[OGÓLNE] Parafina w paliwie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, dawno nie zaglądałem na forum, więc się nie denerwujcie że odrazu zaczynam nowy temat, przeszukiwałem trochę forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie a brzmi tak:

Jak pozbyć się parafiny z ropy?

Przypuszczam że wytrąciła się prafina w te mrozy ostatnie, chodzi o samochód Renault 5 1,6 GTD
Kolega mi go zostawił pod opieką i nie pomyślałem o tym że może się wytrącić parafina. Silnik zapalił przejechał z 2 kilometry i padł, tzn, tak jakby mu paliwa zabrakło a wiem że pół baku jest. Potem odpalał ale nie na wszystkich garach. Popytałem trochę i ludzie mówią że najszybciej parafina się wytrąciła, ale teraz pytanie jak jej się pozbyć? czy przy tej odwilży co teraz mamy da radę go odpalić? dolać jakiegoś środka i będzie jeździł dalej? Ponoć miesza się ropę z benzyną w stosunku 1:10 i ropa nie zamarza .... co o tym sądzicie?

[ wiadomość edytowana przez: ALLka dnia 2009-12-26 21:53:43 ]
[ powód edycji: Edycja tytułu. ]
  
 
zmień filtr paliwa dolej do pełna ropy i po kłopocie
  
 
jak trwoga to do Boga
  
 
ano niekoniecznie trwoga
ale miło czasem zajrzeć na stare dobre forum gdzie koledzy zawsze pomagali, szkoda że coraz mniej takich for jest w sieci. Pozdrawiam serdecznie,

a co do samochodu, to będzie trzeba oprzeć to o mechanika niestety, sam tego na dworzu nie wymienię.
Mam nadzieję że wtryskiwaczy nie trzeba będzie ruszać, o ile wogle ten samochodzik ma wtryski
  
 
Ponoć Denaturat pomaga
  
 
pomaga ale przed wytrąceniem parafiny ,jak już się wytrąciła to zapchała filtr i trzeba go wymienić
  
 
no to znaczy że już wiem co i jak trzeba z tym faktem zrobić. Dzięki za pomoc i chyba można temat zamknąć...
  
 
Zmienić filtr. I sprawić żeby ropa sie ogrzała, to parafina spowrotem sie rozpuści. Czyli wstawić auto do grzanego garażu. A na przyszłość myśleć przed a nie po fakcie