Skrzypiące zawieszenie :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
co może być przyczyną skrzypiącego przedniego zawieszenia,bylem na stacji diagnostycznej zero luz wszystko ok naciskamy zawieszenie nic nie słychać a podczas jazdy zwłaszcza przez przejazdy na spowalniaczach przerazliwy zgrzyt hmmm, myślałem że na sworzniach ale dostały zastrzyk z oleju i nic nie pomogło ???
  
 
Nie ma tragedii, to tylko tulejka ta większa, tania jak barszcz. Czasem jednak wygodniej kupic cały wahacz, drozej ale masz całośc łącznie z końcówka. pozdro
  
 
tak też zrobię mam też do wymiany tarcze to zarazem wymienię wahacze może pomoże
  
 
mi skrzypialo kiedys strasznie na progach zwalniajacych.
padla tuleja na wahaczu
(jesli kupujesz caly wahacz to uwazaj na te tanie)
  
 
mnie tak skrzypialy gumki na stablizatorze a szukalem wszedzie tylko nie tam
  
 
Skrzypi podczas jazdy na nierównościach i również jak wciśniesz samochód na postoju? Skrzypią ci sworznie kulowe wahaczy (jeden lub oba), doraźnie pomoże kropla (lub dwie) oleju - nieuchronnie konieczna będzie wymiana (ale za jakiś czas).
Pozdro.
  
 
Cytat:
co może być przyczyną skrzypiącego przedniego zawieszenia,bylem na stacji diagnostycznej zero luz wszystko ok naciskamy zawieszenie nic nie słychać a podczas jazdy zwłaszcza przez przejazdy na spowalniaczach przerazliwy zgrzyt hmmm, myślałem że na sworzniach ale dostały zastrzyk z oleju i nic nie pomogło ???



Sprawdź przeguby łącznika stabilizatora ...często zapominany element zawieszenia
  
 
Stawiam na końcówkę drążka stabilizatora. Miałem podobną historię niedawno. Końcówka bez luzu, a zaczeła skrzypieć. Wykręciłem, zdjąłem gumki, nałozyłem smaru. I zamontowałem ponownie. Jest spokój. Możesz, też przez gume zapodać strzykawką troche oleju. Igła przebijesz osłonke, i nie bedzie problemu.
  
 
Witam, miałem podobny przypadek i wlałem strzykawką trochę oleju na gumy stabilizatora i przestało skrzypieć spróbuj,pozdrawiam.
  
 
posmaruję jeszcze elementy które podpowiadacie jak naoliwię odpiszę co pomogło
  
 
To kiedy odpiszesz co pomogło? nie mow,ze tak długo oliwisz
  
 
sorki że dopiero odpisuję ale dopiero teraz walczyłem ,pomogła wymiana gum na drążku stabilizatora 10pln teraz jest cisza wahacze były ok
  
 
dzięki wszystkim za podpowiedzi ,wątek można zamknąć
  
 
A takie pytanko - czy te gumy miały w środku taką wkładkę, jakby z materiału powleczonego gumą? Bo jeśli nie, to niekoniecznie wątek do zamknięcia. Jeśli wymieniać gumy to tylko na oryginalne. Sam właśnie wymieniłem przy okazji łączników.
Zamienniki nie mają tej warstwy i bardzo szybko się wycierają.
  
 
a to mnie kolega zaskoczył nie wiem jak wyglądały ale faktycznie zwróciłem teraz uwagę na allegro i różnice widać, jak szybko padną będę wiedział jakie kupić dzięki za podpowiedz ale na razie jest ok
  
 
Odnośnie tych tulejek było tego na forum i to bardzo dużo. A jak kupujesz części, to polecam kolegę Slawas1 - ford-sklep.plsklep

Doradzi w doborze, a i ceny ma przyzwoite.