ZASILANIE WODOROWE - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zasilanie wodorowe to żerownie na niewiedzy ludzkiej, reakcja hydrolizy wody pochłania więcej energii niz jej powstaje przy spalaniu wodoru , pomijam juz sama sprawnośc wytwarzania prądu w samochodzie. aby całkiem nie pognebic autora wątku. To wiedza na poziomie pilnego ucznia gimnazjum. Nie warto więc wydawac pieniędzy na udowodnienie niemożliwości skonstruowania perpetum mobile bo do tego w istocie sprowadzają się próby udowodnienia sensowniści montażu słoika z wodą. Ciemnogród i naiwna wiara w geniusz wsiowego nieuka.
  
 
Czyli hydrol uważasz firmy produkujace palniki wodorowe do cięcia metalu. producentów instalacji wodorowych do ogrzewania domów itp. za pacjęntów zakladów psyhiatrycznych?
tylko mi wytłumacz dlaczego na częściowym zasilaniu wodorowym mam auto i mocniejsze i spalam paliwa o ok. 1/4 mniej


Cytat:
2009-12-12 23:02:41, hydrol pisze:
zasilanie wodorowe to żerownie na niewiedzy ludzkiej, reakcja hydrolizy wody pochłania więcej energii niz jej powstaje przy spalaniu wodoru , pomijam juz sama sprawnośc wytwarzania prądu w samochodzie. aby całkiem nie pognebic autora wątku. To wiedza na poziomie pilnego ucznia gimnazjum. Nie warto więc wydawac pieniędzy na udowodnienie niemożliwości skonstruowania perpetum mobile bo do tego w istocie sprowadzają się próby udowodnienia sensowniści montażu słoika z wodą. Ciemnogród i naiwna wiara w geniusz wsiowego nieuka.

  
 
Kompromitujesz sie taka argumentacją : czym innym wykorzystanie palnika wodorowego , a czym innym zastosowanie wodoru w samochodzie. Juz tylko wartość energii elektrycznej zużytej do elektrolizy jest większa niz ilość energii chemicznej ze spalania wodoru. A gdzie sprawność wytwarzania energii elektrycznej czy sprawność silnika? To wiedza na elementarnym poziomie fizyki. Myslałem, że tylko ortografia i gramatyka to Twoja słaba strona ... Nawet nie jesteś w stanie zrozumiec jakie bzdury piszesz. To wiedza obliczona na naiwnych niueków.
Gdybyś miał rację to byś szybko został milionerem i laureatem Nagrody Nobla z chemii i fuzyki a wszelkie problemy energetyczne byłyby pestką. Zgłoś ten pomysł do Kancelarii Prezydenta jako uniezaleznienie się od rosyjskich dostaw paliw.Medal murowany.
Proponuję przepytanie jakiegoś chłopaczka z podstawówki to Ci wytłumaczy , że perpetum mobile jest niemozliwe do skonstruowania, a do tego sporowadza się Twoje oczekiwanie.
Nie znaczy to, że paliwo wodorowe nie ma sensu. Ma , ale tylko w przypadku posiadania taniej energii elektrycznej , której nie mamy innej mozliwości wykorzystania czy akumulacji. Innymi słowy , gdybyś elektrolizy dokonał np. przy pomocy baterii słonecznej a nie silnika i alternatora, to warto dyskutować. A tak to szkoda czasu , jednak skoro poprawia to Twoje odczucia, to typowy efekt placebo .
  
 
Witaj hydrol.
W stanach właśnie możesz sobie zamówić taak jak u nas solary wlaśnie ogrzewanie wodorowe które jest zasilane z baterii słonecznych które także ładują akumulatory do zasilania pradem mieszkania i wytwornicy wodoru.
Możesz sobie także kupić profesjonalne zestawy montażowe do zasilania wodorowego także u nas w europie. jak chcesz to ci podam namiary.
jeździ takze dużo samochodów flotowych na tym zasilaniu.
o jednym trzeba jednak pamietać, że nie jest to wykorzystywane do zasilania głównego w samochodach.
a poza tym jak byśmy pisali dyktando to napewno byłbym lepszy. niestety posługuję sie starą klawiaturą i nie wszystko wklepuje się jak należy.
i jeszce na koniec generator wodoru pobiera mniej prądu w samochodzie od zainstalowanego np. radia. więc to ty sie nie ośmieszaj.
i jeszce jak ludzie podażali by twoim tokiem rozumowania to nadal skakali by po drzewach. więc może najpierw ty zejdx z tego drzewa co na niego wszedłeś.

