Economizer Corolla E9 1.3XLi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Widam serdecznie.
Zapewne powielam temat, ale naprawdę nie mogę znaleźć nic o tym. W mojej Corolce cały czas świeci się pomaranczowa lamka Economy. Od kąd ją kupiłem to tak jest. Spalanie w normie (miasto 6.5 lato 7.5 zima, trasa 5.2-5.7), silnik chodzi normalnie, autko nie jest słabe. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Przedewszystkich prosiłbym o info gdzie znajduje się czujnik sterujący tą kontrolką? Czy jest to ten przy poszybiu? Czy on może być tu przyczyną? Bardzo byłbym wdzieczny za Waszą pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

EDIT: Jeżeli nie chce się wam odpowiadać bo temat był wałkowany to proszę o linka do tego tematu jeżeli to możliwe. Znalazłem tylko temat dotyczący Carinki. Prosiłbym chociaż o opisanie (ew. pokazanie na foto) miejsca gdzie jest czujnik z economizera. Bardo proze o pomoc. Pozdrawiam.

[ wiadomość edytowana przez: Baton_SL dnia 2008-12-01 17:53:52 ]
  
 
Baton temat economizera był wielokrotnie wałkowany. Zerknij proszę do tematów które znalazłam - może coś pomogą:
-> Economizer w E9
-> Economizer w Starlet
->Wyjaśnienia Bigelektrona nt. economizera

Pozdrawiam!
  
 
Dzięki Madziu, ale te tematy mi nie pomagają. W jednym z nich jest zdjęcie czujnika ale nie z Corolki. Prosze tylko o wskazanie mi lokalizacji tego czujnika. Bo takiego jak na tej fotce nie kojarze a za ciemno jest teraz żeby sprawdzić. Z opisu na innym forum mam przypuszczenia że nie jest to zlokalizowane tak jak na tej fotce. Plis napiszcie mi tylko gdzie ten czujnik jest.
  
 
Cytat:
2008-12-01 20:15:13, Baton_SL pisze:
Dzięki Madziu, ale te tematy mi nie pomagają. W jednym z nich jest zdjęcie czujnika ale nie z Corolki. Prosze tylko o wskazanie mi lokalizacji tego czujnika. Bo takiego jak na tej fotce nie kojarze a za ciemno jest teraz żeby sprawdzić. Z opisu na innym forum mam przypuszczenia że nie jest to zlokalizowane tak jak na tej fotce. Plis napiszcie mi tylko gdzie ten czujnik jest.


Nie wiem jakie jest akurat rozwiazanie w E9 bo takiego modelu ze 2 lata nie widzialem,i dokumentacji nie posiadam,ale spotkalem w zasadzie 3 rozwiazania sterowaniem diodami economy.
Jedno- najstarsze to wezyk z kolektora do deski rozdzielczej a na desce czujnik podcisnienia zamienia odczyt na funkcje zapalenia diody pomaranczowej lub zielonej.
Nowsze rozwiazania to informacja o podcisnieniu z komputera silnika na deske 2 przewodami,a komputer korzysta z mapsensora na scianie grodziowej.
Trzecie rozwiazanie to czujnik podcisnienia w okolicy kielicha amortyzatora od strony pasazera,polaczony z kolektorem ssacym wezykiem,czujnik polaczony z deska 1 kablem.
Musisz sobie sprawdzic jakie rozwiazanie jest akurat w twoim modelu.Zacznij od szukania czujnika.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Z innego forum dowiedziałem się już gdzie to jest Jest to trzecie rozwiązanie. Jeżeli naprawię to to wrzuce foto i opisze co tam było Dzieki za pomoc pozdro
  
 
Jeżeli świeci się pomarańczowa lampka,to ten czujnik który jest umocowany przy kielichu amortyzatora możę byc uszkodzony. Ja tak miałem w swojej. Membrana w czujniku była dziurawa ,a wtedy ten przewód z czujnika który leci do deski jest zwarty do masy i świeci się pomarańczowa lampka.Jak cię drażni pomarańczowy kolor odłącz ten przewód elektryczny od czujnika będziesz miał zieloną .
Ja nie mogłem kupic czujnika ,rozebrałem go i nakleiłem na membranę łatę z membrany od piły motorowej Trzeci rok i jest OK
  
 
U mnie czujnik jest uszkodzony, prawdopodobnie tak samo jak u Ciebie W kazdym razie mam dojście do tych czujników za 50 zł więc jak co to można pisać na pm albo i nawet tu a przewód już odłaczyłem