[MacFly] Następcza Bordowego :) Misiu Galant :) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No i obiecane foty

Cały album http://macfly2.fotosik.pl/albumy/578386.html



[ wiadomość edytowana przez: MacFly dnia 2009-01-27 21:23:11 ]
  
 
Biale kierunki mu zapodaj
  
 
Cytat:
2009-01-25 18:32:01, Seba pisze:
Biale kierunki mu zapodaj


Zdecydowanie
  
 
Cytat:
2009-01-25 18:32:01, Seba pisze:
Biale kierunki mu zapodaj



Już zamawiam
  
 
I nastąpiło kilka zmian, tzn. białe kierunki przód i błotnik, oryginalny grill, wymienne całe sprzęgło :/ i noje oponki na tył, choć tutaj dałem ciał na maxa są to TOYO T1R 205/55 R16, myślałem że ten profil nie będzie jakoś mega wyskoki, ale jest masakra, przód mam 205/50 i już mi się dupa nie podoba bo teraz jakoś tak za wysoko siedzi Wizualnie


Kilka zdjęć
  
 
nowe a wyglądają jak używki
  
 
Cytat:
2009-02-22 19:33:39, skidmarks pisze:
nowe a wyglądają jak używki



może powiesz mi po czym to poznajesz ??
  
 
ty czekj nowe. farba na biezniku już widze. ale twój aparat na zdjęciu tej felgi ładnie ją postarzał

[ wiadomość edytowana przez: skidmarks dnia 2009-02-22 20:04:17 ]
  
 
Ładny Galancik...
Zawsze mi sie podobały...
Szkoda tylko że to nie kombi, bo jak dla mnie są ładniejsze
Na Twoim miejscu zapodał bym jakieś ładne 17 bo teroche są małe jak do takiego nadwozia....
Delikatne zmiany a na duży PLUS

PS. ile płaciłeś za oponki?? bo też musze zmienić....
  
 
skidmarks mój aparacik już swoje lata ma

Rafal__K a będziesz mi kupował oponik do tych 17"
Za opony dałem 295zł za sztukę, choć leżakowały gdzieś na magazynie bo mają na boku datę 5107, i przy rozmowie z sprzedającym z allegro nie ukrywał tego.
Teraz tył auta fajnie się trzyma drogi, dziś przy wjechaniu w kałuże na drodze przy około 120-130km/h, przód mi za myszkował, a na przodzie mam oponki Uniroyal RaniSport 2 też bieżnik w kształcie "V", i już myślałem że wylecę w pobliskie drzewa na poboczu, a tył przejechał bez żadnego ale.

Więc oponki Toyo polecam choć dopiero przejechałem na nich ok. 500km, na śniegu, lodzie, mokrym i suchym asfalcie


[ wiadomość edytowana przez: MacFly dnia 2009-02-22 21:08:07 ]
  
 
mmbu zimówki mam, są to 14", jak kupiłem gala to śniegu nie było więc za bardzo mi się nie chciało zmieniać kółek,wiem że zimówka w temp. poniżej 7-10 zachowa się o wiele lepiej, ale dziś cały dzień była u mnie temp. w plusie 2-3 stopnie, cały dzień pada deszcz, drogi główne są odśnieżone, sama woda, tak gdzie robiłem zdjęcia to taka mega boczna droga, choć wylana asfaltem więc tam śniegu to jest

Ale kiedyś zimówkę nie było i ludzie sobie jakoś radzili , najgorzej to jest ruszyć z miejsca na śniegi i zahamować bo ABS głupieje. Ale potrafię jeździć i potrafię przewidywać co może się stać na drodze ( proszę tego nie brać jak by się chwalił czy coś ) i na letnich i z 2.5 V6 pod maską potrafię pojechać szybciej i bezpieczniej niż nie jeden na zimówkach.

I zimówka za bardzo nie pomoże aby przenieść 161-163 km i 223 Nm różnie podaję, i podobno 7.9 sek do 100km/h
I taka mała ciekawostka, na Japonie był produkowany 1,8 V6 z takimi osiągami jak na Europę 2.5 V6
  
 
Wiesz opon co sezon sie nie wymienia...
Kupisz raz nowe i śmigasz 3-4 lata spokojnie
Niedawno czytałem test tych oponek i są jednymi z najlepszych jeśli chodzi o mokre nawierzchnie....
No a na suchym tym bardziej....
Dlatego sam bede kupywał takie na nowy sezon....
Tylko mniejszy balon
  
 
Cytat:
z 2.5 V6 pod maską potrafię pojechać szybciej i bezpieczniej niż nie jeden na zimówkach.



Cytat:
najgorzej to jest ruszyć z miejsca na śniegu i zahamować



Dobre ,grunt to dobry humor .
  
 
Cytat:
2009-02-22 21:50:33, kamil76 pisze:
Dobre ,grunt to dobry humor .



Doczytaj do końca...
Weź zachamuj na śniegu z ABS'em....
To tak jakbyś wogle niemiał hamulców....
  
 
Cytat:
2009-02-22 22:23:02, Rafal__K pisze:
Doczytaj do końca... Weź zachamuj na śniegu z ABS'em.... To tak jakbyś wogle niemiał hamulców....



To bez ABS`u na śniegu zatrzymam się szybciej ??
  
 
Cytat:
2009-02-22 22:30:07, Asior pisze:
To bez ABS`u na śniegu zatrzymam się szybciej ??



jestem w stanie zaryzykować takie stwierdzenie
  
 
Pewnie na letnich oponach ,jak właściciel Galanta
  
 
Cały urok FEFK łapanie za słówka.

Całą pewność na zimówkach i bez ABSu zatrzymam się szybciej. Gdyż jak wiadomo ABS ma za zadanie nie dopuścić do zablokowania kół, i aby kierowca mógł hamująć ominąć przeszkodę, a więc jak się hamuję na lodzie czy śniegu, czy nawet na suchym asfalcie ABS potrfi wydłużyć drogę hamowania nawet o kilka metrów. Ale nie chcę wywołać jakieś burzy bo zaraz się zacznie.

Ja bym z miłą chęcią go wyłączył
  
 


Ja uważam ABS w dużych ciężkich samochodach jak mój czy Galant jako zbawienie.


p.s. nie zostawiał na ostatnią chwilę hamowania przed skrzyżowaniami w miastach. Typowa u nas tarka potrafi uruchomić ABS. Ja tak parę lat temu wleciałem na pół skrzyżowania przy salwie klaksonów
  
 
Zwróćcie uwagę na tabelkę na samy końcu pod tym linkiem KLIK
No i ogólnie polecam lekturę

Jak widać był ten test przeprowadzony dla auta bez absu na zablokowanych kołach, a co by było jak by samochód ten hamował na granicy zablokowania kół ??