Skrzynia biegów pytanie o olej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam czy próbował ktoś wlewać olej ATF do manualnej skrzyni i jak się będzie ona zachowywała ?
  
 
Cytat:
2009-02-27 19:18:22, cinus pisze:
Witam czy próbował ktoś wlewać olej ATF do manualnej skrzyni i jak się będzie ona zachowywała ?


A po co to robic?? Przeciez to tak jakbys wlal do silnika oleju do smazenia - to olej i to olej
  
 
słyszałem że po takim zabiegu lepiej pracuje skrzynia tzn precyzyjniej ,ale nie wiem czy to prawda dlatego pytam
  
 
Plynniej?? Wg mnie moze lzej bo atf jest zadszy,ale napewno wplynie to ujemnie na smarowanie.
  
 
wlej orginał forda i nie cuduj... wiem coś o olejach do skrzyni bo sie przejechałem jak wymieniałem u siebie (nadgorliwy jestem ) nie chciałem najtańszego ani orginału bo za drogi... po środku był castrol... według strony castrola wszystko ok... olej do skrzyni essa ale po zalaniu znikneła 5... wrzucam a tu jak na luzie... skleił się synchronizator od za gęstego oleju a castrol napisał ze dobry... zdjołem kape ostatnia skrzyni... wytarłem synchronizator,zalałem orginał i baja
  
 
Zależy do jakiej skrzyni-ja do MTX-75 wlałem ATF Dextron-tak wynikało z katalogu Shella,na zwykłym półsyntetyku 75W 90 wyła mi dopuki sie nie rozgrzała.
  
 
W zasadzie nie chodziło mi konkretnie o skrzynie w escorcie bo już go nie mam tylko tak ogólnie czy są jakieś plusy po zalaniu takim gatunkiem oleju ,ale z tego co piszecie chyba zdecyduję si,ę na dedykowany do mojego samochodu
  
 
Ja tez przymierzam sie do wymiany oleju w skrzyni,bo mi wyje Moze nie jest to wyjatkowo dokuczliwe,ale przy 65 km/h jest dosc glosno. Mam nadzieje,ze to pomoze,bo nie chcialbym remontowac jej. Dzwonilem dzis do serwisu forda i uslyszalem,ze kosztuje 52 zl za litr