[MKVI] Problem z rysami i zaciekami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Mam problem ponieważ na mojej masce widnieje wyryte R... Stało się to na śląsku i nie wiem co z tym zrobić. A wygląda to tak:



No i mam też ryski przy klamkach:



Co mogę z tym zrobić ? Mam nadzieje że jedynym wyjściem nie będize wizyta u lakiernika ?

Przy okazji chciałbym zapytać się o to co mogę zrobić z zaciekami po płynie od spryskiwaczy ? Bo fajnie też to nie wygląda:

  
 
Trzeba zrobić polerkę i po sprawie, pasta tempo jeżeli ręcznie, ale najlepiej byłoby maszynowo tutaj pasta ferracela lub 3M ostatnio mi ją polecono, potem zabezpieczyć woskiem i gitarra
  
 
Przy okazji tankowania rozejrzałem się za tą pastą i znalazłem tylko że 3 róże rodzaje. Takie jak na zdjęciu:

http://autosiatki.pl/img/druchema-big.jpg

Więc który wybrać ? Szary, niebieski czy czarny ? Ile będzie potrzeba tego tubek ? No i jaki wosk najlepiej kupić ?
  
 
Kup sobie paste tempo jak ci radzi kolega i nie kombinuj z innymi,Tempo K2, a wosk też K2 Ultra Wax.





[ wiadomość edytowana przez: zigg dnia 2010-05-30 12:29:07 ]
  
 
Ja używałem tej Tempo firmy druchdema kiedyś, to jest jakaś czeska firma ale to tylko raz ją trafiłem, a potem używałem już tylko tej z K2 i mogę polecić, tania i skuteczna. Na cały samochód starczy spokojnie jedna tubka. Wosku K2 nie używałem, ale on raczej nie ma większego znaczenia. Ja używałem wosku carnabua firmy Formula.
  
 
jakis chyba szczesliwy i wyjatkowo glupi kibic ruchu, zeby komus niszczyc samochod

co do tematu tak jak koledzy radza. pasta tempo powinna zalatwic sprawe.

[ wiadomość edytowana przez: smallsize dnia 2010-05-30 12:53:58 ]
  
 
Pasta tempo tu nic nie zdziala, jest ona do lekkiego polerowania, w dodatku recznie to mozna sobie co najwyzej lusterka wypolerowac.

Mozna sprobowac polerki mechanicznej np Fracela, ale jesli rysy sa glebokie to nic ta polerka nie da, bo raz, jesli nie jest zarysowane do bazy lub podkladu to wtedy robi sie to papierem wodnym, wyrownuje powierzchnie (tylko na plytkich rysach) i dopiero polerka. Jesli rysa jest do podkladu czy bazy, to juz tylko lakierowanie. W dodatku pasta zostawi w tej rysie piekny bialy slad, tak ze bedzie jeszcze bardziej widoczna.
  
 
Ja polecam przeglądnąć to forum Link, pasta tempo to najtańsze rozwiązanie ale jest też dużo innych lepszych środków.
  
 
my na myjni używaliśmy pasty najpierw pasty g3 potem g1 do wykonczenia. Nadaje sie do polerki ręcznej i maszynowej. Potem wosk ręczny.