[mk7] problem z silnikiem 1,6 16v benz+gaz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Moim problemem jest dziwięk wydobywający się z pod maski.
Na wolnych obrotach czy na benzynie czy na gazie silnik ma zbliżony dziwięk jak disel. Autko ma przebieg 200tyś. i półsyntetyka przeszedłem na mineralny, jeszcze pare żeczy mi zostało jak świece i filtr powietrza. Dodatkowo dodam że jakiś czas temu wimieniłem cewke zapłonową bo dostawała jakiegoś przeciążenia i zrobiła zwarcie. Jak ktoś ma jakieś pomysły i jakieś rady to proszę o pomoc.
Pozdrawiam
  
 
a bylo cos robione takiego jak remont silnika?? bo moze byc tak ze masz zaworki klepiace.
  
 
Właśnie tego niewiem, ale oleju spalać nie spala ani nim nie żyga przez jakiekolwiek korki lub uszczelke.
  
 
Jaki mineralny zalałeś?
Czy klepanie pojawiło się po zmianie oleju?
Ile przejechałeś na mineralu.
Klepie cały czas czy tylko jak zimny?
  
 
A po co mu minerał lałes??
Wala zapewne popycxhacze hydrauliczne, też po czesci z winy oleju.


[ wiadomość edytowana przez: Magik123 dnia 2009-04-16 22:08:08 ]
  
 
Jak jest cieply to tak niechałasuje a olej mu wlałem mineralny i to całkiem niedawno (ok500km temu) a na półsyntetyku było troche ciszej.
  
 
Na syntetyku było by jeszcze ciszej, czemu na siłe wlałes mu gestszy olej, nie robi sie tak, teraz klepia mocniej na zimnym gdyz olej jest gesty, na cieplym mniej bo sie troche rozrzedzi, ale to i tak nie to co powinno byc.
  
 
A mineralny był castrola lecz niestety opakowanie wywaliłem i zapomniałem symbol lepkości, ale jutro podejde do sklepu w którym go kupiłem i zrobie sobie fotke tego oleju.
  
 
O rzesz, Castrol to nie jest dobry olej, nie sugeruj sie cena, kiedys moze był i ok, ale teraz go zepsuli, a lepkosci nie podawaj bo i tak Ci tu różnicy nie zrobi.
Albo zmiana spoowrotem na polsyntetyk, albo przyzwyczajenie sie do klekotania, ewentualnie zmiana na MObil/Valvoline/ELF to są dobre oleje, ale i tak codow nie zdziałaja.
  
 
Poprawione dzieki
  
 
Ile oleju brał na półsyntetyku między zmianami?


(ps. poprzedni post przez przypadek się usunął )
  
 
Olej który mu wlałem to castrol gtx high mileage 15w/40, czyli lipa?
Więc powiadasz ''Magik123'' żeby zmienić, i zarazem filtr oleju?
<#!! !$^& *$#!!!!> kolejne wydatki
A co do półsyntetyku ''przemkowal'' to dokładnie niewiem, bo niedawno kupiłem to autko i zanim wymieniłem olej zrobiłem jakieś 1200km i niezauważyłem żeby go spalał, nawet znajomy który skończył szkołe w kierunku mechaniki powiedział że niespala oleju, wnioskował to po dymie z wydechu.

P.S. Może to tylko moje złudzenie ale mam takie wrażenie jakby spalał minimalnie benzynke podczas gdy jeżdżę na gazie, jest to możliwe?
  
 
Musisz sie upewnic ze nigdzie nie cieknie, nie bierze tego oleju i dopiero poźniej myślec o zmianie, ja juz u siebie jezdziłem na połsyntetyku Castrola to jak rano odpalałem silnik to az mnie ciary przechodziuły tak grał.
Zmieniłem na MOBILA bo akurat był pod reka i u mnie problem ustąpił, tylko ze ja od poczatku leje polsyntetyk.
Ogolnie lipa to bardziej olej mineralny do tych silnikow, bo w VW na mineralu nawet jednego stuku nie usłyszysz przy -30, a ford jakos nie zbyt sie postarał w tym kierunku.