Cytat:
2009-12-14 17:25:32, hydrol pisze:
Kompromitujesz sie taka argumentacją : czym innym wykorzystanie palnika wodorowego , a czym innym zastosowanie wodoru w samochodzie. Juz tylko wartość energii elektrycznej zużytej do elektrolizy jest większa niz ilość energii chemicznej ze spalania wodoru. A gdzie sprawność wytwarzania energii elektrycznej czy sprawność silnika? To wiedza na elementarnym poziomie fizyki. Myslałem, że tylko ortografia i gramatyka to Twoja słaba strona ... Nawet nie jesteś w stanie zrozumiec jakie bzdury piszesz. To wiedza obliczona na naiwnych niueków. Gdybyś miał rację to byś szybko został milionerem i laureatem Nagrody Nobla z chemii i fuzyki a wszelkie problemy energetyczne byłyby pestką. Zgłoś ten pomysł do Kancelarii Prezydenta jako uniezaleznienie się od rosyjskich dostaw paliw.Medal murowany. Proponuję przepytanie jakiegoś chłopaczka z podstawówki to Ci wytłumaczy , że perpetum mobile jest niemozliwe do skonstruowania, a do tego sporowadza się Twoje oczekiwanie. Nie znaczy to, że paliwo wodorowe nie ma sensu. Ma , ale tylko w przypadku posiadania taniej energii elektrycznej , której nie mamy innej mozliwości wykorzystania czy akumulacji. Innymi słowy , gdybyś elektrolizy dokonał np. przy pomocy baterii słonecznej a nie silnika i alternatora, to warto dyskutować. A tak to szkoda czasu , jednak skoro poprawia to Twoje odczucia, to typowy efekt placebo .

  
 
Zapomniałem dodać,że w styczniu będę montował generator do Fiata Pandy 1,2 litra.
Pod koniec stycznia podam wyniki.
  
 
niepotrzebnie się pienisz , mieszasz rzeczy możliwe , interesujące i sensowne z bzdurami , których w dodatku nie rozumiesz a myślałem, że napisałem prostymi słowy : nie zrobisz więcej energii niż ta którą włożysz w proces. Twierdzisz , choc może sam tego nie zuważasz, że spalając lpg z wodorem i wytwarzając wodór masz dodatni bilans bo oszczędzasz 1/4 w stosunku do sytuacji bez wodoru. To przeczy podstawom nauki i zainteresować może tylko Ciebie . Świat jest pełen cudownych wynalazków i lekarstw na wszystko.
Nie czekaj, ogłoś ten wynalazek publicznie , może ktoś się pochyli nad Tobą.
Kup sobie klawiaturę, nie kosztuje drogo , tym bardziej skoro masz perpetum mobile . Uwżaj na siebie. Jestes genialny Jak Napoleon.
  
 
Widzę ,że jednak picie tego hydrolu szkodzi Ci na umysł. Proszę nie pij więcej bo rozum będziesz miał coraz krótszy. A ja i tak zrobię Ci na złość i będę montował generator do kolejnego samochodu.
Pozdrowienia dla niepijących hydrolu.


Cytat:
2009-12-15 22:39:20, hydrol pisze:
niepotrzebnie się pienisz , mieszasz rzeczy możliwe , interesujące i sensowne z bzdurami , których w dodatku nie rozumiesz a myślałem, że napisałem prostymi słowy : nie zrobisz więcej energii niż ta którą włożysz w proces. Twierdzisz , choc może sam tego nie zuważasz, że spalając lpg z wodorem i wytwarzając wodór masz dodatni bilans bo oszczędzasz 1/4 w stosunku do sytuacji bez wodoru. To przeczy podstawom nauki i zainteresować może tylko Ciebie . Świat jest pełen cudownych wynalazków i lekarstw na wszystko. Nie czekaj, ogłoś ten wynalazek publicznie , może ktoś się pochyli nad Tobą. Kup sobie klawiaturę, nie kosztuje drogo , tym bardziej skoro masz perpetum mobile . Uwżaj na siebie. Jestes genialny Jak Napoleon.

