Stabilizator przedni rovera do stabilizacji tyłu??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Tak się zastanawiałem ostatnio jakby to było jakby załozył przedni stabilizator od rovera do stabilizacji tylnego zawieszenia. W środkowej części jest on bardzo zbliżony kształtem do tego z KOMBI. Pozostałaby tylko kwestia zamocowania końców staba gdzieś do nadwozia.

Jeśli byłoby to wykonalne to widze dwa plusy tego zabiegu:
- drążek staba jest dostępny niemal wszędzie i za śmieszne pieniądze
- stab przedni ma większy rozstaw ramion jak tylny z kombi więc efekt stabilizacji zawieszenia powinien być większy...

Czekam na opinie.
  
 
Cytat:
2009-03-05 21:47:39, Polon2000DOHC pisze:
- stab przedni ma większy rozstaw ramion jak tylny z kombi więc efekt stabilizacji zawieszenia powinien być większy...




Przeczytaj co napisałeś, powoli, spokojnie.

  
 
Ale czy bez problemow to wszystko przykrece jak stabilizator z kombika????
  
 
wbrew pozorom, staba od kombiaka można kupić, trzeba poszukac ale jest.
nowy to koszt 70 zl + łączniki
  
 
chłopie jak jest mozliwosc to trzeba jakos kombinowac bez wydatkow.

Pytam czy da sie to załozyc stabilizator z wersji rover....
  
 
Jajby można było zaadoptować to by to fabryka zrobiła.

Przegiecie przy dyfrze to nie wszystko. stab przedniego zawieszenia jest dużo szerszy. Jak myślisz, do czego mógłbyś przykrecić łączniki stabilizatora?

  
 
Cytat:
2009-03-05 21:47:39, Polon2000DOHC pisze:
Witam. Tak się zastanawiałem ostatnio jakby to było jakby załozył przedni stabilizator od rovera do stabilizacji tylnego zawieszenia. W środkowej części jest on bardzo zbliżony kształtem do tego z KOMBI. Pozostałaby tylko kwestia zamocowania końców staba gdzieś do nadwozia. Jeśli byłoby to wykonalne to widze dwa plusy tego zabiegu: - drążek staba jest dostępny niemal wszędzie i za śmieszne pieniądze - stab przedni ma większy rozstaw ramion jak tylny z kombi więc efekt stabilizacji zawieszenia powinien być większy... Czekam na opinie.


Deżawi, matrix czy co jeszcze
http://www.fsoptk.pl/forum2/viewtopic.php?t=19635

(dla nieuwaznych proponuję popatrzeć na daty pierwszych postów)

WOW mam nowe wcielenie
  
 
Bociek to znaczy co ? masz dwa konta na MN ? czy też twój post został skopiowany z forum PTK-u ?