum co musi miec
  
 
Cytat:
2008-12-15 11:30:49, pytlar pisze:
wybacz everlast, ale takiego czegos bym nie kupil bo to nie gra to robi hałas i tyle przechodzilem juz te tansze tuby i to jest porazka... albo wydajesz kase na gotowe, albo kupujesz sam glosnik i robisz skrzynie do niego, innej opcji nie ma...



a po drugie to jak nie wiesz czym sie różni SKRZYNIA basowa od tuby to wszytsko jasne

złóż mi skrzynke z takim głośnikiem do 150pln z MDF i chromem zeby lepiej grala niz cp123 to kupuje 10szt z góry
  
 
Cytat:
2008-12-15 11:45:07, everlast pisze:
a po drugie to jak nie wiesz czym sie różni SKRZYNIA basowa od tuby to wszytsko jasne



wszystko jasne jak wychwalasz sprzety za 150zl
mialem tuby to pisze, tanich skrzyni na szczescie nie mialem. Zreszta kiedys mialem tes piekna skrzynie z tanim glosnikiem i bylem bardzo zadowolony bo bylo ja slychac z kilometra ale wyroslem z tego i teraz stawiam na jakosc a nie glosnosc... wiec miłego sluchania tam tego walenia
  
 
Cytat:
2008-12-15 11:50:33, pytlar pisze:
wszystko jasne jak wychwalasz sprzety za 150zl mialem tuby to pisze, tanich skrzyni na szczescie nie mialem. Zreszta kiedys mialem tes piekna skrzynie z tanim glosnikiem i bylem bardzo zadowolony bo bylo ja slychac z kilometra ale wyroslem z tego i teraz stawiam na jakosc a nie glosnosc... wiec miłego sluchania tam tego walenia



chce miec do techno to mu powiedzialem a wzmak ma swoje funkcje jak i radio pioneer DEH-4000UB i subwooferem sobie mozesz sterowac jak ci sie tylko podoba nie zagladajac do bagaznika

do tego mam gwizdki hertza ze zwrotnicami i 4 głośniki sredniotonowe dwudrozne na przod sony explod seryjny rozmiar a na tyl 16,5cm z magnata wiec granie jest jakie jest

1200pln z radiem i dzwięk taki jak tego oczekiwalem

Można wydac 2kola albo nawet 3 caly komplet z hertz'a zakupic i wiadomo ze bedzie lepiej ale to juz nie na moja kieszen


[ wiadomość edytowana przez: everlast dnia 2008-12-15 12:03:21 ]
  
 
Cytat:
2008-12-15 11:50:33, pytlar pisze:
Zreszta kiedys mialem tes piekna skrzynie z tanim glosnikiem i bylem bardzo zadowolony bo bylo ja slychac z kilometra ale wyroslem z tego i teraz stawiam na jakosc a nie glosnosc... wiec miłego sluchania tam tego walenia



Nie jestem jakims wiesniakiem zeby sluchac muzyki na full. Ma byc w srodku dobrze a to co jest na zewnatrz to mnie nie interesuje wole sluchac dzwięku N7A Ma duuzo przyjemniejsze brzmienie
  
 
ja postawilem na lanzary :] najbardziej zadowolony jestem z gwizdkow i wlasnie glosnika basowego mialem JVC z regulacja suba i baaaardzo fajna rzecz ale radyjko oddalem z probe...:/ teraz kupilem jakies tansze JVC i okazalo sie ze facet wyslal mi z roz*** laserem!!

a jak sie dobrze podkrecilo u mnie bassik w probe to nie szlo wysiedziec w samochodzie :] i na parkingu pod praca wlączał alarmy w samochodach to bylo cos a taki niepozorny glosniczek dlatego go gorąco polecam chcialem glosnik 38cm ale podobno straszny muł jak sie nie ma odpowiedniego wzmaka
  
 
Na brak ciśnienia to ja nie narzekam sprzęt posiadam ten co w podpisie pod moimi postami i właśnie chodzi o zmianę skrzyneczki bo w muzyce techno ona niestety nie czuje się najlepiej :]
  
