Samochodowa przetwornica napięcia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Myślę nad kupnem takiej przetwornicy. Zastanawiam się tylko czy moc podawana w specyfikacji jest mocą rzeczywiście do pobrania i w sposób ciągły. Wiem, że nie należy patrzeć na moc ciągłą tylko znamionową. Czy przetwornica o mocy znamionowej 1000W (2000 ciągła) obsłuży wszelkie urządzenia pod 230V o takim poborze? Nawet wiertarki udarowe i farelki?
Czy z takie przetwornice działają bez przerw czy też się przegrzewają i trzeba czekać na schłodzenie? Słyszałem, że warto kupować z obudową aluminiową i wiatrakiem w środku.

Upatrzyłem sobie przetwornicę marki PROFITEXX 1000/2000W za 300zł. Czy warto ją kupić czy radzicie co innego?

Dzięki za uwagi i własne spostrzeżenia, w szczególności od obecnych posiadaczy takich urządzeń!
  
 
Witam
Trochę odwrotnie napisałeś z tymi mocami ale mniejsza o większość - dla sprostowania 1000W mocy ciągłej i 2000W w impulsie ale tą mocą w impulsie nigdy się nie sugeruj. Z opisu wskazanej przez ciebie przetwornicy wynika że jest to w miarę ciekawy sprzęcik szczególnie jeśli chodzi o zabezpieczenia oraz sposób chłodzenia - myśle że warta jest swojej ceny. Możesz do niej podłączać wszystko co pracuje na 230V AC i ma moc znamionową równą badź mniejszą niż 1000W. Taka moja uwaga: na akumulatorze z Forda(50-60Ah) niezbyt długo to podziała przy dużym obciążeniu bo zakładając nawet że przetwornica ma sprawnośc na poziomie 100%(to tylko teoria) prąd pobierany z aku wyniesie ok. 83A(dla mocy admisyjnej 1000W) przy założeniu że napięcie na nim utrzyma się na poziomie 12V. Przeliczając to na czas szybko sie okarze że czas pracy urządzenia przy akumulatorze o pojemności 63 Ah wyniesie max 45 minut!!!!!.
Pozdrawiam
  
 
Wiadomo, że nie będę remontował mieszkania z akumulatora
Czasami trzeba np. wywiercić otwór w samochodzie albo podpiąć odkurzacz 230V. Do tego się nada chyba.

Ciekawy jestem czy jak obciążę maksymalnie taką przetwornicę a silnik samochodu będzie pracował na biegu jałowym (przy założeniu, że inne odbiorniki prądu są wyłączone) to czy akumulator się będzie rozładowywał? Jeśli TAK to jak długo wtedy popracuję?
  
 
Witam
Spójrz na alternator w aucie i zobacz jaką ma wydajnośc prądową - jest na alternatorze odpowiedni opis, ale na 100% przy maxymalnym obciążeniu i tak sie aku wyładuje i tak bo zazwyczaj wydajność alternatora jest nie wieksza niż 75A.
Pozdrawiam
  
 
Wiertarka i owszem, ale taka topexowa z hipermarketu powinna działać, z odkurzaczem będzie już problem, bo niewiele jest takich urządzeń na rynku co biorą mniej niż 1000W, w zasadzie jak odkurzacz ma mniej to ze ssaniem też nie jest ciekawie...

Zastanów się czy gra warta jest świeczki, bo okazać się może, że taniej będzie kupić kilometr przedłużacza
  
 
czasem wiercic to i mozna akumulatorowym popexem czy toya a odkurzycz mozna za 2 czy 4 zeta na stacji czy gdzies