Tabela Obrotów - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam prosbe. Od jakiegos czasu proboje dojsc co jest z moja lajdaczka. Cos mam za niską prędkość max, coś obroty są nie takie. Wpadlem na pomysł żeby zrobić tabele-wykres zależności prędkości do obrotów. (4 wykresy, kazdy dla oddzielnego biegu). Wykresy moglyby pomóc w diagnostyce chorób Ladnej (np.sprzęgło, prędkościomierz etc.).
Moja prośba - Czy mozecie mi podac swoje prędkości na każdym biegu przy obrotach = 4000.
Dotyczy silnika 1300 i skrzyni 4-o biegowej.
Im wiecej bede mial danych od Was tym dokladniej bede mogl obliczyc średnią. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc.
Moje osiągi to:

I bieg - 25 km/h
II bieg - 45
III bieg- 75
IV bieg- 100

P.S. Nie sugerujcie sie moimi danymi, mogą byc odmienne od Waszych.
Tabele opublikuje na forum.
  
 
Jak chcesz, to mogę ci podesłać excela z przełożeniami dla łady 2107 1.5 skrzynia V (jakiś czas temu zrobiłem cos takiego).
 
 
Sorki za anonima

Zamieściłem w necie dla chętnych jeszcze raz pliki z excelem i z wykresami w formacie jpg i bmp
LINKI:
EXCEL 31KB
PLIK spakowany z wykresami prędkości na poszczególnych biegach

Dla tych, którzy nie znają przełożeń w swoich ładziankach polecam stronkę węgierskiego clubu lady: KLIKAJ TUTAJ

Pozdrowionka Sławek Łódź
-------------------------------
  
 
A nie lepiej policzyć to wszystko na kartce?
Potrzebne dane to obwód koła-ok. 176cm( zależy od opony oczywiście)
przełożenie główne - 3,9 albo 4,1 albo 4,3
Przełożenia skrzyni biegów - są w książce obsługi. I troche cierpliwođci... Musi wyjsc!
  
 
Przy nominalnych oponach przy maksymalnym momencie obrotowym w 1.3 - przy 3600 obr/min powinno być na 4 biegu 95 km/h, a na 5 120 km/h.
  
 
Witam all
Sprawa przedstawia się tak: mam obrotomierz w samarce 1.3 z 4 skrzynią i jest to obrotomierz sprawdzony z maszyną ktora zakłada się na kable wyoskiego napięcia (mierzy impulsy)
w niższe biegi się bie zagłebiam ale na 4 biegu przy 80 mam 2500, 90 to 2800, a 100 to 3100-3200 zalezy od wiatru , przy 120 jest 3700-3800 , 130 to jakieś 4400
i przy jeździe nie oszczędzającej paliwa pali mi w mieście nie więcej jak 9-10 jeszcze nigdy sie nie zdarzyło żeby spalia wiecej, trasa to juz co innego 7-8 przy 110 - 120
  
 
może ktoś z waszych kolegów znajacych sie na exelu zrobiłby cos takiego i nie byłoby problemu zpredkoscią i obrotami.tabela