Chcę kupić zestaw

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Chcę kupić zestaw radio + antenka na magnesie jednak tyle jest sprzętu że nie wiem na co się zdecydować. Ostatnio miałem unidena 510 + antenka presidenta metrowa (nie pamiętam nazwy) niestety ukradli mi to.Cena myślę max do 500 zł jednak jak by było taniej to było by fajnie.głownie używam radia na trasie.Proszę o pomoc gdyż nie chcę kupić czegoś czego nie wykorzystam lub przepłacić.Poruszam się małymi autami.

dzięki i pozdro

[ wiadomość edytowana przez: kryst11 dnia 2008-07-06 15:22:21 ]
  
 
Uniden to bardzo dobre radio, więc zeby poczuc roznice na korzyść, kup Presidenta Taylora ( najlepiej uzywanego, made by philipines ) i do tego jakąs krotką antene np. Hustlera albo Wilsona Little Will.
  
 
[quote]
witam chce kupic zestaw a nie wiem na jakie radyjko i antene sie zdecydowac gdyz nie mam za duzo siana bo tylko ok 350-400 zł.Słyszałem ze dobre są radio president ,a co mozecie powiedziec o radyjkach TTI
Pomóżcie gdyz nie jestem specjalista w tej dziedzinie

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2008-07-08 10:24:09, MIET pisze:
[quote] witam chce kupic zestaw a nie wiem na jakie radyjko i antene sie zdecydowac gdyz nie mam za duzo siana bo tylko ok 350-400 zł.Słyszałem ze dobre są radio president ,a co mozecie powiedziec o radyjkach TTI Pomóżcie gdyz nie jestem specjalista w tej dziedzinie Pozdrawiam


TTI ładnie w nocy swiecą, przeciętnie działają.
Jak nie masz za duzo siana, to na początek z nowych polecam
Unidena 510 albo Onwe MK3 + antena Hustler
Albo jak koledze wyzej, uzywanego Taylora
  
 
kolego kup sobie tti880 z antena sirio145 magnes mam to w osobowce i iestem bardzo zadowolony zasieg w miescie od 5 km do 7 km na trasie niewiem bo niemialem czasu sprawdzic koszt tti880 z antenka sirio 145 montaz+strojenie to koszt 405zł w łodzi polecam
  
 
Kolego kup sobie Unidena Pro 520 XL i jakąś super antenke

73!
  
 
STAN IDEALNY, NOWY zakupiony 19 stycznia w sklepie specjalistycznym z CB, cena jaka mnie interesuje to 300 ZŁ.
Zawartość Zestawu:
*Kartonik po radiotelefonie Alan 48+ Multi
*Radiotelefon ALAN 48+ Multi wraz z nienaruszoną plombą gwarancyjna
*Kabelek zakończony wtykiem do zapalniczki
*Solidna ramka mocująca
*Śrubki i podkładki gumowe do ramki moującej.
*Mikrofon na długim kablu wraz z przyciskami do przełączania kanałów (bardzo przydatne w trasie) i LOCK'iem
*Uchwyt mikrofonowy i śrubki do zamocowania go w samochodzie
*Deklaracja zgodności w języku angielskim i polskim
*Dowód zakupu: PARAGON
*Instrukcja obsługi w 6 językach
*Książeczka: "Ograniczenie używania" czyli": Ogólne informacje o wykorzystaniu CB w innych krajach
*Ulotka Customer Registration
*2 karteczki CERTIFICATO DI GARANZIA

http://allegro.pl/item544339283_nowy_alan_48_plus_multi_sprawdzenie_swr_gratis.html

Zapraszam, pomoge dobrać antenkę, sprawdzenie SWR GRATIS!

Mile widziany odbiór na terenie Warszawy

Pomogę dobrać antenkę
  
 
Cytat:
2008-07-06 15:21:30, kryst11 pisze:
Witam Chcę kupić zestaw radio + antenka na magnesie jednak tyle jest sprzętu że nie wiem na co się zdecydować. Ostatnio miałem unidena 510 + antenka presidenta metrowa (nie pamiętam nazwy) niestety ukradli mi to.Cena myślę max do 500 zł jednak jak by było taniej to było by fajnie.głownie używam radia na trasie.Proszę o pomoc gdyż nie chcę kupić czegoś czego nie wykorzystam lub przepłacić.Poruszam się małymi autami. dzięki i pozdro [ wiadomość edytowana przez: kryst11 dnia 2008-07-06 15:22:21 ]


Z małych, podstawowych radionadajników CB, to rzeczywiście Unideny 510/520 technicznie są naprawdę niezłe, sam używałem przez chwilę 510-ki i nie widziałem wielkiej różnicy w odsłuchu między moim ówczesnym radiem, tj. Maycom EM45 (które uchodziło za sprzęt już ze średniej półki), nawet może trochę z przewagą na rzecz Unidena. Niestety trzeba pamiętać, że powyższe Unideny nie uzyskały świadectwa zgodności w RP i używanie ich jest bezprawne. Jeśli komuś to nie przeszkadza, lub godzi się na to, że Policja może kiedyś zabrać mu sprzęt+raczej duża grzywna, to na prawdę polecam Unidena. Porównywalne do jakości Unidena są małe Presidenty (np. Harry, lub średnie Taylor, Walker), ale to juz dużo wyższa cena.
Antenę polecam zdecydowanie dłuższą, tj. powyżej 1m i zamontowanie jej na dachu samochodu (gdyż włącznościach CB kluczową rolę gra m.in. długość anteny). Jeśli mówimy o antenie z podstawą magnesową- bardzo dobry stosunek jakości do ceny przedstawiają anteny oznaczone symbolem ML-145 produkowane przez liderów rynku, tj. Alan-Midland, Sirio, President (mają one podobne parametry z pewną przewagą na rzecz Presidenta). Dobrym rozwiązaniem jest też bardzo dobra i sprawdzona antena montażowa (na uchwyt stały) President Alaska na dokupionej osobno podstawie magnetycznej, gdyż ten model bardzo dobrze działa również na magnesie. Nie polecam krótkich anten magnesowych typu President Missouri (a w ogóle odradzam mało znane firmy lub nowe na rynku), no chyba że montowane są na wysokim samochodzie typu terenowy lub van.
Pozdrawiam.
p18