  
 
zabrakło argumentów i przechodzisz do inwektyw ? Najśmieszniejsze w Twoich wywodach jest stwierdzenie , że generator pobiera mniej prądu niz radio . Oznacza to Twoim zdaniem , że moc kilku watów może generować moc silnika o mocy kilku kilowatów. Naprawdę nie czujesz głupoty ? Łatwo policzyć ile mozna w ten sposób wytworzyć wodoru i jaka jest jego energia chemiczna, ale tu trzeba miec ukończoną podstawówkę a może nawet gimnazium
Jeśli robisz to w swoim aucie i na swój koszt to nie ma sporawy. Ale jeśli oferujesz to innym i pobierasz pieniądze to jesteś ordynarnym złodziejem
I tyle na temat.
  
 
Więc wg.ciebie te firmy z Niemiec ,Angli, USA którzy są najwiekszymi producentami kompletnych zestawów pod konkretne samochody dla firm i ich flot są kompletnymi idiotami.
No,No,No to klękam przed tobą na cały świat super fachowcem od HHO .
Gdybyś może trochę poczytał opracowań naukowych na ten temat to może by Ci się mózgownica nie lasowała.
  
 
Cytat:
2009-12-16 17:44:55, croma1 pisze:
Więc wg.ciebie te firmy z Niemiec ,Angli, USA którzy są najwiekszymi producentami kompletnych zestawów pod konkretne samochody dla firm i ich flot są kompletnymi idiotami. No,No,No to klękam przed tobą na cały świat super fachowcem od HHO . Gdybyś może trochę poczytał opracowań naukowych na ten temat to może by Ci się mózgownica nie lasowała.


A slyszałeś o czymś takim jak "tekst sponsorowany" ?
To jak inaczej nazwiesz "naukowe opracowania" kóre swoim autorytetem mają podeprzeć takie bzdury , jak : magnetyzery , ceramizery , turbinki Kowalskiego , elektryczne turbodoładowanie , czy też przekręt wszechczasów - czyli efekt cieplarniany ?
  
 
schab.
jeszcze nikomu tego nie montowalem i jestem na etapie testowania ale widzę,że macie z hydrolem jakieś problemy ze zdrowiem. są przecież instalacje na wodór i jak chcecie go zatankować to zapraszam do niemiec . jak chcecie go zatankowac to podam namiary gdzie można to zrobić.
a tak np. odnośnoie magnetyzerow to były stosowane w lotnictwie niemieckim. jak chcecie to wam zrobimy wtrysk wody do silnika w celu podwyzszenia mocy silnika. robimy to dla starujacych na1/4 mili.
jak będa jakies pytania to sie polecam.
  
 
hydrol, grunt to experyment. Jak sam nie sprawdzisz to nie uwierzysz i pamiętaj o maxymie która mówi: "człowiek dobrze wykształcony nie jest w stanie wymyślić niczego nowego bo wiedza mu na to nie pozwala". Ja zrobiłem sobie generatorek DRY-CELL i zamontowałem do swojego samochodu gdzie mam instalację LPG i jestem bardzo zadowolony z efektów. Silnik pracuje równo, jest zdecydowanie mocniejszy, i oszczędza 15-20% gazu.
  
 
Cytat:
2009-12-16 17:44:55, croma1 pisze:
Więc wg.ciebie te firmy z Niemiec ,Angli, USA którzy są najwiekszymi producentami kompletnych zestawów pod konkretne samochody dla firm i ich flot są kompletnymi idiotami. No,No,No to klękam przed tobą na cały świat super fachowcem od HHO . Gdybyś może trochę poczytał opracowań naukowych na ten temat to może by Ci się mózgownica nie lasowała.


wystarczy wykonać elementarne obliczenia i nie plącz zasosowania wodoru jako paliwa z jego wytwarzaniem za pomocą generatora o mocy porównywalnej z zasilaniem z czterech paluszków R6 bo to obraża każdego kto choc ociera się o technikę i jakakoliek wiedzę. Cieszę się że robisz to na własny rachunek to świadczy o tym że przynajmniej jestes uczciwy. Cwaniacy proponujacy generatory nie są idiotami , oni to sprzedają idiotom
  
 
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Śledzę właśnie ten temat.
Jestem pełen podziwu dla was chłopki ( którzy zamontowali generator ) w swoim samochodzie i widzą różnice. Niedowiarki którzy w to nie wieżą niech sami się przekonają. Pozdrawiam.