 
JBL -chociazby taka: allegro

kumpel ma w 5D, pod wspolnym 5-io kanalowym wzmakiem- ladnie gra
  
 
JBL ja mam taką tyle że z jednym głośnikiem i wcale w muzyce techno nie gra to fajnie... za wolne... no chyba że ja coś mam ze słuchem :]
  
 
Ja u siebie mam Soling'a 30" 600W i u mnie daje rade nawet rejestracja z przodu brzeczy jak dobra muza leci a kumpel kupil taka sama i wsadzil do golfa II i narzeka ze nie gra tak jak u mnie.
  
 
Ludzie, czy wy żeście poszaleli?? Nie dość, że prawie do oczu sobie skaczecie to nic sensownego chłopakowi nie doradziliście, mało tego, wciskacie mu BR-y do techno?? Naprawdę lepiej się nie wypowiadać...

Nie ma głośnika z przedziału cenowego podanego przez Szczurka, który poradziłby sobie z techniawą w skrzyni BR nie zamulając jej, no chyba że ktoś lubi posłuchać uderzenia daleko za dźwiękiem...

Tylko skrzynia zamknięta, najlepiej sklecić ją samemu, obliczeń dużo nie ma przy "klozecie", pomylić się ciężko, a kasę lepiej zainwestować w lepszy głośnik.

Szczurek, szukaj głośnika pod techniawę, z lekką membraną, szybkiego, skoro ma to napędzać wzmak 300W to rozsądnie będzie zapodać głośnik 250-300W, ze wskazaniem na 250...
  
 
Cytat:
2008-12-15 16:43:46, Suchii pisze:
Ludzie, czy wy żeście poszaleli?? Nie dość, że prawie do oczu sobie skaczecie to nic sensownego chłopakowi nie doradziliście, mało tego, wciskacie mu BR-y do techno?? Naprawdę lepiej się nie wypowiadać... Nie ma głośnika z przedziału cenowego podanego przez Szczurka, który poradziłby sobie z techniawą w skrzyni BR nie zamulając jej, no chyba że ktoś lubi posłuchać uderzenia daleko za dźwiękiem... Tylko skrzynia zamknięta, najlepiej sklecić ją samemu, obliczeń dużo nie ma przy "klozecie", pomylić się ciężko, a kasę lepiej zainwestować w lepszy głośnik. Szczurek, szukaj głośnika pod techniawę, z lekką membraną, szybkiego, skoro ma to napędzać wzmak 300W to rozsądnie będzie zapodać głośnik 250-300W, ze wskazaniem na 250...



Bez przesady skrzynka z Bass-Reflex na dobrym przetworniku będzie grała dobrze i wytworzy spore ciśnienie. Wiadomo, że skrzynka zamknięta jest szybsza, ale bez przesady.
Mam teraz Hertza ES250 w zamkniętej, a nie jest aż tak wiele szybszy od mojego drugiego suba Raveland z 38cm głośnikiem w skrzyni Bass-Reflex. Gra dużo lepiej, ale jakiejś ogromnej różnicy szybkości nie ma między nimi.

Ja też myślałem o tym subie cp123 Soling'a, ale ostatecznie na Hertz'a postawiłem. Z tego co wiem ten Soling jest w skrzyni zamkniętej.
  
 
Tak, Soling cp123 jest w zamknietej i nie zajmuje tak duzo miejsca
  
 
ja powiem tak kup INFINITY REFERENCE 1250W ( 300 RMS ) ja mam takie dwa w bass-reflexie . graja na wzmacniaczu JBL GTO 14001 i wymiataja. oczywiscie cala buda wygluszona . schodza nisko. i czysty bas. słucham tylko czarnej muzy ale na szybkich bitach potrafi walnąć ostro . to tylko moje zdanie
  
 
Sorry ze sie wtrace, ale czy do muzy techno nie bedzie lepsza tuba aktywna? Czy nie da lepsiejszych efektów?