[ wiadomość edytowana przez: Tomek1980 dnia 2009-12-16 21:44:12 ]
  
 
Cytat:
2009-12-16 21:38:12, Tomek1980 pisze:
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Śledzę właśnie ten temat. Jestem pełen podziwu dla was chłopki ( którzy zamontowali generator ) w swoim samochodzie i widzą różnice. Niedowiarki którzy w to nie wieżą niech sami się przekonają. Pozdrawiam. [ wiadomość edytowana przez: Tomek1980 dnia 2009-12-16 21:44:12 ]


kup słownik ortograficzny zanim coś napiszesz publicznie bo nie jestes wiarygodny pisząc po murzyńsku , przepraszam za szczerośc
  
 
Biorąc na zdrowy rozum to trudno się nie zgodzić z Hydrolem. Wodór jest jeszcze bardziej ,,spokojnym" paliwem niż LPG. Dużo wyższa liczba oktanowa 130, mniejsza prędkośc spalania i niższa wartość opałowa mieszanki. Przy zasilaniu samym wodorem silnika benzynowego trzeba się spodziewać spadku mocy o 40%. Żeby to skompensowac powinno się zdecydowanie podnieść stopień sprężania. Takie informacje można wyczytać w sieci chociażby tu:
http://www.ekoenergia.pl/index.php?id_art=246&cms=92&plik=Paliwo_przyszlosci_dla_silnikow_spalinowych.html
Pytanie z innej beczki: jak działa wodór zastosowany w małej ilości jako dodatek do LPG? Croma stwierdza że działa bardzo pozytywnie. Gdzie leży prawda to czas pokaże.
Ja ze swojej strony czytałem o dodawaniu LPG do silników diesla. Też spalanie dwu różnych paliw jednocześnie i też bardzo pozytywne efekty.


[ wiadomość edytowana przez: gondoljerzy dnia 2009-12-17 11:55:36 ]
  
 
Cytat:
2009-12-17 11:54:33, gondoljerzy pisze:
Biorąc na zdrowy rozum to trudno się nie zgodzić z Hydrolem. Wodór jest jeszcze bardziej ,,spokojnym" paliwem niż LPG. Dużo wyższa liczba oktanowa 130, mniejsza prędkośc spalania i niższa wartość opałowa mieszanki. Przy zasilaniu samym wodorem silnika benzynowego trzeba się spodziewać spadku mocy o 40%. Żeby to skompensowac powinno się zdecydowanie podnieść stopień sprężania. Takie informacje można wyczytać w sieci chociażby tu: http://www.ekoenergia.pl/index.php?id_art=246&cms=92&plik=Paliwo_przyszlosci_dla_silnikow_spalinowych.html Pytanie z innej beczki: jak działa wodór zastosowany w małej ilości jako dodatek do LPG? Croma stwierdza że działa bardzo pozytywnie. Gdzie leży prawda to czas pokaże. Ja ze swojej strony czytałem o dodawaniu LPG do silników diesla. Też spalanie dwu różnych paliw jednocześnie i też bardzo pozytywne efekty. [ wiadomość edytowana przez: gondoljerzy dnia 2009-12-17 11:55:36 ]


ale ja nie kwestionuję sensu i możliwości wspóspalania wpodoru z lpg jeśli wodór jest tankowany do zbiornika. Dziwię sie tylko , że mozna wierzyć w wtworzenie wodoru z wody na bieżąco z instalacji samochdowej i uzyskanie z tego powodu kilka tysięcy razy więcej energii niż zuzyta na elektrolizę energia elektryczna ( z kilku watów moc kilku kilowatów wedle deklaracji genialnych posiadaczy). Przeczy temu sam fakt , że przy spalaniu wodoru uwalnia się duża ilość energii i woda . Więc logiczne jest ,że odwrócenie procesu i rozdzielenie wody , produktu spalania wodoru, na wodór i tlen wymaga dostarczenia tej samej ilości energii. To podstawowa zasada zachowania energii. Nic nie ma za darmo , ani nie dostaje się więcej energi bez pracy
Choć oczywiście nie zaprzeczam że wodór może być paliwem przyszłości i ile znajdzie się źródło taniej energii do elektrolizy , bezpieczny sposób jego dystrybucji i spalania w silnikach. To że jest to paliwo absolutnie nieszkodliwe przemawia do każdego. Nawet do mnie , ale domowym generatorem to można co najwyżej balonik nadmuchac

[ wiadomość edytowana przez: hydrol dnia 2009-12-17 16:26:22 ]
  
 
Całe szczęście że są jeszcze ludzie praktyczni, którzy nie zwracają uwagi na zarozumiałych "naukowców" i sami sprawdzają co jest możliwe a co nie jest. Jak by było tak jak pisze "hydrol" i inni jemu podobni to chodzilibyśmy jeszcze w skórach i z maczugami. Dzięki ciekawości człowieka powstało wiele wynalazków i tak jest z HHO. Ludzie na tym jeżdżą , nawet policja i straż pożarna w USA, a "Hydrol" twierdzi że to niemożliwe. Radzę każdemu co potrafi i ma możliwości żeby sam sprawdził jak to jest no i podzielił się z nami swoimi doświadczeniami. Powiem że nie jest łatwo, ale jak się trochę poczyta i poogląda filmiki to można coś zdziałać, sam nad tym pracuję i zaczyna mi się ten pomysł coraz bardziej podobać.
  
 
Cytat:
2009-12-17 20:08:10, majsterkowicz pisze:
Całe szczęście że są jeszcze ludzie praktyczni, którzy nie zwracają uwagi na zarozumiałych "naukowców" i sami sprawdzają co jest możliwe a co nie jest. Jak by było tak jak pisze "hydrol" i inni jemu podobni to chodzilibyśmy jeszcze w skórach i z maczugami. Dzięki ciekawości człowieka powstało wiele wynalazków i tak jest z HHO. Ludzie na tym jeżdżą , nawet policja i straż pożarna w USA, a "Hydrol" twierdzi że to niemożliwe. Radzę każdemu co potrafi i ma możliwości żeby sam sprawdził jak to jest no i podzielił się z nami swoimi doświadczeniami. Powiem że nie jest łatwo, ale jak się trochę poczyta i poogląda filmiki to można coś zdziałać, sam nad tym pracuję i zaczyna mi się ten pomysł coraz bardziej podobać.


nie jest to wiedza "naukowca" bo trudno tak określić wiedzę podawaną na pierwszych lekcjach fizyki czy chemii . Postęp nie rodzi się w głowach naiwnych nieuków , ale w głowach ludzi umiejących kojarzyć fakty , prognozowac skutki i oszacować efekty. I nie hydrol tak twierdzi ale każdy kto ma choć elementarną wiedzę i praktykę w technice całkiem praktycznej. Mimo to nie zniechęcam nikogo do dziłań bo nawet błądzenie prowadzi do poznania. Może zachęci to do sprawdzenie tak podstawowych informacji jak ciepło spalania wodoru i ilość energii potrzebnej do elektrolizy wody. To nie teoretyczne rozważania lecz całkiem praktyczna, łatwo sprawdzalna wiedza . Inaczej to bezmyslna wiara w czary.
Argumenty o działaniach murzyńskich, niemieckich czy chińskich idotów mnie nie instersują , proszę o merytoryczne argumenty bo inaczej to żałosna dzicinada a nie forum techniczne.


[ wiadomość edytowana przez: hydrol dnia 2009-12-17 21:00:34 ]

[ wiadomość edytowana przez: hydrol dnia 2009-12-17 21:02:37 ]
  
 
Cytat:
To że jest to paliwo absolutnie nieszkodliwe przemawia do każdego. Nawet do mnie


I tu muszę "każdego" poinformować , że o ile w procesie spalania wodoru powstaje tylko woda , o tyle w trakcie tegoż procesu tj spalania wysokotemperaturowego w obecności powietrza atmosferycznego - powstają z pozostałej części gazów produkty uboczne w postaci tlenków azotu . A to z kolei powoduje , że z rury wydechowej zamiast czystej wody wylatuje czysty kwas azotowy ...
I trzeba naprawdę potężnych katalizatorów , aby przekształcic go w mniej szkodliwe substancje ! Dlatego większość projektów ( poza BMW i Mazdą ) poszła w kierunku ogniw paliwowych produkujących energię elektryczną . Ale i tu są ograniczenia w postaci dużych ilości ciepła powstającego w tym procesie - przez co ogniwa paliwowe maja ograniczoną moc .
Tak że z tym "paliwem przyszłości" - to trochę na wyrost ...